راه‌اندازي آزمايشگاه آكروديته مواد غذايي در بناب - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 546: راه‌اندازي آزمايشگاه آكروديته مواد غذايي در بناببازدید کننده : 438 نفر


خبرگزاري فارس: دومين آزمايشگاه آكروديته مواد غذايي با حضور نماينده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي در بناب راه‌اندازي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بناب، ظهر امروز با حضور نماينده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار، مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان، مديركل دامپزشكي استان و جمعي از مردم و مسئولان از آزمايشگاه آكروديته مواد غذايي همكار سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي در شهرستان بناب بهره‌برداري شد. اين آزمايشگاه بعد از ‌تبريز براي نخستين بار در سطح استان در اين شهرستان راه‌اندازي شده است.
نماينده مردم بناب در مجلس شوراي اسلامي در آيين افتتاح و بهره‌برداري از اين آزمايشگاه، با گراميداشت روز صنعت و معدن اظهار اميدواري كرد با كاهش مشكلات اين بخش شاهد رونق توليد و اشتغال در جامعه باشيم.
ضياءالله اعزازي با ابراز خوشحالي از تأمين و راه‌اندازي آزمايشگاه آكروديته مواد غذايي در بناب به خاطر رفاه حال فعالان توليد و صنعت منطقه گفت: با راه‌اندازي اين آزمايشگاه ضمن صرفه‌جويي در وقت صاحبان توليد و صنعت، با تأييد كيفيت توليدات مواد غذايي به سلامت مردم و جامعه كمك خواهد كرد.
وي در ادامه سخنان خود از ادارات كل استاندارد و دامپزشكي خواست تا از اين آزمايشگاه حمايت كنند.
مديركل استاندارد و تحقيقات استان آذربايجان‌شرقي نيز در اين مراسم عنوان كرد: با توجه به اينكه بناب به عنوان قطب صنعتي و توليد مواد غذايي استان محسوب مي‌شود و از سويي مردم در مراجعه به آزمايشگاه‌هاي تبريز دچار زحمت و مشكل مي‌شوند، اين آزمايشگاه به منظور ارائه خدمات به آنها ايجاد شده است.
علي شيرواني‌فر افزود: در تمام شهرهايي كه تعداد واحدهاي توليد مواد غذايي بيش از حد باشد و ظرفيت و شرايط ايجاد آزمايشگاه ممكن باشد، مي‌توانيم اين نوع آزمايشگاه‌ها را داير كنيم.
در بخش ديگري از اين مراسم مدير اين آزمايشگاه با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي اين مركز ابراز داشت: اين آزمايشگاه مي‌تواند تمام مواد غذايي از جمله انواع خشكبار، لبنيات، فـرآورده‌هاي آرد و غلات، فرآورده‌هاي گوشتي، نوشيدني‌ها و شيريني‌جات را در نخستين فرصت و با بهترين امكانات و تجهيزات مورد آزمايش قرار داده و تحويل دهد.
امير عباسعلي‌زاده گفت: اين آزمايشگاه علاوه بر شهرهاي جنوب استان آذربايجان‌شرقي به شهرهاي همجوار استان آذربايجان‌غربي نيز ارائه خدمات خواهد داد.
به گفته وي اين آزمايشگاه از دو بخش شيميايي و ميكروبي تشكيل يافته و در فضايي به وسعت 180 مترمربع تأسيس شده است.
براي تكميل آن افزون بر 3 ميليارد ريال توسط بخش خصوصي سرمايه‌گذاري شده و براي هشت نفر نيز به صورت مستقيم شغل ايجاد خواهد شد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s