افزایش صد در صدی ورودي آب سد آيدوغموش - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 98: افزایش صد در صدی ورودي آب سد آيدوغموشبازدید کننده : 529 نفر

ذخاير آبي مخازن سدهاي آذربايجان شرقي افزايش يافت
تبريز- مدير عامل آب منطقه اي آذربايجان شرقي از افزايش ذخيره مخزن آب سدهاي استان در سال آبي جاري نسبت به سال قبل خبر داد.
به گزارش ايرنا، 'ارسلان هاشمي' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در حالي كه از ابتداي مهر تا پايان مرداد ماه سال آبي گذشته در مجموع هفت ميليارد و 928 ميليون مترمكعب ورودي آب به سدهاي استان بوده ، اين رقم در مدت مشابه امسال به 15 ميليارد و 618 ميليون مترمكعب افزايش يافته است.
وي با اشاره به وجود هشت سد بزرگ در سطح آذربايجان شرقي اظهار داشت: در سال آبي گذشته از 5/74 مليون مترمكعب آب ورودي به سد علويان 23 درصد در پشت مخزن ذخيره شد ، در حالي كه امسال از مجموع 6/108 مليون مترمكعب آب ورودي به اين سد 35 درصد آن ذخيره شد.
هاشمي افزود: سد ستارخان از ديگر سدهاي مهم آذربايجان شرقي است كه ميزان ورودي آب آن در سال آبي جاري با 46 درصد افزايش نسبت به سال قبل به 3/56 ميليون مترمكعب رسيد.
وي اضافه كرد: درصد تغييرات حجم مخزن سد نهند در سال جاري در مقايسه با سال آبي قبل با 55 درصد حاكي از رشد ورودي آب به آن بود ، به طوري كه تا پايان مرداد ماه سال آبي جاري حدود 29 ميليون مترمكعب به اين سد وارد شد كه 24 ميليون مترمكعب آن ذخيره شده است.
هاشمي گفت: ورودي آب سد آيدوغموش نيز با حدود 100 درصد افزايش در سال آبي جاري نسبت به سال قبل به 4/90 ميليون مترمكعب رسيد كه از اين مقدار 2/80 مليون مترمكعب ، معادل 55 درصد حجم كل مخزن سد ذخيره شده است.
مديرعامل شركت آب منطقه اي آذربايجان شرقي در خصوص وضعيت سد سهند نيز يادآور شد: از ابتدا تا پايان مرداد ماه سال آبي قبل در مجموع 4/93 ميليون مترمكعب آب وارد اين سد شد كه اين رقم امسال به 6/127 ميليون مترمكعب رسيد و از اين ميزان 3/50 ميليون مترمكعب ، معادل 31 درصد حجم كل در پشت شد ذخيره شده است.
وي ، وضعيت ذخيره آب مخزن سد قلعه چاي عجب شير در سال آبي جاري را مناسب توصيف كرد و گفت: در سال آبي گذشته 34 ميليون مترمكعب آب وارد اين سد شده بود كه اين رقم امسال به 5/63 ميليون مترمكعب رسيد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s