حفظ و حراست از فضاي سبز شهر - بهروز بخشي
منبع : بخشي

متن شماره 4: حفظ و حراست از فضاي سبز شهربازدید کننده : 536 نفر

برخورداری از محیط زیست سا لم و بهره گیری از مواهب فراوان آن در عصری که حاکمیت ماشین به عنوان یکی از عناصر اساسی توسعه ، مخاطرات فراوانی را در ایجاد انواع آلودگی های زیست محیطی در پی داشته است و استفاده درست از محیط زندگی ، تنها مختص جامعه امروز نیست. بدون تردید محیط زیست را باید قلمرو زندگی دانست. ما تنها نسل حاضر در این قلمرو نخواهیم بود بلکه نسل های دیگر ی بعد از ما باید در آن زندگی کنند.
افزایش جمعیت و رشد تکنولوژی و پیچیدگی زندگی اجتماعی بشر در عصر حاضر موجب تصرف بی رویه در طبیعت و گسترش صنعت و افزایش فضاهای دست ساز بشر شده است که به موازات آن ایجاد آلودگی های مختلف در محیط زیست و تخریب طبیعت را به دنبال داشته است. وجود فرهنگ و اندیشه مترقی توجه به طبیعت و نگهداشتن آن یکی از مفاهیم نهادینه شده در میان ایرانیان بوده که عمل به آن مقبول و پسندیده قلمداد شده است.
از آنجایی که حفاظت از محیط زیست در تداوم زندگی انسانها نقش اصلی وکلیدی دارد و بدون برخورداری از امکاناتی که بتواند سلامت محیط زیست را تضمین کند نمی توان به تندرستی ، نشاط و پویایی نسل ها امید داشت ، شهروندانی هستند که به جز توجه به محیط زیست پیرامونی خود به محیط اطراف نیز توجه دارند و برای بالا بردن سرانه فضای سبز و دیگر اقدامات رفاهی در محله ازهیچ تلاشی غافل نمی شونددر اين راستا

به خاطر آسفالت ومرمت خیابانها ، نصب تابلو و غیره که كه باعث عمران و آبادانی در سطح شهر  شده و چهره شهر را عوض نموده است از  شهرداري كمال تشكر و قدر داني را داريم .

 ولي در اجراي اين پروژه هاكارگران شهرداري در هنگام آسفالت خيابان اقدام به  شكستن شاخه ها يا بريدن قسمتي از  درختان مي كنند كه با اين عمل باعث از بين رفتن بعضي از درختان و فضاي سبز خيابان ها مي شود كه چندين سال خود شهرداري با هزاران زحمت در احياي آنها قدم بر داشته لذا خواستار هماهنگي شهرداري محترم شهر در هنگام آسفالت خيابانها با متوليان حفظ فضاي سبز خيابانها هستيم  

و از سوي ديگر پارك جنگلي كه با كار بي وقفه متوليان آن در شهرداري به محل استراحت مسافران و گذراندن اوقات فراغت بيشتر همشهريان شده و نيز به ورودي شهر جلوه ويژه اي داده بعضي  از قسمت هاي آن در حال ازبين رفتن است و نياز به توجه خاص شهرداري دارد كه باز باهمت وتلاش شما عزيزان اين مكان بيشتر از هر زمان مورد عنايت قرار گيرد تا  نه تنها مانع ازبين رفتن فضاي سبز شود بلكه شاهد رونق روز افزون اين پارك باشيم.

 ا.مختاری(meeanaji )1389/4/30 - 18:35:02
همشهری محترم
ازاینکه در زمانه ایکه افراد از ترس اینکه مبادا کسی به آنها نگاه چپ بکند از بیان حرف شان حتی شیرین و لطیف و حتی در زیر استتار مستعار (حتی نمی گویم تلخ و گزنده) خودداری می کنند قلم بدست گرفته اید و بدون نگرانی از اتهاماتی مانند کسب شهرت و .... می نویسید، تشکر می کنم.


استمداد عضو شورااز مسئولین و مردم : 1389/4/30 - 22:37:22
اقبال عبادی عضو شورا ،درختان پارک جنگلی از بی آبی و در آتش سوزی اخیر سوخته و از بین میرودنمیدانم چرا مسئولین ذیربط سکوت کرده اند و هیچ اقدامی موثری انجام نمی دهند تو را خدا یک فکری بحال درختان پارک جنگلی و این درختان بکنیدامسال برای چندمین بار در اثر سوء مدیریت مسئولین ذیربط پارگ جنگلی در اختیار شهرداری آتش گرفته و تعداد بسیاری از درختان نابود گشته است فرمانداری محترم ، شورای محترم اسلامی شهر لطفابخاطر خدا و مردم موضوع را جدی بگیرید


میانجی : 1389/4/31 - 08:58:39
آقای عبادی ، مسئولین شهر
لطفاً به وضعیت قطار میانه ـ تهران رسیدگی نمائید


حسین حقگو(titipool )1389/4/31 - 13:55:44
خیلی جالبه
عضو شورای شهر ، خودش از شورای شهر طلب استمداد می کنه .
این یعنی چی ؟
این چه پیامی داره ؟
متاسفانه این شهر ، جایی رو نداره که مردم توش جمع بشن و راجع به مشکلات شهر ، حرف بزنن .
این خیلی مهمه .
این یه مشکل اساسیه توی این شهر .
و البته اکثر شهرا بجز تهران ، همین مشکل رو دارن .


همکار : 1389/5/1 - 02:41:30
کو گوش شنوا
متولیان حفظ فضای سبز در خوابند ه برسد به هماهنگی با آنها


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s