آزادراه پیامبر اعظم همچنان قربانی می گیرد 20 کشته و زخمی در مدت 2 روز - صدای میانه
منبع : ایسنا

متن شماره 398: آزادراه پیامبر اعظم همچنان قربانی Ù…ÛŒ گیرد 20 کشته Ùˆ زخمی در مدت 2 روزبازدید کننده : 848 نفر

تصادف در اتوبان پیامبر اعظم در مدت 2 روز، 20 کشته و زخمی بر جای گذاشت.

محمد علی کریمی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، با اعلام وقوع دو حادثه ی تصادف در اتوبان پیامبر اعظم گفت: وقوع تصادف در بامداد امروز در اتوبان پیامبر اعظم حدفاصل تبریز – هشترود، به ترتیب در 60 و 80 کیلومتری هشترود، 3 کشته و 3 مجروح برجای گذاشت.

کریمی افزود: در حادثه ی اول که در 60 کیلومتری هشترود بر اثر واژگونی یک دستگاه پژو 405 در ساعت 1:40 بامداد به وقوع پیوست، یک زن کشته و 3 سرنشین دیگر مصوم شدند.

او ادامه داد: با اعلام این سانحه به مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، تیم‌های امدادی بارگاه و ورقه هشترود به سرعت به محل اعزام شدند و مصدومین را به بیمارستان امام حسین هشترود انتقال دادند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی در خصوص جریان وقوع حادثه ی دوم نیز گفت: در این تصادف که در 80 کیلومتری هشترود و در 9:7 صبح، بر اثر برخورد خاور از پشت به تریلی رخ داد، راننده و سرنشین خاور در دم جان باختند.

شایان ذکر است: آزاد راه "زنجان ـ تبریز" که بعدها به پیامبر اعظم(ص) تغییر نام یافت، قسمتی از آزاد راه سراسری تهران، قزوین- زنجان- تبریز- بازرگان و همچنین بخشی از راه ابریشم محسوب میشود که عملیات احداث آن از سال 75 آغاز شده است.

این آزاد راه به طول 285 کیلومتر نخستین آزاد راه کوهستانی و یکی از عظیم‌ترین طرحهای راهسازی کشور است. مرحله نخست این آزاد راه به طول 81 کیلومتر در سال 83 و مرحله دوم به طول 173 کیلومتر در سال 85 به بهره‌برداری رسید و مرحله سوم آن به طول 31 کیلومتر از بستان آباد به تبریز در حال ساخت است. با اتمام ساخت تونلهای دوقلوی شبلی، آزاد راه پیامبر اعظم به بهره برداری کامل می‌رسد.

بنا به اظهارات برخی از مسئولین ذیربط بزرگراه پيامبر اعظم در محدوده استان آذربايجان شرقي فاقد استانداردهاي لازم براي رانندگان است.

نبود راهدارخانه، پاسگاه پليس راه، پمپ بنزين، زيرگذر هاي پيش بيني شده و امكانات رفاهي لازم در اين بزرگراه رانندگان را در اين مسير دچار مشكل مي سازد.

طبق بررسي هاي به عمل آمده يكنواخت بودن مسير و عدم وجود امكانات رفاهي در اين مسير از لحاظ رواني رانندگان را تحت تاثير قرار داده و آنان براي خارج شدن از اين مسير مجبور به افزايش سرعت مي شوند كه اين امر مشكلات ديگري را به دنبال دارد.

گفتنی است تصادف اتوبوس و پیکان در 100 کیلومتری تبریز در اتوبان پیامبر اعظم در ساعت 3 بامداد دیروز در اتوبان پیامبر اعظم 5 کشته و 9 زخمی بر جای گذاشته بود.سعید معصومی : 1390/1/18 - 13:59:37
ایشالاه با 4بانده کردن جاده از میانه تا سرچم این تلفات کمتر میشه


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s