کد خبر: ۲۴۶۴
۲۷۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

شورای آموزش و پرورش میانه بعنوان شورای برتر استان معرفی شد.

۱۳۸۹/۹/۱۳
۱۴:۱۸

فرماندارشهرستان میانه با تبریک برتری شورای آموزش و پرورش میانه گفت : هر ساله شوراهاي آموزش و پرورش کشور  مورد ارزيابي قرار گرفته و عملکرد شوراها رتبه بندي مي شوند که جايگاه شوراي آموزش و پرورش میانه  بسيار مطلوب بوده  و بعنوان شورای برتر استان آذربایجان شرقی معرفی شد.
 تقی خلفاپوردر مراسم تجلیل از اعضای شورای آموزش و پرورش میانه ، مصوبات و فعالیتهای ابتکاری و برجسته ، درخواست به موقع احکام ، راه اندازی و توسعه مدارس هیات امنایی ( مشارکتی و خیرساز ) ، نحوه و میزان جذب هدایا و کمکهای داوطلبانه مردمی در مدارس ، وصول عوارض در شهرداریها ، وصول مطالبات معوق تبصره های الحاقی ، توسعه آموزشگاههای فنی و حرفه ای  جوار کارخانه ای  و ... را از عوامل مهم در ارزیابی  شورای آموزش و پرورش میانه خواند.
فرماندار شهرستان میانه  در خصوص جايگاه شوراهاي آموزش و پرورش گفت: از 26 دي ماه سال 72 در مجلس دوره چهارم ، تشکيل شوراها به تصويب رسيد که مي توان آن را يکي از قوانين مترقي کشور که پس از انقلاب در آموزش و پرورش وضع شده دانست  ،به طوري که اين قانون تحول اجرايي عظيمي در سطح آموزش و پرورش بوجود آورد و مسائل آموزش و پرورش به حالت عمومي درآمده و از تصميم گيري فردي خارج شد.
 وی با بيان اينکه براي هر استان، شهرستان و منطقه شورايي تعريف شده است ادامه داد : با تعيين اعضاي شورا تمام مديران دستگاه هاي دولتي و عموم مردم بر تصميماتي که براي آموزش و پرورش اخذ مي شود سهيم بوده و مشارکت مي کنند به اميد آن که به سوي عدم تمرکز تصميم گيري ها از وزارتخانه، استان و شهرستان خارج و حل و فصل به صورت منطقه اي صورت گيرد.
 خلفاپور يادآور شد: ما به دنبال افزايش نقش مردم در آموزش و پرورش  شهرستان هستیم  و با اطلاع رساني از طریق  رسانه هاي گروهي سعي داريم مردم با شورا آشنا شوند تا اين که آنها نيز در تصميم گيري ها مشارکت و آموزش و پرورش از ايده ها، ابتکارات و مشارکت مالي آنان بهره مند شده و آموزش و پرورش پويا، سرزنده و برتري در استان داشته باشيم.
  گفتنی است ، به نمایندگی ار اعضای شورا ، از موسی عدالتخواه رئیس آموزش و پرورش میانه و دبیر شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز