کد خبر: ۴۷۸۵
۱۷۷۳ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

چند خبر از عزاداری در مدارس و آموزش و پرورش میانه

۱۳۹۰/۹/۱۳
۱۸:۳۴

 

 

خبر اول :

همایش عزاداری دانش آموزان عاشقان ولایت در شهرستان میانه

برگزاری همایش عزاداری دانش آموزان عاشقان ولایت با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حامدی امام جمعه محترم شهرستان – اسمعیل بایگان مدیر آموزش و پرورش – سعید مولوی فرد معاون پرورشی و تربیت بدنی و با حضور بیش از 1000 دانش آموز مدارس متوسطه شهرستان میانه در محل مسجد جامع در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده اسماعیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان میانه همایش عزاداری دانش آموزان عاشقان ولایت در محل مسجد جامع در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده اسماعیل برگزار شد. حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حامدی امام جمعه محترم شهرستان در سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) گفت: مراسم عزاداری با شور و شوق در تمامی شهرهای ایران و سراسر دنیا به بهترین وجه در حال برگزاری است و همچنین جلسات عزاداری که به بهترین وجه در حال برگزاری است جلسات عزاداری دانش آموزان در منطقه میانه است که در کنار شور عزاداری شعور استفاده از روایات و احادیث ائمه اطهار را در این مجالس دارند.

امام جمعه شهرستان میانه در ادامه با اشاره به روایتی از امام جعفر صادق (ع) که فرمودند امام حسین (ع) در جواب شخص سوال کننده فرمودند :هر کس به خاطر رضایت خداوند به رضایت مردم توجه نکند ولو عده ای از این مردم ناراضی باشند خداوند شر مردم دنیا ا از آن دفع می کند و خداوند حامی و پشتیبان آن می شود. ولی اگر به خاطر رضایت مردم خدا را فراموش کند خداوند او را به مردم واگذار خواهد کرد که مانند خود ضعیف و ناتوان است.

در ادامه مراسم با عزاداری دانش آموزان و اقامه نماز ظهر و عصر به جماعت به پایان رسید.

خبر دوم :

برگزاری مراسم عزاداری در اداره آموزش و پرورش میانه

مراسم عزاداری و سوگواری ایام شهادت حضرت ابا عبدا... الحسین(ع) با حضور اسمعیل بایگان مدیر آموزش وپرورش و سایر کارکنان اداره در محل نماز خانه اداره برگزار شد.

در این مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا سلیمی با تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبد ا... الحسین (ع) با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) بیان داشت که هر کس مصیبت ما را یادآوری کند و گریه کند و محزون شود به خاطر مصیبتی که به ما رسیده روز قیامت درجه اي که خداوند به آنها خواهد داد با ائمه (ع) هم درجه خواهند بود.

سپس سعید قربانی مداح اهل بیت (ع) به نوحه خوانی و عزاداری پرداختند لازم بذکر است که: در ابتدای مراسم زیارت عاشورا توسط کارکنان مدیریت آموزش و پرورش ميانه در نمازخانه اداره قرائت شد.

خبر سوم :

برگزاری مراسم عزاداری در مدارس شهرستان میانه

مراسم عزاداری و سوگواری ایام شهادت حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) و یاران با وفایش با همت دبیرستان هاي ایثارگران ،تلاش ، سروش وهدف با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حامدی امام جمعه محترم شهرستان میانه و سرهنگ احمد زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میانه ، رضایی زاد معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت، مولوی فرد معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره در محل حسینیه حضرت قاسم (ع) برگزار شد.

در این مراسم پرفیض و معنوی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حامدی امام جمعه شهرستان میانه با تسلیت ایام سوگواری حضرت عبدا... الحسین (ع) گفت: اغلب شرکت کنندگان دراين مراسم جوانان و نوجوانان هستند و پرونده اعمالشان سفید است .بايد مواظب باشند تا با گناه پرونده خود را آلوده و سیاه نکنند.

امام جمعه شهرستان میانه در ادامه با بیان حدیثی از حضرت امام حسین (ع) به دانش آموزان توصیه کردند که مراقب باشید که در محضر خداوند دچار معصیت نشوید چون خداوند از رگ گردن هم به ما نزدیک تر است و ناظر بر اعمال ماست .

در ادامه مراسم عزاداری ، حاج حسین ابوالقاسم زاده از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مداحی پرداختند و در پایان، مراسم با برگزاری نماز جماعت به پایان رسید.

 لازم بذکر است که : مراسم مشابهی در مدارس شهید باکری ، علامه امینی ودبیرستان دخترانه فرهنگ برگزار شد .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۹/۱۵ ۱۱:۰۶
مسابقه وبلاگ نویسی از بلاگ تا کربلا
بدینوسیله از عموم وبلاگ نویسان ارزشی عزیز شهرستان میانه که در زمینه نهضت عاشورا و قیام حضرت سیدالشهدا اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایشان نیز دارای اثر وبلاگی (محتوایی و فنی )‌می باشند دعوت می شود جهت شرکت در مسابقه وبلاگی از بلاگ تا کربلا ضمن مراجعه به وبلاگ عروج 1404 و درج عنوان و آدرس وبلاگ خود و مشخصات نویسنده وبلاگ در این فراخوان و مسابقه بزرگ شرکت نمایند . قابل ذکر است پس از بررسی وبلاگهاٰ در همایش وبلاگ نویسان و فعالان ارزشی عرصه مجازی میانه که در محل دفتر امام جمعه محترم شهرستان میانه جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حامدی برگزار خواهد شد توسط برگزار کنندگان این مسابقه جوایزی به بلاگرهای ممتاز اهدا خواهد شد . منتظر بلاگهای ارزشمندتان هستیم . یا علی مدد زمان: اهدای جوایز: چهارشنبه 16 آذرماه سال جهاد اقتصادی - ساعت 5 (17) عصر (منتظر تماس تلفنی شما عزیزان نیز هستیم )

اخبار روز