کد خبر: ۸۷۶۵
۱۱۴۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

شهرداری تهران:

تبلیغ بهار ممنوع! + سند

۱۳۹۱/۱۲/۹
۱۷:۴۴

 

 

شهرداری تهران در اقدامی عجیب دستور داده است عبارت «استقبال از بهار» از تمامی تبلیغات نوروزی سطح پایتخت حذف و به جای آن از کلمه دیگری استفاده شود.

این نامه به تاریخ اول اسفند 1391 با شماره 1294150/617 در اتوماسیون اداری شهرداری تهران ثبت شده و موضوع نامه نیز جایگزینی واژه «فصل همدلی» به جای واژه «استقبال از بهار» است.

شبکه ایران / در حالی که بعد از صحبت‌های رئیس جمهور در مجمع عمومی اخیر سازمان ملل، حساسیت‌ها نسبت به بخش‌های پایانی این صحبت‌ها که با کلمه «زنده باد بهار» پایان یافته بود، آغاز شد؛ این حساسیت‌ها پس از سخنرانی دکتر احمدی‌نژاد در مراسم راهپیمایی 22 بهمن و به کار بردن دوباره جمله «زنده باد بهار» توسط وی، بیشتر و بیشتر شد و گروهی با نگاه سیاسی این جمله را شعار حامیان دولت عنوان کردند، ولی رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاران در این زمینه، این جمله را مربوط به امام زمان‌(عج) دانست و مهندس مشایی هم به قسمتی از زیارت حضرت ولی‌عصر‌(عج) در این باره اشاره کرد: «السلام علیک یا ربیع الانام و نضره‌الایام.»

به گزارش ایران، شهرداری تهران در اقدامی عجیب دستور داده است عبارت «استقبال از بهار» از تمامی تبلیغات نوروزی سطح پایتخت حذف و به جای آن از کلمه دیگری استفاده شود. این نامه به تاریخ اول اسفند 1391 با شماره 1294150/617 در اتوماسیون اداری شهرداری تهران ثبت شده و موضوع نامه نیز جایگزینی واژه «فصل همدلی» به جای واژه «استقبال از بهار» است.
در این نامه که تصویر آن در این صفحه مشاهده می‌شود تاکید شده است که این عبارت باید از تمام برنامه‌ها حذف شود و در هیچ‌یک از برنامه‌ها (بلااستثنا) به چشم نیاید. مجتبی خانجانی معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در این نامه نوشته است:

«با عنایت به مصوبه جلسه معاونین اجتماعی و فرهنگی مناطق 22 گانه شهر تهران در منطقه 18 (مورخ 30/11/91) مقرر گردیده است در تمامی پوسترها، بروشورها، بنرها، بیلبوردها، تبلیغات محیطی و... که با عنوان «استقبال از بهار» جهت اطلاع‌رسانی برنامه‌های آموزشی و تبلیغاتی شهرداری تهران به شهروندان محترم ارائه می‌شود، به جای واژه «استقبال از بهار» از واژه «فصل همدلی» استفاده گردد و در هیچ‌یک از برنامه‌های مذکور از واژه قبلی استفاده نشود. لذا خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص موضوع فوق، اقدام لازم به عمل آورند. معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند - مجتبی خانجانی.»
این نامه خطاب به معاونین امور شهری مناطق 22 گانه شهرداری تهران نوشته شده و رونوشت آن برای مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، مدیر حراست و مدیر بازرسی سازمان ارسال
شده است.


یک منبع آگاه در شهرداری تهران در این‌باره به خبرنگار ایران گفت: معاون سازمان پسماند شهرداری این نامه را با اراده خود ننوشته است بلکه از او خواسته شد که چنین نامه‌ای را پس از طرح موضوع و تصویب آن در جلسه شورای معاونین اجتماعی و فرهنگی، خطاب به معاونان امور شهری مناطق 22 گانه تهران ارسال کند.
این منبع آگاه می‌افزاید: حلقه نزدیک به محمدباقر قالیباف این تصمیم را گرفته‌اند اما برای رعایت جانب احتیاط، قرار بر این شد که چنین نامه و دستوری با امضای مقامات ارشد و اطرافیان و نزدیکان شهردار تهران نباشد و به همین علت برای انجام این کار از یک مقام و مدیر میانی استفاده کردند.
به گفته این منبع آگاه، در طول چند ماه گذشته صدها میلیون تومان توسط پیمانکاران برای طراحی و اجرای تبلیغات نوروزی و محیطی با مضمون «استقبال از بهار» هزینه شده است و با توجه به این دستور باید تمام این بیلبوردها، بروشورها، بنرها و پوسترها دور ریخته شود و صدها میلیون تومان دیگر برای طراحی و اجرای تبلیغات جدید صرف گردد.
خبرنگار ایران البته اطلاعات دیگری از فعالیت‌های سیاسی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در اختیار دارد که ثابت می‌کند «زباله» نقش محوری و کانونی در برخی تحرکات سیاسی شهردار تهران دارد و به همین علت نیز دستور حذف عبارت «استقبال از بهار» از سوی معاونت همین سازمان صادر شده است. این اطلاعات به زودی منتشر خواهد شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز