کد خبر: ۴۷۷۹
۹۸۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مراسم بزرگداشت روز جهاني ايدز در شبکه بهداشت میانه(تصویری)

۱۳۹۰/۹/۱۳
۱۷:۳۱

 

به گزارش روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان میانه: مراسم بزرگداشت روز جهاني ايدز با حضور نمايندگان ادارات شهرستان در سالن اجتماعات مرکز آموزش شبکه بهداشت و درمان میانه برگزار گرديد.

دراین مراسم دكتر صمد طاهری مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان میانه با اشاره به شعار امسال روز جهاني ايدز « دسترسي آسان، پيش گيري و مراقبت ايدز حق هر انسان است » اظهارداشتند بیماری ایدز سالانه جان جمعی از مردم را از بین می برد در صورتیکه با پیشگیری و اطلاع رسانی می توان آمار این بیماری را به صفر رساند.

ایشان از ادارات و نهادهای عمومی و موسسات آموزشی خواستند با توجه به ابعاد خطرناک بیماری ایدز و اين كه تاكنون درمان مؤثر و قطعي براي این بیماری شناخته نشده است، همکاری لازم را برای آموزش و اطلاع رسانی بیماری ایدز برای تمامی اقشار مردم داشته باشند.

در ادامه این جلسه آقای دکتر محفوظی پزشک بیماریها و خانم صفریانی کارشناس ارشد روانشناسی مرکز مشاوره هر کدام جداگانه در خصوص اهمیت این بیماری توضیحات لازم را ارائه نمودند و فیلمی مستند از مشکلات بیماران ایدز پخش گردید.

 سپس آقای جعفری کارشناس مسئول بیماریها ضمن گلایه از عدم حضور تعدادی از نمایندگان ادارات و موسسات آموزشی شهرستانی دراین مراسم از ادارات و نهادهای شهرستان درخواستند ضمن مشارکت درنقش مهم آموزش همگان در كنترل اين بيماري در برنامه آموزشی بیماری ایدز دراطلاع رسانی آن همکاری و مساعدت نمایند، ایشان همچنین اظهارداشتند مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری وسایل موردنیاز برای افراد در گروه های درمعرض خطر را به صورت رایگان دراختیار آنها قرار می دهد و آمادگی دارد برای تمامی اقشار و ادارات برنامه های آموزشی برگزار کند. یکی از بزرگترین مشکلات جوامع کنونی بیماری ایدز است.

یادآوری می شود بیماری ایدز یک بیماری عفونی واگیردار قابل پیشگیری است که متأسفانه امروزه موجب مرگ و میر بسیار زیادی در جوامع مختلف شده است.

عامل ایجاد بیماری ایدز یک ویروس است ویروس مولد بیماری ایدز قدرت دفاعی بدن را کم می کند، بطوریکه فرد مبتلا به این ویروس دچار انواع عفونت ها و سرطان ها شده و در نهایت از پا در می آید.

نظر به آنکه این بیماری هنوز واکسن و دارویی جهت درمان قطعی ندارد، آگاهی مردم از چگونگی انتقال بیماری ایدز از فردی به فرد دیگر و پیشگیری از بیماری بسیار اهمیت دارد. آموزش به عنوان راهكار اساسي براي رويارويي با ايدز مي باشد زيرا براي در پيش گرفتن شيوه سالم زندگي و پيشگيري از بيماريها و خطرات نخست افراد بايد اين شيوه ها را بياموزند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز