دهه فجر امسال صورت مي‌گيرد؛بهره‌برداري از اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي بناب - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 547: دهه فجر امسال صورت مي‌گيرد؛بهره‌برداري از اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي بناب بازدید کننده : 490 نفر

خبرگزاري فارس: نماينده مردم بناب در مجلس از بهره‌برداري نخستين ساختمان اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي بناب همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، ضياءالله اعزازي ظهر امروز در حاشيه بازديد فرماندار و مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي آذربايجان‌شرقي از روند احداث ساختمان اداري و آزمايشگاهي اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي شهرستان بناب از بهره‌برداري نخستين ساختمان اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي بناب همزمان با دهه فجر امسال خبر داد و گفت: اين ساختمان با زيربناي يك هزار و 260 مترمربع در سه طبقه در حال احداث است و تاكنون براي ساخت آن افزون بر 3 ميلياردريال اعتبار هزينه شده است.
نماينده مردم بناب در مجلس دشوراي اسلامي افزود: اين ساختمان تاكنون 60 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و براي تكميل آن 4 ميليارد ريال ديگر اعتبار نياز است.
وي ادامه داد: شهرستان بناب به لحاظ فعاليت كارخانجات صنعتي و توليدي زياد به عنوان دومين شهر صنعتي استان بعد از تبريز محسوب مي‌شود و به لحاظ حجم فراوان صادرات غيرنفتي در سطح استان و حتي كشور رتبه اول را دارد؛ اما هنوز در اين شهرستان اداره‌اي به نام اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي ايجاد نشده است.
اعزازي تصريح كرد: با وجود اينكه اين مجموعه هيچ‌گونه چارت تشكيلاتي مصوب در شهرستان بناب ندارد و سال‌هاست به صورت نمايندگي و آن هم به صورت غيررسمي فعاليت مي‌كند، اما با اين حال ساختمان وسيع و محكم براي اين اداره در حال احداث است كه به صورت فوق‌العاده و خارج از طرح‌هاي عمراني كار مي‌شود.
اين نماينده مجلس خاطرنشان كرد: مذاكرات و مكاتبات لازم با رئيس سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي كشور صورت گرفته و هم اكنون در حال برنامه‌ريزي براي تصويب و تعريف چارت تشكيلاتي براي ايجاد اداره هستند.
وي اضافه كرد: تمايل سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي كشور براي تصويب نمايندگي رسمي اين سازمان در شهرستان بناب است، اما اين براي ما قابل قبول نيست و خواسته ما براساس تأسيس اداره مستقل با چارت سازماني مستقل بوده چرا كه تنها انتخاب سالانه دو تا پنج نفر صادركننده نمونه استاني و كشوري از بناب دليل روشني براي اين خواسته است.
شهرستان 135 هزار نفري بناب در جنوب مركز استان واقع شده و به عنوان يكي از قطب‌هاي مهم توليد و صادرات محصولات كشاورزي در منطقه محسوب مي‌شود.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s