کد خبر: ۵۴۲۷
۱۱۵۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

كاپیتان شهبازی در اجلاس حقوق بشر

۱۳۹۰/۱۲/۹
۱۹:۱۱

 

 

كاپیتان 'هوشنگ شهبازی' به عنوان یك خلبان از جمهوری اسلامی ایران در یكی از پانل‌های اجلاس حقـوق بشر كاخ ملل در ژنو سخنرانی می كند.

'هوشنگ شهبازی' روز سه شنبه به ایرنا گفت: در این اجلاس از حقوق مسافران در برخورداری از هواپیماهای مسافربری ایمن با استفاده از فناوری روز، دفـاع كرده و صدای حق طلبانه مردم ایران و محكومیت تحریم صنعت هوایی كشورمان را به گوش جامعه جهانی خواهم رساند.

وی افزود: از من دعوت به عمل آمده در اجلاس جهانی حقوق بشر كه به مـیزبانی ژنـو در تاریخ ۱۷ تا ۲۴ اسفند (هفتم تا ۱۴ مارس) برگزار می شود، شركت كرده و دراین چارچوب سخنرانی كنم و در طول اجلاس نیز با افكارعمومی جهان و همچنین مسئولان سازمان‌های حاضر در این نشست پیرامون تحریم های غیرانسانی خطوط هوایی مسافربری ایران گفت وگو خواهم داشت.

لازم به ذكر است این خلبان با سابقه، در اقدامی شجاعانه پس از آنكه هواپـیمای مـسافربری خطوط هـوایـی هما درمسـیربازگشـت از مسكو به تهران دچار نقص فنی شد با توجه به باز نشدن چرخ دماغه، هواپیما را به سلامت در فـرودگاه مهرآباد بر زمین نشاند.

چندی پیش محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران از وی تقدیر رسمی به عمل آورد.

انعكاس بین المللی این رویداد سبب شد تا در همان زمان وی در وب سایت خود، به آدرس (سایت كاپیتان هوشنگ شهبازی) بـیانیه ای را در محكومیت تحریم خطوط هوایی مســافربری ایران منتشر كند كه در استقبالی بی سابقه و زمانی بسیار كم بـیش از یكصد هزار كاربر به آن رای دادند و درهمراهی یكپـارچه با وی خواسـتار رفـع این تحریم شدند.

نكته قابل توجه این است كه وب سایت كاپیتان شهبازی تاكنون بیش از ۴۴۷۸۹۵ بازدید كننده داشته است.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز