فرماندار اهر:موزه مردم‌شناسي عشاير در اهر ايجاد شود - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 548: فرماندار اهر:موزه مردم‌شناسي عشاير در اهر ايجاد شودبازدید کننده : 500 نفر

خبرگزاري فارس: فرماندار اهر، ايجاد موزه مردم‌شناسي مردم عشاير منطقه ارسباران را از خواسته‌هاي مردم اين شهرستان برشمرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهر، رضا صديقي ظهر امروز در جمع عشاير شهرستان اهر با اشاره به اينكه منطقه ارسباران يكي از مناطق مهم عشايرنشين كشور به شمار ميرود، ايجاد موزه مردم‌شناسي، نمايشگاه و فروشگاه دائمي صنايع دستي را براي رونق اقتصاد عشايري و شناساندن استعدادهاي منطقه و آداب و سنن عشاير ضروري عنوان كرد.
وي گفت: عشاير هميشه به عنوان قشر تأثيرگذار در تاريخ انقلاب شكوهمند اسلامي و هشت سال دفاع مقدس نقش اساسي در پاسداري از اهداف و آرمان‌هاي انقلاب داشته و دارند و در سنگر توليد نيز از اقشار مهم تأثيرگذار در اقتصاد كشور هستند.
صديقي تصريح كرد: عشاير همواره با حضور فعال خود در عرصه‌هاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي توانستند در پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي نقش موثري ايفا كنند.
اين مسئول از عشاير به عنوان مرزداران اين انقلاب ياد كرد و افزود: قشر عشاير همواره در طول تاريخ اين مرز و بوم با آگاهي و ايمان راسخ خود همواره در برابر تهاجم دشمنان ايستادگي كرده و مقاومت خود را نشان دادند.
فرماندار اهر در ادامه عنوان كرد: عشاير همچنين به عنوان ذخاير اين انقلاب در صحنه‌هاي اقتصادي و توليدي تلاش مضاعف داشته و تا به امروز توانستند اين كشور را به مرحله خودكفايي برسانند.
وي اذعان داشت: براي حمايت از صنايع دستي جامعه عشايري خصوصاً محصول منحصر به فرد «ورني» براي نخستين بار جشنواره «ورني» با موافقت معاون صنايع دستي، ميراث فرهنگي و گردشگري كشور از منطقه‌اي به كشوري ارتقا يافت و اين جشنواره به صورت سراسري در سال‌جاري در اهر برگزار مي‌شود.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s