کد خبر: ۱۳۶۴۴۰
۱۳۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

دیشب، خاورمیانه از ترس حمله ایران به اسرائیل نخوابید

۱۴۰۳/۱/۲۳
۱۴:۵۱

 

 

برترین‌ها: طی یک هفته اخیر احتمال پاسخ تهران به حمله تل آویو به کنسولگری ایران در دمشق قوت گرفته است. شب گذشته هم رسانه‌های داخلی و خارجی به شدت بر روی اخبار تحولات منطقه و انتقام احتمالی ایران از اسرائیل متمرکز بودند که در گزارش زیر مهمترین و جدیدترین رویدادها درباره شرایط حساس خاورمیانه را مرور می‌کنیم.

دیشب، خاورمیانه از ترس حمله ایران به اسرائیل نخوابید

این گزارش را بخوانید:

* رهبر انقلاب روز گذشته در مراسم عید فطر صراحتا اعلام کردند که حمله‌ی به کنسولگری ایران مثل حمله به خاک ماست؛ رژیم خبیث باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد. رئیسی نیز با انتشار یک توییت اعلام کرد انتقام قطعی‌ست.

* جو بایدن در واکنش به حمله احتمالی ایران به اسرائیل گفت که قاطعانه به حفظ امنیت اسرائیل در رویارویی با تهدیدات ایران پایبندیم.

* رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که ژنرال کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا فردا برای هماهنگی در مورد حمله احتمالی ایران و نیروهای نیابتی آن به اسرائیل سفر می‌کند.

* پایگاه خبری آکسیوس: اسرائیل از آمریکا خواسته با هشدارهای خصوصی و عمومی واکنش ایران را محدود کند.

*  فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه با توجه به افزایش احتمال حمله تلافی‌جویانه ایران به رژیم صهیونیستی، عازم فلسطین اشغالی می شود.

* چارلز لیستر، مدیر موسسه پژوهشی میدل ایست: بر اساس منابع اطلاعاتی و نظامی اسرائیل، انتظار می‌رود اقدام نظامی ایران شامل موشک‌های کروز و بالستیک و موجی از پهپادهای انتحاری باشد. چنین حمله‌ای، تهاجم هوایی انتقام جویانه اسرائیل را به دنبال خواهد داشت.

* یک سناتور آمریکایی نیز با انتشار توییتی نوشت که اسرائیل در خطر قریب الوقع حمله مستقیم ایران قرار دارد.

دیشب، خاورمیانه از ترس حمله ایران به اسرائیل نخوابید

*  آکسیوس از قول مقامات رژیم صهیونیستی: ما با دولت آمریکا در مورد امکان محدود کردن پاسخ إیران از طریق پیام‌های هشدار دهنده ارتباط برقرار کرده ایم.

* بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: در برابر هرگونه تهدید ایران و عواملش در کنارتان هستیم. هماهنگی با اسرائیل در پاسخ به تهدیدات ایران در سطح بالایی انجام می‌شود.

*  باراک راوید، خبرنگار اسرائیلی: وزرای امور خارجه عربستان، امارات، قطر و عراق تلفنی با وزیر امور خارجه ایران در مورد تنش های منطقه ای گفت و گو کردند. وزرای خارجه عرب پس از دریافت تماس از سوی برت مک گورک، مسئول امور خاورمیانه دولت  آمریکا، با همتای ایرانی خود صحبت کردند که از آنها خواسته بود پیامی را به ایران در مورد نیاز به کاهش تنش با اسرائیل برسانند.

دیشب، خاورمیانه از ترس حمله ایران به اسرائیل نخوابید

* رسانه ایران آبزرور: آمریکا به درخواست اسرائیل، به عربستان، قطر، امارات و عراق اعلام کرد که از تهران بخواهند تنش‌ها با اسرائیل را کاهش دهد.

*  خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ: آمریکا بر این باور است که حمله ایران به اسرائیل قریب الوقوع است.

*  اینتل اسکای نیز نوشت که سپاه پاسداران ایران تمامی یگان‌های موشکی و سامانه‌های راداری را در قرارگاه پدافندی مشترک خاتم الانبیاء در حالت آماده باش کامل قرار داده است.

* شب گذشته هم برخی خبرها در فضای مجازی حاکی از اعلام وضعیت نوتام یا پرواز ممنوع در بعضی مناطق کشور است؛ به نظر می‌رسد این اعلام در راستای رزمایش برای سردرگمی اسرائیل برای عملیات انتقامی ایران باشد. نوتام (NOTAM) نوعی هشدار است که توسط مقامات هوایی به خلبانان داده می‌شود.

نقشه هوایی کاهش پروازها در نقاط غربی ایران را نشان می‌دهد

دیشب، خاورمیانه از ترس حمله ایران به اسرائیل نخوابید

* دیشب جزیره نیز ادعا کرده بود که خبرگزاری مهر ایران به نقل از وزیر دفاع گفته است که تمامی ترددهای هوایی بر فراز تهران به دلیل "مانورهای نظامی" از نیمه شب به وقت محلی متوقف می‌شود. در حالی که بعد از بررسی، این خبر در سایت یا کانال‌های خبرگزاری مهر مشاهده نشد.

دیشب، خاورمیانه از ترس حمله ایران به اسرائیل نخوابید

رویترز هم با انتشار این تصویر نوشت که اخطار Notam به خلبان ها درباره پرواز بر فراز ایران، تهران بر روی مختصات خاص

دیشب، خاورمیانه از ترس حمله ایران به اسرائیل نخوابید

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز