کد خبر: ۸۶۱۲۸
۱۱۵۶ بازدید
۴۴ دیدگاه (۴۴ تایید شده)

نماینده محترم وظیفه شما حضور در جلسه صحن علنی و کمسیون های مجلس شورای اسلامی می باشد.

۱۳۹۷/۹/۱۲
۲۰:۵۰

 

وظیفه نمایندگان مجلس حضور در جلسه صحن علنی و کمسیون های مجلس و شرکت در رای گیری ها یا بخاطر بازدید از پروژه ها غیبت از جلسه صحن علنی و کمسیون های مجلس و شرکت نکردن در رای گیری ها می باشد.

مجلس شورای اسلامی رکن اصلی نهاد قانون گذاری در کشور جمهوری اسلامی ایران که از نمایندگان منتخب مردم تشکیل شده‌ است می باشد.در برخی از اصول قانون اساسی، نمایندگی به‎عنوان سمتی قائم به شخص معرفی شده که هیچ نماینده‎ای نمی‎تواند آن را به دیگری واگذار كند. هیچ‎گاه کشور نباید بدون مجلس باشد و هیچ اقدامی در کشور بدون تصویب مجلس، صورت و وجاهت قانونی ندارد.با این حال، آیین‎نامه داخلی مجلس نیز به دفعات، وظایف خطیر نمایندگان را در موارد مختلف بیان و تأکید کرده است که هر نماینده باید طبق مفاد این آیین‎نامه و سایر قوانین بالادستی، رفتاری مطابق با شأن و جایگاه این نهاد قانونی از خود نشان بدهد.

متاسفانه در بعضی مواقع شاهد آن هستیم برخی از نمایندگان هر چند کم در اجرای وظایف نمایندگی، دارای جدیت و پشتکار لازم نیستند و در بیشتر جلسات صحن علنی و کمسیون های مجلس غایب یا در رای گیری ها شرکت نمی کنند و معلوم نیست در کجای این کشور پهناور مشغول انجام دادن کارهایی به غیر از وظایف نمایندگی خود هستند یا زمانی که در جلسات علنی مجلس باید حضور داشته باشند و در موضوعات مهم واساسی تصمیم گیری نمایند در حوزه های انتخاباتی خود با مسئولان و مدیران کشوری در حال بازدید از پروژهای عمرانی می باشند که این بازدید ها باید زمانی انجام شود که مجلس شورای اسلامی تعطیل می باشد نه اینکه جلسات صحن علنی مجلس برگزار می شود.

هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گزارشی هر سه ماه یکبار اسامی نمایندگان مجلس را که بیشترین حضور در جلسات علنی و کمسیون های مجلس شورای اسلامی و بیشترین مشارکت در رای گیری ها را داشته اند منتشر می نماید که نماینده شهرستان میانه (فردین فرمند) برای چندین بار جزو این افراد می باشد.

به نقل از خبرگزاری خانه ملت:

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گزارشی اسامی نمایندگانی که منظم‌ترین حضور را در جلسات علنی و کمیسیون متبوع طی سه ماهه دوم اجلاسیه سوم دوره دهم مجلس شورای اسلامی داشته اند، اعلام کرد.

اسامی نمایندگان به شرح زیر است:

محمد رضا تابش نماینده اردکان، علی اضغر یوسف نژاد نماینده ساری و میاندورود،شهروز برگزر کلشانی نماینده سلماس،محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو،علی اسماعیلی نماینده نور و محمودآباد،سیده فاطمه ذولقدر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس،فردین فرمند نماینده میانه،حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان،حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار،شمس الله شریعت نژاد نماینده تنکابن، رامسر و عباس‌آباد./

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گزارشی اسامی نمایندگانی که بیشترین مشارکت را در رأی‌گیری‌های جلسات علنی مجلس را طی سه ماهه دوم اجلاسیه سوم دوره دهم مجلس شورای اسلامی داشته‌اند، اعلام کرد.

  حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار، فردین فرمند  نماینده میانه، سیده فاطمه ذولقدر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، شمس الله شریعت نژاد نماینده تنکابن، رامسر و عباس آباد، حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و کلات، علی اسماعیلی نماینده نور و محمود آباد، علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، شهروز برزگر کلشانی نماینده سلماس، علیرضا رحیمی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو./

نمایندگان مشارکت در رأی گیری 2

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۹/۱۴ ۱۷:۱۳

ولی الهی شکر یه نماینده‌ای داریم که این حرفها مهم نیست و داره کارش و بی‌حاشیه انجام میده و به نماینده حاشیه‌ای هم توجهی نداره

۹۷/۹/۱۴ ۱۵:۴۶

برادر عزیز ایشان به این شهر آمدند تا نماینده شوند وگرنه بیشتر عمر خود را در میانه نبودند چرا فرا فکنی میکنی

۹۷/۹/۱۴ ۱۵:۴۲

اتفاقا فرمند در همان مجلس و صحن علنی شو تبلیغاتی راه می اندازد مگر یادتان رفته برادر او زرنگ تر از این حرفهاست اما خوشبختانه مردم فهیم میانه دیگر فریب نمی خورند و دست پرفسور خود خوانده را در حنا خواهند گذاشت.

۹۷/۹/۱۴ ۱۲:۳۰

با سلام وقت بخیر خدمت جناب آقای احمد زاده شما بهتر از همه می دانید که وظیفه نماینده چه می باشد و جایگاه او کجاست و مردم برای چه نماینده را انتخاب می کنند. مطلب خدای نکرده نه کوبیدن کسی یا علم کردن کسی است جهت اطلاع و آگاهی مردم می باشد. که نماینده باید همیشه در جلسات علنی یا غیر علنی یا کمسیون های مجلس حضور داشته و در رای گیری ها شرکت کند نه مثل عده ای از نمایندگان که تعدادشان اندک است از  جلسات علنی و غیر علنی مجل غیبت کنند و در حوزه انتخاباتی خود شو تبلیغاتی راه بیندازند.

۹۷/۹/۱۴ ۱۱:۲۲

شما اگر دقت کنید کشاورزی و کشت ۳مرحله دارد مرحله کاشت داشت برداشت
مرحله کاشت و برداشت و همه میبینن ولی مرحله داشت قابل دیدن نیست کشاورزی موفق هست که مرحله داشت را صبرکند تا برداشت کند اگر مردم به کشاورز بگویند تو کاشتی و چرا برداشت نمیکنی و کشاورز به زمین زراعیش آسیب بزند و زمان داشت را صبر نکند برداشت هم نمیکند ما انسانها باید زمان داشت را صبر کنیم اگر میبینیم که کشاورز ماهری داریم

۹۷/۹/۱۴ ۱۰:۳۵

کاش میانه مانند سایر شهر ها یک نماینده داشت. اینطوری دو نماینده بر خلاف هم عمل میکنن و عملکرد میشه صفر!

۹۷/۹/۱۴ ۰۸:۵۲

جناب رشیدی با سلام

یکبار دیگر آنچه را که نوشتید بخوانید ببینید چه اهدافی را دنبال می کنید اینگونه دفاع کردن از یک نماینده ای که فقط اسم نمایندگی را یدک می کشد و یا کوبیدن نماینده دیگر چه شیویاری باشد یا غیره شیوه انتحاری است.

۹۷/۹/۱۳ ۲۳:۰۶

الان به نزدیکترین عضو خانواده ات یا به نزدیکترین دوستت این را بگویی تلخی اش به ماه و سال و شاید عمر بکشد. خدا را شکر که اینجا راحت به من هر حرفی می زنید. آن هم در مقابل حرفی که من کلی و بدون مصداق گفتم.

۹۷/۹/۱۳ ۲۱:۰۷

سلام درسته وبخاطرهمین رشد قارچ گونه دانشکده های پزشکی بدون اساتید برجسته و تجهیزات بروز شاهد اشتباهات پزشکی گسترده هستیم

۹۷/۹/۱۳ ۲۰:۴۵

خب بله حق با شماست ولی نه فقط اون وظیفه بلکه وظایف دیگری هم در قبال شهر و مردمشان هم مسؤولند

۹۷/۹/۱۳ ۱۴:۵۱

واقعا مایه تاسف هست

۹۷/۹/۱۳ ۱۴:۵۰

وظیفه نماینده حضور در جلسات کلان مجلس و مصوبات هست ..

۹۷/۹/۱۳ ۱۳:۱۱

خب این هایی که گفتید کدامشان به نتیجه رسیده؟

مگر راه آهن به اتمام رسبده قطار ها در حال ترددند؟

مگر فی الحال ام آر آی میانه در حال کار است؟

اگر مشگل آب شرب حل شده چرا مردم منطقه ی ۲ یا سمت چهار راه و بانک ملی و غیره از شور شدنآب در این روزها میگویند ؟

شما با چه سندی از به نتیجه رسیدن این امورات حف میزنید؟

آیا در مورد آب شهری فی الحال تحقیق کرده اید؟ یا واقعا آب ششرب را در لوله ای دیده ای و از آن نوشیده اید؟

اگر این امورات روزی هم به نتیجه رسید وظیفه ی کاری نماینده گان و مسوولین شهری است فقط منت سر مردم نگذارند

تشکر هم وظیفه ی ماست ولی در قبال کار درست

۹۷/۹/۱۳ ۱۳:۱۰

با سلام و تشکر از کامنت شما دوست گرامی مشکل ما این است که مطالبه گر  نیستیم و بی تفاوت به مسائل می باشیم. الان شما نگاه کنید نمایندگان استان های زیادی هستند بیشتر در نطق ها شرکت نمی کنند و چراغ خاموش با رایزنی های که با وزرا دارند اعتبارات و امکانات ویژه بدون اینکه کسی بداند برای حوزه انتخاباتی خود می گیرند بدون هیچ هیای و هوی برای اینکه بتوانیم باعث پیشرفت ، توسعه پایدار و حل مشکلات منطقه باشیم هر دو نماینده و همه مسئولان و مدیران منطقه دست بدست هم بدهند با یک دست صدا در نمی آید. متاسفانه عده ای بخاطر منافع شخصی خود  نمی خواهند نمایندگان عملکرد مثبت داشته باشند و بیشتر باعث تفرقه بین نمایندگان،مسئولان و مدیران می شوند تا در زمان انتخابات بتوانند با تخریب نمایندگان و کم کار جلوه دادن این عزیزان باعث انتخاب افراد مورد نظر خود باشند.

۹۷/۹/۱۳ ۱۳:۰۰

این نظر شماست و قابل احترام می باشد. در دوره های گذشته از بین نمایندگان بوده اند که نامه های زیادی را حتی بصورت کتابچه منتشر نمودند که پیگیر حل مشکلات حوزه انتخاباتی خود بوده اند آیا همه آنها به نتیجه رسیده است. الان پروژه راه آهن تبریز میانه ، آب شرب، واگذاری فولاد، اورژانس هوایی، آم آر آی و ... اینها مواردی است که نمایندگان این دوره مخصوصاً دکتر فرمند پیگیری نموده و به نتیجه رسیده است. 

۹۷/۹/۱۳ ۱۲:۵۳

نکته جالب اینکه کسانی که از دکتر شیویاری حمایت می کنند از دکتر فرمند انتقاد اکثراً با کاربر مهمان هستند. دکتر فرمند در ماه یک هفته وقتی مجلس تعطیل است در شهر میانه  تشریف دارند کی می توانید این سوال را از ایشان بپرسید و جوابتان را دریافت نمایید. ضمناً ایشان به مردم میانه همیشه احترام گذاشته و می گذارند چون اگر غیر این بود هیچ موقع در این شهر نمی مانند و مثل بیشتر افراد از این شهر خیلی وقت پیش مهاجرت کرده بودند.

۹۷/۹/۱۳ ۱۲:۵۲

با سلام

اینکه این دو نماینده در مجلس حضور دارند یا ندارند دردی از شهر را دوا نمیکند

و اینکه وظیفه ی آنها قانون گذاری و امور سیاسی کشور است هم درست 

ولی اینکه مردم آنها را انتخاب میکنند و یک روزشان را صرف رای دادن به آنها می کنند و ماه ها برای تبلیغات آنها تلاش میکنند خب این طبیعی است که انتظاراتی هم از آنها دارند 

شهر و  ما با وجود ۲نماینده در مجلس باز یکی از عقب مانده های شهر هاست و شهر های عقب مانده از میانه هم به سرعت در سبقت گرفتن از میانه هستند 

البته در اینجا باید گفت انتخاب درست مردم هم مهم است و نباید فقط برای رقابت با یکدیگر کسی را به مجلس فرستاد بلکه اشخاص باهوش را سوا کرده و از آنها در مجلس استفاده کرد نه تنها باهوش بلکه با قدرت جنگندگی بالا در مجلس و فریاد صدای مردم شهر از تریبون مجلس به مثال قاضی پور را میشود نام برد که فریاد کل آذربایجان شده 

فی الحال نمیشود حضور و غیاب نماینده گان را فقط دلیل اصلی به پسرفت میانه دانست بلکه موشکافی کار ها و اموراتی را که انجام میدهند هم باید کرد و حتی اینکه دوستاری نماینده با مردم چگونه است؟

آقای نماینده ای که همیشه در صحن علی  حاظر هستند تحسین شان به کنار ولی حق این را هم ندارند که از مردمش در میان مردم پایتخت گلایه کند و پشت سرشان حرف ها بزند .  حال اینکه فرمند کاری انجام داده و آن یکی به اسم خودش زده این یعنی چی؟

مگر اینان همان اول در یک جا ننستند و دست همدلی و همکاری ندادند؟

پس چه شد آن همه همدلی و کانون گرم دو نفره؟

هر کاری هم که از سوی هر نماینده ای انجام شده این وظیفه ی آنها بوده است و نباید این همه منت را سر مردم سرکوب کنند 

کدام نماینده حامی و دلسوز میراث فرهنگی و آثار تاریخی شهر بوده و فریاد مظلومیت بناهای تاریخی و در حال تخریب آنها را بلند بلند کشیده است؟

مگر با چشم خود نمیبینند؟ اگر یادشان رفته مگر فریاد فعالانان اجتماعی و هنرمند شهر را نشنیده اند؟

مگر این بناها و تخریب شدن آنها  و به فراموشی رفتن آنها را بارها و بارها در خبر های گوناگون و سراسری نشان نداده اند؟ 

مشگل کجاست؟ مانع کیست؟ 

امیدوارم جواب که نه جواب را در عمل ببینیم 

تشکر هم وظیفه ی ما مردم است ولی در قبال عمل نه فقط حرف

 

تیم مدیریتی این نماینده گان در چه حالند؟ 

 

۹۷/۹/۱۳ ۱۲:۰۳

جناب شیویاری تو دوران 4سال خدمتشون در مجلس به مردم میانه اگثرا در تمام صحنه ها برای تبلیعات دوره بعد حضور دارن

۹۷/۹/۱۳ ۱۱:۰۹

کم کاری و ناتوانی ایشون را توجیه کردن دردی از این شهر درمان نمی کند آقای رشیدی. به ایشان بگویید با مسئولان استان و شهرستان تعامل سازنده داشته باشد و چوب لای چرخ مسئولان شهر نکند و به شهروندان توحین نکند چرا مدام این جمله را تکرار می کند(به میانه ایها نمی توان اطمینان کرد) مگر او را چه کسانی به مجلس فرستاده اند یا مسئولان غیر بومی چه گلی به سر ما و ایشون زده اند.

۹۷/۹/۱۳ ۱۱:۰۷

نتیجه حضور اینه که تو جلسات مهم از فتف و ... میره سخنرانی میکنه و به مردم میانه ارزش میده

۹۷/۹/۱۳ ۱۱:۰۲

نتیجه مهم است نه صرفا حضور در مجلس ایشون هیچ تلاش مثبتی برای شهر میانه نداشته اند که قابل توصیف باشد وگر نه با این همه سینه چاک حتما رسانه ای کرده بودند دکتر شیویاری در زمینه بهداشت و درمان تلاشهای شایسته ای انجام دادند که یکی پس از دیگری به بار می نشیند با دید مثبت مسائل را تفسیر کنید لطفا

۹۷/۹/۱۳ ۱۰:۵۶

فکر کنم اوایل امسال استاندار میانه امده بود، فرمند ازش خواست ساختمان جدید دانشگاه پیام نور رو بخرن و تبدیل به دانشکده علوم پزشکی بکنن
ولی شنیده ها حاکی از ان است که دکتر شیویاری از این پیشنهاد ناراحت هست و احتمالاً کارشکنی میکنه

البته اگر آخرش این طرح به نتیجه برسه میاد و سعی می کنه به اسم خودش بزنه

۹۷/۹/۱۳ ۱۰:۲۶

مجلس ده حضورو اولسا پس کیم عکس سالا مراسیم لر ده؟

۹۷/۹/۱۳ ۱۰:۲۵

در مدرسه کدام دانش آموزان موفق بوده اند منظم ترین یا غیر منظم ترین کسانی که سر کلاس حاضر بوده اند یا کسانی که غیبت کرده بوده اند.

۹۷/۹/۱۳ ۱۰:۲۴

در مورد رشته پرستاری دانشگاه آزاد مشکل داشگاه آزاد با علوم پزشکی می باشد.که نماینده شهرستان پیگیر این مسئله است ولی باید اول این مشکل حل شود بعد مشکل رشته پرستاری داشگاه آزاد واحد میانه هم حل شود.

۹۷/۹/۱۳ ۰۹:۰۲

نتیجه وخروجی چی بوده و چی عایدمیانه شده


خروجی حضورمهمه

دانش آموزان هم منظم ترن

۹۷/۹/۱۳ ۰۸:۵۲

دانشگاه آزاد میانه برای چندمین سال است که تلاش می کند رشته پرستاری و مامایی را بیاورد و تمام آزمایشگاهها و بخش هایی که مربوط به این 2 رشته است رو تجهیز نموده و همچنان در بسته و بلا استفاده مونده (در سایت شماره 2 شهرک اندیشه)و چشم به نمایندگان و مسئولین شهر دوخته است ولی چرا مسئولین امر پیگیر این قضیه نیستن در حالی که شهری که فرمانداری ویژه دارد حتما باید این رشته ها رو داشته باشد. و تازه میانه شهری با وسعت جغرافیایی بزرگتر باید امثال این گونه رشته ها رو داشته باشد.

۹۷/۹/۱۳ ۰۷:۵۹

متاسفانه این نماینده هر کاغذی جلوش جبهه پایداری واین دسته افراد در مجلس میذارن امضامیکنه دیگه توجهی نداره که اینکارها چه ضربه یه شهرستان میزنه

۹۷/۹/۱۳ ۰۷:۴۹

شما افکار و منش مسمومی داری جناب نایبی

۹۷/۹/۱۳ ۰۲:۰۵

دروغی در کار نیست که راست باشد . خود نماینده محترم خبر دارد می توانید از ایشان بپرسید.

زمستان تمام می شود رو سیاهی به زغال می ماند.

۹۷/۹/۱۳ ۰۱:۴۲

خدا كنه اين دروغ راست باشه

۹۷/۹/۱۳ ۰۰:۳۷

بله کاملا درست و صحیح است متاسفانه ایشان اعتقاد بر این دارند اگر کاری یا اقدامی انجام می شود این وطیفه نماینده است و وقتی هم به اتمام رسید دیگر همه مردم خواهند دانست که این کار انجام شده است. در مورد این موارد هم که فرمودید بله همه مدارک و مستندات آن موجود می باشد که کدام نماینده و در چه تاریخ اقدام به پیگیری نموده اند که انشالله منتشر خواهد شد.

۹۷/۹/۱۳ ۰۰:۲۶

دوست گرامی ایکاش شما شهامت این را داشتید که با نام واقعی خود کامنت می گذاشتید و جناب آقای دکتر شیویاری و مردم شهرستان میانه می دانستند که شما کی هستید که این چنین تقدیر و تشکر می کنید. در مورد اینکه همه طبق قانون اجازه دارند مرخصی  استحقاقی و استعلاجی بگیرند که در سال 26 روز می توانند مرخصی استحقاقی بگیرند و مرخصی استعلاجی هم مرخصی مخصوص زمان های بیماری می باشد و تا بهبودی کامل فرد به تشخیص و تایید پزشک می تواند ادامه داشته باشد. حال مرخصی ایشان از کدام مرخصی بوده است. 

آیا برای نماینده مجلس همراهی رئیس اورژانس هوایی کشور  یا شرکت در جلسه علنی مجلس که دستور کار آن مسایل مهم و اساسی می باشد.

دستور کار مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه 97/9/11

ادامه بررسی گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد طرح یک فوریتی اصلاح قانون بودجه سال 1397 کل کشور.

گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد عملکرد منابع و مصارف، دریافت ها و پرداخت ها در قانون بودجه سال 1396 کل کشور.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به لایحه تامین مالی تروریسم.

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه نحوه استفاده نگهداری نظارت بر پایانه فروشگاهی صندوق مکانیزه فروش.

بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه زنان، جوانان و خانواده.

گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص و بررسی عملکرد بنگاه های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو.

گزارش کیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی در مورد طرح اصلاح قانون استفاده از حداکثر توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم.

ضمنا اگر نماینده مجلس از جلسه صحن علنی و کمسیون ها غیبت نداشته باشد وزیر راه هم به راحتی می تواند بشناسد و نپرسد که شما کی هستی و نماینده خود را نماینده شهرستان و نماینده دیگر را نماینده استان معرفی کند.

۹۷/۹/۱۳ ۰۰:۱۱

شهرهای کوچکتر و کم جمعیت تر از میانه صاحب دانشکده علوم پزشکی هستند مانند:گناباد.گراش.اسفراین،خلخال،سراب،اسدآباد،خمین

۹۷/۹/۱۲ ۲۳:۳۳

فرمند تو خواب زمستانی نیست فقط مخالف اطلاع رسانیه و رویه غلطی در پیش گرفته
این کار اشتباهش باعث شده، عده ای ناجوانمردانه کارهای اونو به اسم خودشون بزنن
دستوراتی از وزیر گرفته بود که دکتر شیویاری مدتها بعد مطلع شدند ولی براحتی اومدن میخوان باسم خودشون بزنن
کسی هم نیست که بگه آخه مؤمن تو مگه تهران میری که بخوای امتیاز هم بگیری

۹۷/۹/۱۲ ۲۳:۱۹

هدف این است که برای دوره بعد خودش را خوب بشناساند تا بتواند رای لازم را کسب کند ، آقای دکتر اگر واقعا هدفشان خدمت بود درهمان شغل مربوطه که در آن ازبیت المال استفاده نموده و در دانشگاه تحصیل کرده و در رشته مربوطه مدرک گرفته به این مردم خدمت میکردند و ...

۹۷/۹/۱۲ ۲۲:۴۷

من به عبارت (مجلس ، خانه ملت) شک دارم .

۹۷/۹/۱۲ ۲۲:۲۳

از پيگيريهاي دكتر شيوياري نماينده محترم ميانه كه در كميسيون بهداشت و درمان تشريف دارند در اختصاص هلي كوپتر اورژانسي به ميانه به نوبه خود تقدير و تشكر ميكنم و همچنين از فرماندار محترم شهرستان.

آقاي رشيدي ديگه اينهمه امواج منفي به شهر نفرست خواهشن.ديگه بسه .

و اما هر كارمند.رئيس .وكيل .وزير .و .....در طول دوره خدمت خود طبق قانون اجازه استفاده از مرخصي استحقاقي و استعلاجي را دارد و چه بسا دكتر شيوياري ديروز در مرخصي بودن .
به هر حال ديگر نماينده محترم مورد حمايت حضرتعالي در صحن تشريف داشتند و مسلما غير از اينكه صبح زود به مجلس ميره كاري از پيش نميبره كه آرزوي توفيق براشون دارم از خداوند منان.

۹۷/۹/۱۲ ۲۲:۲۰

واقعا احساس شرم کردم که نماینده شهرم جزو مخالفین رئیس مجلس وامضا کننده استیضاح لاریجانی هست .

۹۷/۹/۱۲ ۲۲:۰۹

این نماینده ها در مجلس شبانه روز هم حضور داشته باشند فایده ای ندارد کمیت حضور مساله نیست کیفیت حضور مهم است

۹۷/۹/۱۲ ۲۱:۴۶

بله کاملا صحیح و منطقی نماینده در 3 هفته ای که در تهران است و مجلس جلسه ندارد می تواند پیگیر حل مشکلات حوزه انتخاباتی خود از طریق وزرات خانه ها باشد ودر هفته ای که در حوزه انتخاباتی خود است می تواند در مدت 7 روز به تمام پروژه ها، ادارات،بخش ها و روستاها سر بزند و از مشکلات آنها با خبر باشد البته طبق آیین نامه مجلس هر نماینده می تواند برای هر بخش یک نفر را انتخاب نماید که فرد انتخاب شده وظیفه دارد به روستاهای حوزه خود سر کشی نماید و از مشکلات آنها باخبر و به نماینده اننعکاس نماید.

۹۷/۹/۱۲ ۲۱:۳۸

دوست گرامی طبق آیین نامه مجلس هر نماینده 7 دقیقه وقت دارد که در صحن علنی مجلس سخنرانی نماید که متاسفانه بیشتر نمایندگان به سخنرانی نمایندگان گوش و توجه نمی کنند نماینده مجلس زمانی می تواند عملکرد مثبت داشته باشد که در جلسات صحن علنی و کمسیون های مجلس حضور داشته باشد و سعی نمایند با وزرا رابطه خوب داشته باشد. متاسفانه در سال گذشته 47 درصد اعتبار مصوب شهرستان میانه جذب شده بود. مشکل در تصویب اعتبار نیست مشکل در جذب اعتبار می باشد.

۹۷/۹/۱۲ ۲۱:۳۷

برنامه ماهیانه مجلس چنین است که 3 هفته کار و 1 هفته تعطیل است.

در هفته کاری 3 روز کار دارند و مابقی تعطیل است.

لذا در مجلس فقط 9 روز کاری داریم و مابقی فرصت خوبی برای نماینده است برای سرکشی به منطقه مربوطه یا رایزنی و چانه زنی با وزارتخانه ها.

به نظر من 2 یا 3 روز برای سرکشی به حوزه انتخابی کافی است. مابقی باید در تهران بود. حضور در مساجد، مجالس، سرکشی به ادارات (درحالیکه فرماندار حوزه این کار را انجام میدهد)، دردی را درمان نمی کند. حضور در تهران و رایزنی با وزارتخانه ها نتیجه بهتری از حضور در مجالس ترحیم دارد.

همین اعتراض را چند سال پیش بنده نیز تحت این مقاله داشتم:

نماینده عزیز! به خانه ات برگرد ؛ لطفاً!

۹۷/۹/۱۲ ۲۱:۳۱

بله متاسفانه اینکارها فقط برای جلب رای می باشد ای کاش نماینده ای رو انتخاب میکردم که توصحن علنی مجلس مشکلات مردم رو میگفت فردا میبینی بودجه رو تصویب کردن ولی این آقایون یکیش خواب زمستانی رفته ودیگری هم تو دوربین جا میزاره ومامردم هم که نمیدانیم چه کنیم باتشکر من توهین به کسی نمیکنم وحقیقت رو گفتم

اخبار روز