برداشت گندم ازسطح 76 هزار هكتار مزارع شهرستان ميانه آغاز شد - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 562: برداشت گندم ازسطح 76 هزار هكتار مزارع شهرستان ميانه آغاز شد بازدید کننده : 539 نفر

تبريز-مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه از آغاز برداشت گندم از سطح 76 هزار هكتاري مزارع اين شهرستان خبر داد.
برداشت گندم ازسطح 76 هزار هكتار مزارع شهرستان ميانه آغاز شد
به گزارش روز چهارشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي سازمان جهادكشاورزي آذربايجان شرقي، نادر زارع تالي گفت: پيش بيني مي شود 75 هزار تن محصول گندم در اين شهرستان برداشت شود.
وي با اشاره به اينكه هم اكنون تعداد 85 دستگاه كمباين بومي و تعداد 45 دستگاه كمباين غيربومي (مهاجر) در امر برداشت گندم از مزارع سطح زير كشت گندم فعال مي باشند ، افزود: بازديد فني از كمباين ها در جهت كاهش ريزش و سنجش ضايعات گندم نيز توسط هشت اكيپ نظارت در مناطق مختلف شهرستان در حال انجام است.
نادر زارع تالي با اشاره به بروز خشكسالي در سال زراعي جاري ، از خسارت مزارع غلات شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به خشكسالي موجود عملكرد مزارع به حداقل رسيده است.
وي شركت غله و خدمات بازرگاني شهرستان را مركز خريد گندم شهرستان اعلام كرد و گفت: اين شركت با تمامي توان كارشناسي و فني خود نسبت به خريد گندم مازاد كشاورزان برابر دستورالعمل ها اقدام نموده و هماهنگي هاي لازم با فرمانداري شهرستان بعمل آمده تا توسط اتحاديه شركت هاي تعاوني روستايي مناطق با توجه به وجود انبارهاي مناسب فني و جنبي نسبت به خريد گندم مازاد كشاورزان خصوصا كشاورزان خرده پا نيز اقدام شود.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه در پايان از شروع خريد گندم توسط اداره غله اين شهرستان و مستقر شدن نمايندگان جهاد كشاورزي و فرمانداري جهت نظارت بر امر خريد گندم در محل سيلوي شهرستان خبر داد.

http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30484339جواد بشیرپور(aran )1390/4/30 - 01:21:04
:
ای کاش مسئولین بزرگوار این رو هم میفرمودند که گندم کیلویی 320 تومان خریداری میشه. باورتون میشه؟ کشاورزای بد بخت نیازی به تجهیز کمباین و بازرسی ندارن . من کشاورزایی رو دیدم که از چیدن گندمشون منصرف شدن به این دلیل که پول گندم کمتر از دستمزد کمباین میشه.
من از کشاورزای عزیز خواهش میکنم یه چیزی هم از جیب خودشون بذارن و گندم رو بچینن و به سوله ها ببرن تا این عزیزان که در سیلو ها رو باز کردن گندم رو دریافت کنن و تبدیل به آردش بکنن و بعد خودمون بریم بربری رو بگیریم 350 تومان. همین.


همشهری:.... : 1390/5/1 - 08:29:28
با عرض سلام خدمت مدیر محترم جهاد کشاورزی
در عصر پیشرفت و تکنولوژی به فکر بالا بردن کیفیت گندم ها بکنید شما بفرمایید از میزان گندم های خریداری شده چند درصد استاندارد لازم برای تولید آرد جهت استفاده در خبازی ها می باشد.
شما لطفاً با کارشناسهایتان به فکر بالا بردن کیفیت گندم باشید تا این نعمت خدادادی که بازحمت کشاورزان بدست می آید برای استفاده دام و طیور نباشد . و یا اینکه در پارسال با این همه بارندگی که داشتیم بدون کار کارشناسی تمام مزارع دچار بیماری شده و موجب ضرر به کشاورزان گردید .
لطفاً کارشناسهای خود را به علم روز بارور نمائید تا بیت المالی که در گردن شما می باشد پایمال نگردد و دچار اینگونه بی مسئولیتی ها نگردیم.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s