کد خبر: ۱۲۲۵
۱۹۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

قابل توجه مسؤلان و نمايندگان ميانه در مجلس

۱۳۸۸/۹/۱۲
۱۵:۱۷
رئيس شوراي شهرستان اهر:
ايجاد 2 بخش جديد براي ارائه خدمات بيشتر به روستاها ضروري است

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي شهرستان اهر در نامه‌اي به رئيس جمهور خواستار ايجاد دو بخش جديد در شهرستان اهر به منظور ارائه خدمات بيشتر به روستاهاي اين شهرستان شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهر، راضيه عباسي‌معروفان صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران در اين ارتباط اظهار داشت: با توجه به وسعت بخش مركزي اهر و كثرت روستاها بعد مسافت و پراكندگي آنها با بيش از دو روستا و يا وجود بخشداري، مشكلات فراواني را در ارائه خدمات دولتي براي روستاييان به وجود آورد و تبديل و تقسيم بخش مركزي اهر به سه بخشداري مستقل از خواسته مردم منطقه است.
رئيس شوراي شهرستان اهر در ادامه با اشاره به روستا‌خيز بودن منطقه و پراكندگي و بعد مسافت آنها براي تسهيل و تسريع در امر رفت و آمد روستاييان و انتقال محصولات كشاورزي و دامي به بازار مصرف در شهرستان و حفظ و ارتقا موقعيت اقتصادي و سياسي منطقه، اولويت احداث و تكميل اتوبان «اهر – تبريز»، را ارتباطي شهر تبريز از طريق شهر هوراند به باكو، ساماندهي راه‌هاي روستايي و راه‌هايي بين مزارع با تخصيص اعتبارات متمركز يكي از خواسته‌ها و نيازهاي مردم منطقه برشمرد.
وي برنامه‌ريزي و تخصيص اعتبارات لازم براي ايجاد مديريت صحيح منابع آبي در منطقه با وجود پتانسيل‌هاي قابل توجه و جلوگيري از اتلاف و اسراف منابع آبي و محصولات كشاورزي و دامي بر اثر خشكسالي و سيل‌زدگي‌ها با احداث سدهاي مورد نياز، بازسازي نهرها، چشمه‌ها، قنات‌ها و... از ديگر نيازهاي اين شهرستان عنوان كرد.
عباسي با اشاره به استعدادهاي كشاورزي منطقه ايجاد صنايع تبديلي كشاورزي و دامي و كاني و اعطاي تسهيلات و امتيازات مربوط به سرمايه‌گذاري در امر توسعه منطقه و حمايت از كشاورزان و دامداران از طريق خريد تضميني اغلب محصولات آنان به قيمت پايه، تداوم وام‌هاي كشاورزي، تامين خسارت ناشي از حوادث غيرمترقبه، ايجاد مراكز خدمات كشاورزي در روستاهاي بزرگ و قطب كشاورزي براي ترويج كشت مكانيزه و ارتقاي حجم برداشت با مديريت صحيح بسيار ضروري برشمرد.
رئيس شوراي شهرستان اهر حذف محدوديت‌هاي موجود، براي بهره‌مندي روستاهاي كم‌تر از 20 خانوار از خدمات عمومي از جمله گازرساني و جاده‌سازي، شناسايي و تعيين تكليف زمين‌هاي منابع طبيعي و صدور شناسنامه‌هاي لازم براي آنها براي حل اختلافات روستاييان و جلوگيري از پديده شوم زمين‌خواري، تسريع در پرداخت معوقه‌هاي كاركنان دولت و سود سهام عدالت براي اعتمادسازي در ميان مردم، برنامه‌ريزي براي توسعه و ترويج فرهنگ مصرف نان صنعتي با احداث كارخانجات حجيم براي جلوگيري از اسراف در مصرف نان در سال اصلاح الگوي مصرف شد.
وي با اشاره به نبود ساختمان مستقل براي استقرار شوراهاي اسلامي شهرستان و بخش‌ها خواستار تخصيص اعتبار ويژه براي ساخت ساختمان مركزي شوراي اسلامي شهر، شهرستان و بخش در مركز شهرستان اهر شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز