حاجی اصغری: فضاهاي آموزشي شهرستان ميانه ناچيز است - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 94: حاجی اصغری: فضاهاي آموزشي شهرستان ميانه ناچيز است بازدید کننده : 582 نفر

خبرگزاري فارس: نماينده مردم ميانه در مجلس گفت: با توجه به كمي فضاهاي آموزشي در اين شهرستان، آموزش و پرورش استان بايد عرضه و تقاضا را با همديگر هماهنگ كند تا عرضه بيش از تقاضا و يا بر عكس نباشد.

محمدرضا حاجي‌اصغري امروز در گفت‌ÙˆÚ¯Ùˆ با خبرنگار فارس در تبريز اظهار داشت: دليل كمبود فضاهاي آموزشي در شهرستان ميانه بي‌برنامگي دولت‌هاي قبلي است كه نتوانسته‌اند عرضه Ùˆ تقاضا را با هم هماهنگ كنند.
وي ادامه داد: شهرستان ميانه با دارا بودن 403 روستا پهناورترين شهرستان استان آذربايجان شرقي است كه بايد فضاي آموزشي آن بيش از اين باشد.
نماينده مردم ميانه در مجلس با بيان اينكه وجود افزايش فضاهاي آموزشي در اين شهرستان در چند سال اخير خوب بوده است، گفت:‌ اين افزايش كافي نيست Ùˆ بايد بيش از اينها افزايش يابد چرا كه ميانه استعداد زيادي دارد.
وي افزود: بايد نارضايتي‌ها را با كار Ùˆ همت مضاعف جبران كنيم چرا كه كمبود فضاي Ø¢‌موزشي در روستاهاي اين شهرستان يك معضل جدي است كه نيازمند تدبير مسئولان استاني است.
حاجي‌اصغري ادامه داد: آموزش Ùˆ پرورش Ùˆ نوسازي بايد بيش از هر چيز ديگر به مسئله مكان‌يابي فضاهاي آموزشي در مناطقي كه رو به گسترش Ùˆ توسعه شهري Ùˆ روستايي است توجه جدي داشته باشد Ùˆ طرح تفصيلي شهرها Ùˆ هادي روستا را به كمك مشاور آن مطالعه كنند Ùˆ ببينند كه براي فضاهاي آموزشي در Ú†Ù‡ نقاطي مكان‌يابي انجام گرفته است.
وي گفت: آموزش و پرورش بايد از گذشته به فكر امروز بوده و امروز به آينده نگاه كند تا مشكلاتي كه در نبود و يا كمبود فضاهاي آموزشي در برخي از مناطق شهرها و يا روستاها با آن مواجه هستيم دو چندان نشود.
نماينده مردم ميانه در مجلس با بيان اينكه ميانه يكي از شهرهاي وسيع استان آذربايجان شرقي است، تصريح كرد: اين شهر با 87 هزار Ùˆ 385 نفر جمعيت به ‌عنوان چهارمين شهر پرجمعيت استان آذربايجان شرقي، پس از شهرهاي تبريز، مراغه Ùˆ مرند محسوب مي‌شود.
وي افزود: به اين خاطر نيازمند توجه بيش از پيش مسئولان استاني به اين شهرستان هستيم.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s