آذربايجان شرقي در محاسبه قيمت گاز در اقليم يك قرار مي گيرد - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 429: آذربايجان شرقي در محاسبه قيمت گاز در اقليم يك قرار مي گيردبازدید کننده : 750 نفر

 
تبريز - مدير عامل شركت گاز آذربايجان شرقي گفت: با پيگيري هاي به عمل آمده و ارايه گزارش هاي مختلف، محاسبه قيمت گاز اين استان بر حسب اقليم يك انجام خواهد شد.
ولي الله ديني روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، اظهار داشت: گزارش هاي سازمان هواشناسي و ميزان مصارف ماهيانه گاز استان به شركت ملي گاز ارسال شده كه اميدواريم با پيگيري هاي به عمل آمده با تغيير اقليم استان از دو به يك موافقت شود.
وي افزود: همچنين اقدمات لازم براي افزايش دوره زماني فصل سرد آذربايجان شرقي انجام گرفته تا دوره پنج ماهه سرد سال در استان كه از 15 آبان سال گذشته تا 15 فروردين جاري محاسبه مي شود به شش ماه از اول آبان تا اول ارديبشهت افزايش يابد.
ديني ادامه داد: اگر اين دو موضوع مصوب شود اصلاحات لازم از آغاز اجراي قانون هدفمندي يارانه ها بر روي قبوض اعمال و ما به التفاوت نيز به صورت بستانكاري بر روي قبض ماه هاي بعد خواهد آمد.
ديني اضافه كرد: در صورت تغيير اقليم استان به اقليم يك، ده تا صد هزار ريال كاهش در قبوض گاز مشتركان آذربايجان شرقي مشاهده مي شود.
مديرعامل شركت گاز آذربايجان شرقي ابراز داشت: مصرف گاز از ارديبهشت تا آبان ماه چهار تا شش برابر كاهش مي يابد و بر اين اساس قبوض نيز به اين نسبت كاهش خواهد يافت.
وي اضافه كرد: تنها در چهار ماه از سال مصرف گاز در آذربايجان شرقي بالا مي باشد كه موجب افزايش پلكاني قيمت آن مي شود و اين مشكل نيز با تقسيط قبوض قابل رفع است چرا كه مصرف در ساير ماهها كم و تقسيط در اين ماه ها مي تواند براي پرداخت بدهي آنان كمك رسان باشد.
ديني عنوان كرد: اگر برخي مشتركان منازل خود را توسعه غيرمجاز داده اند ولي كنتور مشترك دارند نسبت به تفكيك آن اقدام نمايند تا قيمت گازشان تعديل شود و اگر نسبت به ميزان مصرف خود اعتراض دارند مراتب را گزارش دهند تا پس از بررسي رسيدگي گردد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s