آلودگي هوا مدارس آذربايجان شرقي را به تعطيلي كشاند - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 431: آلودگي هوا مدارس آذربايجان شرقي را به تعطيلي كشاند بازدید کننده : 579 نفر

تبريز- مديركل مديريت بحران آذربايجان شرقي از تعطيلي مدارس در كليه مقاطع تحصيلي آذربايجان شرقي به دليل آلودگي هوا خبر داد.
خليل ساعي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، اظهار داشت: بنا بر تصميم كميته اضطرار رسيدگي بر آلودگي هوا، كليه مقاطع تحصيلي استان اعم از ابتدايي، راهنمايي، دبيرستان و پيش دانشگاهي به دليل وضعيت بحراني هوا تعطيل است.
وي افزود: بنا بر گزارش هواشناسي آذربايجان شرقي احتمال بارندگي در استان در ساعات آينده پيش بيني مي شود كه اگر اين اتفاق روي دهد نقش مهمي در كاهش آلودگي خواهد داشت.
ساعي در خصوص احتمال تعطيلي مدارس در روز پنجشنبه گفت: كميته اضطرار در ساعات آينده نسبت وضعيت موجود هوا در خصوص تعطيلي مدارس تصميم مي گيرد.
صبح امروز ميانگين ريزگردهاي موجود در هواي تبريز 185 ميكروگرم در مترمكعب بوده كه اين ميزان در بيشترين حد خود به 650 ميكروگرم در مترمكعب افزايش يافته است.
هواي تبريز در يك ماه گذشته سه روز بحراني، چهار روز اضطراري و ده روز در وضعيت هشدار را گذرانده است.
طبق اين گزارش ، افق ديد در تبريز حدود هزار متر است.
تردد مردم در خيابان هاي تبريز كاهش چشمگيري دارد و بسياري از مردم با ماسك در شهر رفت و آمد مي كنند.
مدارس تبريز و برخي شهرهاي استان يكشنبه هفته جاري نيز به دليل آلودگي هوا تعطيل شده بود.ا.مختاری(meeanaji )1390/1/31 - 18:08:27
سلام
شاید تعطیلی مدارس در شهرهای بزرگ کمکی به کمتر شدن آلودگی بکند از نظر دود و ... ولی در شهرهای کوچک تعطیلی چه کاربردی دارد؟ هوا همه جا آلوده هست هم در منزل هم در اداره و مدرسه.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s