کد خبر: ۱۳۴۱۸۵
۳۲۵ بازدید
۸ دیدگاه (۸ تایید شده)

جلسه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری و سگ های بلاصاحب

۱۴۰۲/۸/۲۸
۰۹:۲۶

معاون برنامه ریزی فرماندار در جلسه هماهنگی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری:

برنامه کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب باید بر اساس اصول اخلاقی و ضوابط و مقررات بهداشتی اجرا شود

جلسه هماهنگی اقدامات کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری های مشترک بین انسان و حیوان به میزبانی معاونت خدمات شهری با حضور نمایندگان دستگاه های ذی ربط در شهرداری میانه تشکیل شد.در این جلسه اقدامات انجام گرفته از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری، اداره بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان، شرکت آب و فاضلاب، اداره دامپزشکی، فراجا و سمن حامی حقوق حیوانات در راستای کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب، موش ها و سوسک در سطح شهر مطابق با برنامه ملی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی شهرداری میانه: معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان ویژه میانه در بیان اهمیت حفظ سلامت جسمی و امنیت روحی و روانی شهروندان گفت: باید تلاش ما در راستای تحقق اصول بهداشتی و رعایت حقوق حیوانات و حفظ حرمت آفریده های خداوند متعال قرار گیرد.

عادل قاسمی افزود: مطالبه قاطبه مردم و شهروندان محترم از مسولان برخورد جدی با معضل سگ های بلاصاحب و رفع چالش های بهداشتی و امنیت اجتماعی در این زمینه است و کلیه دستگاه های ذی ربط باید با هماهنگی کامل تحت برنامه ملی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان در این زمینه همکاری و اقدامات لازم را بر اساس اصول اخلاقی و ضوابط و مقررات بهداشتی انجام دهند.

قاسمی با تشکر از فعالان حامی حیوانات در رسیدگی به سگ های بدون صاحب خاطرنشان کرد: شهروندان عزیزی که از سر دلسوزی به سگ های رها شده در خیابان ها غذا رسانی می کنند در واقع زمینه جذب آن ها را به محیط شهری فراهم می آورند و این امر یکی از مهم ترین دلایل افزایش تعداد سگ های سرگردان در سطح شهر است که باید از این اقدام پرهیز و هرگونه غذارسانی به سگ ها در مرکز نگهداری و با هماهنگی مسولان ذی ربط باشد.

پس از بیان نکته نظرات اعضای شرکت کننده در جلسه مقرر شد از ظرفیت سمن های زیست محیطی و سازمان های مردمی حامی حقوق حیوانات در این زمینه استفاده شود و شهرداری میانه تفاهم نامه همکاری با این گونه سازمان های مردم نهاد منعقد نماید.

استفاده از ظرفیت دامپزشکان داوطلب در خدمات بهداشتی و درمانی و عقیم سازی سگ های صید شده، تأمین غذای سگ های موجود در مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب شهرداری میانه با همکاری اداره دامپزشکی، سمپاشی و طعمه گذاری مستمر در مراکز تجمع موش ها و سوسک ها، لایروبی و تنظیف مستمر آبراهه های زیرزمینی و فرهنگ سازی در زمینه نحوه رفتار شهروندان با سگ های بلاصاحب از دیگر موضوعات مورد بحث و مصوبات این جلسه بود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۸/۲۹ ۲۲:۳۹

لطفا شوراي محترم تامين يك جلسه هم براي ريشه كن كردن زنان فاسد و مواد فروش و ......واراذل و اوباش بگذاريد كه خطر اين افراد از سگهاي بلاصاحب بدتره

۰۲/۸/۲۹ ۱۳:۴۹

آقای ... اونجا چکار میکنه مگه ایشان معلم ... نیستند رقتن جلسه سگهای مزاحم؟؟؟؟

۰۲/۸/۲۹ ۰۰:۵۴

شاهد از غیب رسید نشانه بارز سلب آسایش جامعه توسط اشرار و جوجه لات ها خبر امروز جناب سرهنگ رفیعی است که از نزاع دسته جمعی همزمان در دو نقطه شهر خبر دادند این خود دلالت بر وجود تعداد کثیری از اراذل اوباش در شهر میباشد که امنیت و آرامش و آسایس شهر را برهم زده اند و اسباب نگرانی خانواده ها ها را فراهم آورده اند از مسولین تقاضای برخورد قاطع و قلع و قمع این اخلال گران نظم جامعه را داریم .

۰۲/۸/۲۸ ۱۳:۳۹

باسلام ، مسولین محترم نیروی انتظالمی چند روز قبل اعلام کردند معتادان متجاهر و ایضا اراذل و اوباش از مناطق مختلف شهر طی طرحهایی مثل طرح آرامش و... جمع آوری شدند نشر خبر باعث خوشحالی بود ولی با کمال تعجب و تاسف شاهد هستیم در مناطق مختلف شهر معتادان متجاهر جولان میدهند و اراذل و اوباش همچنان مخل آسایش و آرامش مردم هستند . تقاضای اقدام قاطع و مستمر تا ریشه کنی این معضلات از جامعه را داریم. موفق و موید باشید.

۰۲/۸/۲۸ ۱۳:۲۸

منشا اکثر معضلات بهداشتی میانه که بجد سلامت فردی و اجتماعی شهروندان را تهدید میکند وجود مراکز خرید و فروش و انبارهای ضایعات در داخل شهر و در جوار مناطق مسکونی و تجار ی است این مراکز منبع نشر انواع اقسام آلودگی و میکروب ،و موجودات موذی و ناقل بیماری مثل پشه و مگس ، سوسک ،مارمولک ، موش ، و ... میباشند معلوم نیست چرا مسولین محترم نسبت به این امر خطیر و خطرناک بی تفاوت هستند.

۰۲/۸/۲۸ ۱۱:۳۳

گلزار مومنین وضع خوبی ندارد قطعه هشت و بقیه قطعه ها سگ زیاد است .آدم می ره یک فاتحه با خودش هم مریضی می آورد خواهشمندم این سگها را جمع آوری کنید

۰۲/۸/۲۸ ۱۱:۳۳

جلسه موز خوری ... دیگه...

۰۲/۸/۲۸ ۱۰:۴۵

خواهشا سگ های اداره راه آهن میانه را هم بردارید پر از سگ هست مسافران از همه جای کشورمون میان با قطار سگها تو راه آهن فرهنگ شهرمون را نشون میده همه جا هم فضولاتش هست

اخبار روز