امام جمعه میانه:توسعه كتابخانه های میانه جزو اولويت های اين شهرستان است - صدای میانه
منبع : ایسنا

متن شماره 422: امام جمعه میانه:توسعه كتابخانه های میانه جزو اولويت های اين شهرستان استبازدید کننده : 580 نفر

 

امام جمعه ميانه گفت: مجموعه كتابخانه عمومي تبريز نعمت Ùˆ سرمايه اي عظيم براي منطقه مي باشد Ùˆ منابع موجود در آن از مهم ترين گنجينه هاي انديشه بشري است. 

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان‌شرقي، حجت الاسلام محمد رضا حامدي روز يك شنبه در جريان بازديد از كتابخانه مركزي تبريز با اشاره به وضعيت كتابخانه هاي عمومي ميانه، نياز به توسعه كتابخانه اي اين شهرستان را جزو اولويت ها اين شهرستان عنوان كرد.

او از طرح تبديل كتابخانه حوزه علميه ميانه به كتابخانه مشاركتي استقبال كرد و افزود: اجراي اين برنامه منوط به تصويب در هيات مديره حوزه است.

مدير كل كتابخانه هاي عمومي استان نيز از آمادگي همكاري اين اداره كل در جهت توسعه مشاركت ها و ايجاد كتابخانه هاي عمومي مشاركتي خبر داده و افزود: پس از طي مراحل قانوني و شفاف سازي نحوه بهره برداري و مالكيت اين گونه كتابخانه ها نسبت به حمايت و صدور مجوز فعاليت اقدام مي شود.

حسن خدايي با اشاره به آثار نفيس مكتوب و منحصر به فرد در كتابخانه مركزي تبريز ، از فراهم شدن شرايط ويژه براي حفاظت علمي و اصولي اين آثار از جمله نصب دستگاه هاي تهويه و رطوبت سنج، سيستم هاي تشخيص و اطفاي حريق، دستگاه آفت زدا، آزمايشگاه نسخ و دستگاه بوك اسكنر براي حفاظت از آسيب هاي فيزيكي به اين مكتوبات خبر داد.

او گفت: كتابخانه مركزي تبريز تنها كتابخانه عمومي مي باشد كه به دستگاه آفت زداي كتب مجهز گرديده است.

رييس انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان ميانه نيز در جريان اين بازديد اظهار کرد: وجود نسخ خطي ارزشمند و منحصر به فرد موجود در اين كتابخانه از ذخاير فرهنگي و غني كشور است و حفظ و نگهداري از چنين گنجينه اي، وظيفه اي سنگين بر دوش همگان است.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s