راه‌اندازي خط نورد مجتمع فولاد بناب - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 551: راه‌اندازي خط نورد مجتمع فولاد بناببازدید کننده : 996 نفر

خبرگزاري فارس: خط نورد مجتمع فولاد بناب با حضور رئيس‌جمهور در شهرستان بناب صبح امروز راه‌اندازي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، خط نورد فولاد بناب با ظرفيت 500 هزار تن در سال و اشتغالزايي 800 نفر با سرمايه‌گذاري 1600 ميليارد ريال به دست رئيس جمهور افتتاح شد.
مجتمع فولاد بناب با راه‌اندازي خط نورد، قادر است سالانه 550 هزار تن شمش 12 متري توليد كند.
700 نفر با آغاز به كار اين واحد توليدي مشغول به كار شدند.
توليد پيوسته شمش‌هاي فولادي، كاهش 30 درصدي مصرف انرژي و پنج درصدي ضايعات از ويژگي‌هاي اين خط توليد است.
براي راه‌اندازي خط نورد فولاد گستر بناب 800 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري كرده است.
مجتمع فولاد بناب با هدف توليد، انواع ميلگرد و پروفيل فعاليت خود را از اواخر سال 1383 در زميني به مساحت 130 هكتار در شهرك صنعتي بناب با امكانات زيربنايي ايده آل آغاز و در مهر ماه سال 1384 نخستين خط توليد ميلگرد خود را با ظرفيت 420 هزارتن در سال به بهره‌برداري رساند.
عمليات اجرايي خط دوم توليد ميلگرد اين شركت نيز از اواخر سال 1384 شروع و خط مربوز با ظرفيت 480 هزارتن در سال در بهمن ماه سال 1385 به بهره برداري رسيد.
در ادامه طرح هاي توسعه اي اين مجتمع كه در قالب فاز دو عملياتي شد، پروژه نصب و راه‌اندازي خطوط توليد ميلگرد و پروفيل بود كه از فروردين ماه سال 1386 عمليات اجرايي آن آغاز گرديد، در اسفند ماه همان سال خط سوم توليد ميلگرد با ظرفيت 450 هزار تن و در شهريور ماه سال 1387 خط پروفيل (خط چهارم) با ظرفيت 550 هزارتن در سال، به بهره برداري رسيد.
در حا ل حاضر اين شركت با داشتن چهار خط نورد قادر به توليد ميلگرد از سايز 8 تا 32 ميلي متري با كيفيت هاي AII ، AIII و همچنين انواع نبشي، ناوداني، تيرآهن و تيرآهن بال پهن (H) مجموعاً به ظرفيت اسمي يك ميليون و 900 تن در سال مي باشد و برخي توليدات اين مجموعه نظير تيرآهن براي اولين بار توسط بخش خصوصي و تير آهن بال پهن، براي نخستين بار در كشور، در اين مجموعه توليد مي‌شود. از نكات مهم و حائز اهميت آن است كه تكنولوژي دو خط فاز دوم اين مجتمع در كشور بي‌نظير و منحصر به فرد است.
در حال حاضر اين مجتمع با ظرفيت يك ميليون و 900 هزار تن توليد سالانه در بخش خصوصي مقام اول توليد اقلام مختلف فولادي را به خود اختصاص داده است و در كل توليد كنندگان فولاد اعم از خصوصي و دولتي در بخش نورد مقاطع گرد، سنگين و نيمه سنگين مقام سوم را دارا است.
شركت فولاد صنعت بناب متشكل از دو خط توليد بوده و در زميني به مساحت 11 هكتار ايجاد شده است. خط توليد نورد گرم ميلگرد و مقاطع سبك براي توليد انواع ميلگرد آجدار ساختماني از سايز 8 تا 32 ميلي متر و مقاطع سبك فولادي از قبيل نبشي و ناوداني و تسمه و چهار پهلو از سايز هاي 20 تا 80 ميليمتر به ظرفيت توليد 500 هزار تن در سال است.
خط توليد نورد گرم مقاطع سنگين به ظرفيت توليدي 500 هزار تن در سال و با هدف توليد انواع نبشي از سايز 100 در 100 تا 200 در 200 ميلي متر ، ناواداني از سايز 100 تا 250 ميلي متر، تير آهن از سايز 100 تا 260 ميلي متر و تير آهن بال پهن از سايز 80 تا 200 ميلي متر (‌براي نخستين بار در ايران‌).
شركت فولاد صنعت شهريار در زميني به مساحت 7 هكتار ايجاد شده است كه اولين خط توليد ذوب و ريخته‌گري پيوسته مجتمع فولاد بناب است. انواع شمش‌هاي فولادي از سايز 125 در 125 تا 150 در 150 ميلي متر به طول 6 متر با ظرفيت 400 هزار تن در سال از توليدات اين شركت است.
اين هفتمين سفر رسمي محمود احمدي نژاد رئيس‌جمهور به استان آذربايجان شرقي در شش سال گذشته است كه سه سفر آن در قالب سفرهاي استاني بوده و چهار سفر نيز به منظور حضور در مراسم مختلف و افتتاح طرح‌ها صورت گرفته است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004230050مهندس شهر : 1390/4/24 - 11:49:26
پس مسئولان و نمایندگان میانه زیاد بخود نبالند که بعد از چندین قرن یک کارخانه فولاد در میانه راه اندازی شده و دیگر هیچ کاری نباید کرد و آنرا به رخ همه کشید دیگر همین شهر کوچک عجب شیر هم از ما جلو افتاده کو حرکت و اهتمام جدی برای توسعه و پیشرفت و آبادانی همه جانبه میانه . شعار را دیگر رها نموده و در این مدتی که نمایندگان این دوره هستند یک حرکت اساسی و بدربخور برای مردم میانه ارائه نمایند نه کلی گویی و نه دم از آرمانها زدن و تعریف و تمجید فلان قشر و فلان مشاغل که دیگر در آستانه انتخابات اینگونه حرکتها نخ نما شده و برعکس به ضرر هر کسی که زیاد از اینگونه تعاریف دم بزند تمام می شود .(از یاشیل و زنبور عسل نیز می خواهم اگر واقعا به فکر انتقاد سازنده هستند و قلبشان برای میانه می تپد ! یک قلم فرسایی ارائه فرمایند )


