موانع سرمايه گذاري در بناب برطرف مي شود - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 549: موانع سرمايه گذاري در بناب برطرف مي شود بازدید کننده : 765 نفر

بناب ، تبريز - نماينده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي گفت:موانع سرمايه گذاري در جهت توسعه اين شهرستان برطرف مي شود.


ضياءالله اعزازي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در بناب بر لزوم حمايت و تقويت سرمايه گذاري بخش خصوصي در اين شهرستان تاكيد كرد و افزود: اگر انگيزه در سرمايه گذاران بخش خصوصي بالا برود رغبت آنها براي سرمايه گذاري افزايش مي يابد و در نتيجه باعث توسعه همه جانبه شهرستان و همچنين رونق توليد و اشتغال خواهد شد.
وي با تشكر از سرمايه گذاران بخش فولاد در شهرستان بناب كه با جديت و توان زياد براي پيشرفت اين منطقه تلاش مي كنند، گفت: مشكلات و خواسته هاي آنها را تا حد توان پيگيري مي كنيم.
اعزازي از ايجاد ادارات مستقل استاندارد و صنايع در شهرستان بناب در آينده خبر داد و گفت: با توجه به فعاليت تعداد زيادي از كارخانه ها و و احدهاي توليدي استان در بناب بعد از تبريز ، راه اندازي سريع اين دو اداره مرتبط در بناب ضروري است و فرمانداري بايد پيگير اين موضوع باشد.
نماينده مردم بناب در مجلس در ادامه به وضعيت بهداشت و درمان شهرستان بناب اشاره كرد و افزود: در آينده نزديك بخش هاي تخصصي و مستقل ICU ، NICU و CCU در بيمارستان امام خميني بناب راه اندازي خواهد شد كه در اين ارتباط از مسئولين دانشگاه علوم پزشكي استان مي خواهيم سرعت روند اين كار را بيشتر كرده و قدم هاي بزرگتر و موثرتري بردارند.
اعزازي يادآور شد: در سالهاي اخير در بيمارستان امام خميني بناب دستگاه لاپاراسكوپي هم خريداري و راه اندازي شده است كه حتي در مركز استان هم وجود ندارد .
اين نماينده اصولگراي مجلس همچنين تصويب احداث بيمارستان جديد يكصد تختخوابي جايگزين بيمارستان امام خميني را قابل توجه دانست و گفت: با وجود اينكه بيمارستان هاي با 60 سال عمر تاكنون نتوانسته اند مجوز احداث بيمارستان جايگزين دريافت كنند اما به فضل الهي بيمارستان فعلي امام خميني بناب با 25 سال سابقه براي خود جايگزين خواهد داشت كه امسال عمليات احداث آن شروع خواهد شد.
اعزازي در خصوص دورنماي كلي وضعيت شهرستان بناب گفت: اعتبارات ملي و استاني شهرستان بناب در سالهاي اخير بيش از 100 درصد افزايش پيدا كرده است كه نويد بخش آينده اي درخشان براي اين منطقه است.
وي معظل و دغدغه مهم اين شهرستان را مشكلات زيست محيطي عنوان كرد و افزود: با توجه به وسعت محدود شهرستان كارخانه هاي زياد و نيروگاه بزرگ آن و از طرفي بحران درياچه اروميه بايد مردم و مسئولين به فكر چاره باشند.
اعزازي از مسئولين كشور خواست براي تامين سوخت گاز نيروگاه حرارتي سهند بناب تصميم اساسي بگيرند.
نماينده بناب تاكيد كرد: تاكنون مسئولين بطور شايسته به تهديدات زيست محيطي بناب توجه جدي نكرده اند و بايد نگذارند بيش از اين خطرات زيست محيطي منطقه بناب را تهديد كند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s