شناسنامه آيين هاي سنتي و مذهبي در ميانه تدوين مي شود - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 425: شناسنامه آيين هاي سنتي Ùˆ مذهبي در ميانه تدوين مي شود بازدید کننده : 592 نفر

تبريز- رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميانه گفت: شناسنامه آيين هاي سنتي و مذهبي در ميانه تهيه و تدوين مي شود.
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي ، 'محسن عبدالهي' اظهار داشت: آيين هاي مذهبي و سنتي از عناصر اصلي فرهنگ است و فرهنگ و جامعه را استواري و استحكام مي بخشند.
وي افزود: آيين هاي مذهبي Ùˆ سنتي ريشه در اجتماع، تاريخ،‌ باورها Ùˆ اعتقادات يك ملت دارد Ùˆ تقويت Ùˆ ثبت آنها مي تواند موجب توسعه فرهنگي شود.
عبدالهي گفت: بر همين اساس در نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ميانه مقرر شد تا اقداماتي در خصوص طرح جامع آيينهاي سنتي،‌ مذهبي Ùˆ بومي شهرستان توسط دانشگاههاي آزاد اسلامي Ùˆ پيام نور ارايه شود.عبید زاکانی : 1390/1/30 - 09:36:58
این کار را دانشگاه ازاد و دانشگاه پیام نور انجام می دهند البته در قالب یکی از طرح های پیشنهاد شده از سوی شورای فرهنگ عمومی شهرستان که رئیسش هم جناب امام جمعه هستند و اگر قرار باشد ( به شرط رعایت اداب و جایگاه متولیان وسلسله مراتب ) اظهار نظری هم در این خصوص بشود؛ این امام جمعه محترم است که باید گزارش و اعلام عمومی بکنند حالا این وسط این آقای عبداللهی به چه مناسبتی سروصدا می کنند معادله ای مجهول است. البته چندان هم مجهول نیست ببخشید! تقریبا همه اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان می دانند که اقای ع چون عملکردی از خود ندارد - به جز برگزاری جشنواره به اصطلاح سراسری انتظار - به همین خاطر همواره عمکلکردهای سایر ادارات و ارگانها و علی الخصوص هنرمندان و اهل قلم مظلوم این شهرستان را به نام خود مصادره می کند.


سینا میانه(sinamiyaneh )1390/1/30 - 10:56:01
اجازه دهید این کارها بدور از هرگونه تنش انجام شود. این سنت ها سرمایه هایی بی بدیلی هستند که بایستی نسل به نسل منتقل گردد. هر چه داریم از این مراسم محرم و ... است. حالا متولی آن هر که باشد پاداش آن نزد پروردگار محفوظ است. هیچ نگران این حرکت ها نباشید، خدای مقتدر آگاه به همه امور است


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s