چند خبر از دانشگاه آزاد : بازدید معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری از واحد میانه - صدای میانه
منبع : m-iau.ac.ir

متن شماره 556: چند خبر از دانشگاه آزاد : بازدید معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری از واحد میانهبازدید کننده : 750 نفر

بازدید معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری از واحد میانه

فرهیختگان    : دکتر محمد حسین سرورالدین، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری، رئیس    سازمان سنجش کشور و رئیس منطقه 13، دکتر جمشید منظوری دبیر منطقه و هیأت   همراه از دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه بازدید نمودند.

دکتر سرورالدین در حین بازدید از دانشکده تازه تأسیس فنی و مهندسی و   مجموعه فرهنگی ورزشی در سایت 30 هکتاری دانشگاه، پیشرفتهای آموزشی، پژوهشی و ورزشی واحد میانه را قابل توجه توصیف کرد و اذعان داشت: بسیار خوشحالم که دوباره به شهر علم و ادب و همت می آیم و نسبت به بازدیدهای قبلی که از این واحد دانشگاهی داشته ام، پیشرفتهای قابل توجه و چشمگیری از لحاظ آموزشی، پژوهشی وامکانات ورزشی داشته است.

 معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش کشور، در بازدید از کلاسهای درسی، کارگاهها، امکانات آزمایشگاهی، فضاهای آموزشی و تجهیزات ورزشی این دانشکده و مجموعه ورزشی را در حد استانداردهای بین المللی دانست و افزود: با توجه به پیشرفتهای کیفی و بسیار مطلوب واحد میانه، طولی نخواهد کشید که این واحد دانشگاهی از امتیاز واحد بسیار بزرگ نوع الف به واحد جامع ارتقاء خواهد یافت و به عنوان یک قطب علمی بسیار قوی در منطقه خواهد بود.

گفتنی است رئیس منطقه 13 از دانشکده علوم انسانی، آپارتمان مسکونی تعاونی مسکن (برج دانش) در حال اتمام کارکنان واحد، مرکز آموزشی ترک، وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه نیز بازدید به عمل آورد.

جلسه مدیران گروه کشاورزی با معاونت آموزشی واحد میانه

فرهیختگان: جلسه مدیران گروه کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با معاونت آموزشی برگزار شد. در ابتدای جلسه دکتر جلیل اجلی معاون آموزشی واحد ضمن قدردانی از حضور اساتید، هدف از برگزاری این نشست را بررسی وضعیت گروههای کشاورزی و همچنین شنیدن نظرات و پیشنهادات اساتید گروه در مورد دورنمای رشتههای کشاورزی در سالهای آتی عنوان کرد و گفت: جلسه امروز بصورت کلی میان تمام رشته های کشاورزی بوده و بحث فعال سازی دانشکده کشاورزی را مطرح خواهیم کرد.

معاون آموزشی واحد، تعامل وزارت علوم با دانشگاه آزاد اسلامی را بسیار مثبت ارزیابی کرده و به نوعی باعث ایجاد امنیت شغلی برای تمامی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی دانست و تأکید کرد: مهمترین راهکار در جذب هرچه بیشتر دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی با همکاری اساتید و مدیران، در ایجاد وحدت رویه در عملکرد،کنار گذاشتن تعارفات، بخشی نگری معاونان، یکپارچه شدن در ایجاد تعامل، ارتباط با سازمانها و ارگانهایی چون وزارت کشاورزی که منجر به جذب دانشجویان حداقل برای 10 سال آینده خواهد بود.

در پایان اساتید گروه مباحثی در زمینه گسترش و بسط رشته های کشاورزی در مقطع دکتری با تقویت زبان انگلیسی دانشجویان، امتیازهای پژوهشی و افزایش مقالات پژوهشی، تجهیز کردن آزمایشگاهها، کارگاهها و کلاسهای درس را مطرح کردند.

 جلسه شورای گروه تحصیلات تکمیلی واحد میانه

فرهیختگان: جلسه شورای گروه تحصیلات تکمیلی علوم خاک، شیمی و حاصلخیزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با اعضای گروه در محل دفتر گروه تخصصی علوم خاک واحد برگزار گردید. در این جلسه پس از اظهار نظرها و ارائه پیشنهادات و همچنین بحث و تبادل نظر در مورد گروه تحصیلات تکمیلی بین اساتید، تصمیماتی در زمینه ارائه تعداد واحدهای درسی بیشتر به دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 89 که رشته کارشناسی آنها غیر مرتبط می باشد، برگزاری جلسات گروه به صورت ماهانه، اطلاع رسانی مطلوب دانشجویان و دعوت ازاساتید برای سمینار( دفاعیه) دانشجویی، حضور الزامی همه اعضای هیات علمی گروه تخصصی خاکشناسی در جلسات تصویب پروپوزال دانشجویان ارشد اتخاذ و به تصویب رسید.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s