میانالی : 1390/4/26 - 00:31:51
بله آقای مهندس شهر
روزی نماینده میانه با افتخار میگفت من مانع واگذاری کارخانه فولاد آذربایجان به آقای زنوزی شدم و اطرافیان ایشان افتخار میکردند که مانع از حضور و سرمایه گذاری ایشان در میانه شده اند و به این خیانت خود می بالیدند...
و امروز نیز اقدام به سانسور نظرات منتقدان نماینده مورد علاقه شان می کنند تا بلکه خیانت های شان به این شهر را تکمیل کرده باشند...


همشهری میانالی : 1390/4/26 - 20:54:28
آره واقعا حیف شد کارخانه چند صد میلیاردی شهر میانه به بهای 20 میلیارد به بخش خصوصی رانت خوار واگذار نشد.


میانالی : 1390/4/27 - 00:03:18
بله خانم یا اقای همشهری میانالی ای کاش این کارخانه چند صد میلیاردی شهر میانه به بهای 20 میلیارد به بخش خصوصی رانت خوار (البته به تعبیر شما) واگذار میشد و در عوض امروز رئیس جمهور به جای بناب و عجبشیر به میانه می امدند و فازهای توسعه فولاد میانه را افتتاح میکردند و مردم میانه از خدمات ان اقای سرمایه گذار و کارافرین (البته به تعبیر شما رانت خوار!!) بهره مند می شدند...


من حمید(miyana )1390/4/28 - 20:10:19
:
من هم با میانالی عزیز موافقم ای کاش فروخته میشد به زنوزی که اگر میشد فولاد میانه شاهد افتتاح چندین فاز میشدیم که الان همین فولاد میانه چندین ماهه که منتظر افتتاح فاز جدید هستیم که در مقابل این آقای زنوزی 2 فاز را اقتتاح کرد و هر دو را با دست رئیس جمهور مملکت.
ای کاش فروخته میشد به زنوزی که تنها در کارخانه فولاد بناب 7250 نفر در این مجموعه شاغل هستن دیگر کاری با فولاد عجبشیر یا ایرانخودرو وانت در آذرشهر و کارخانه لوله سازی درپادیا فولاد در حال احداث در مسیر زنجان یا شرکت هواپیمایی آتا ویا ایرانخودرو تولید 206 کاری ندارم.
و یک نکته اگر در میانه آقای هاشمی از زنوزی حمایت میکرد نه تنها فولاد گسترش پیدا میکرد بلکه کارخانه ایرانخودرو وانت را در میانه احداث میکرد زیرا الان گیربوکس وانتی که در آذرشهر تولید میشود از میانه میرود و حتما هم در میانه ایجاد میشد.
متاسفانه میانه فرصت طلایی را از دست داد !


: 1390/4/29 - 15:34:09
آقاي حميد براي ارزان فروختن و به باد دادن هيچوقت دير نيست. حتي نماينده شما هم اين هنر را داره كه ارزون بفروشه


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s