به دنبال يوسف كرمي؛ راهيابي فرزاد عبداللهي به مسابقات جهاني تكواندوكره جنوبي - صدای میانه
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 386: به دنبال يوسف كرمي؛ راهيابي فرزاد عبداللهي به مسابقات جهاني تكواندوكره جنوبيبازدید کننده : 616 نفر

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي تربيت‌بدني آذربايجان شرقي، فرزاد عبداللهي دارنده مدال برنز رقابت‌هاي آسيايي 2010 گوانگجو Ùˆ مدال طلاي رقابت‌هاي آسياي 2009 قرار بود در وزن ششم يك ديدار با مسعود حجي زواره برگزار كند كه به دليل آسيب ديدگي حجي زواره، فرزاد عبداللهي به تركيب اصلي براي حضور در رقابت‌هاي جهاني اضافه شد.

فرزاد عبداللهي تكواندوكار تيم ملي


با حضور فرزاد عبداللهي در تيم ملي تكواندو Ùˆ انتخاب قبلي يوسف كرمي از سوي مهماندوست، سرمربي تيم ملي آذربايجان‌شرقي با دو تكواندوكار در رقابت‌هاي قهرماني جهان كره‌جنوبي حضور مي‌يابد.
در فاصله نزديك به يك ماه تا آغاز بيستمين دوره رقابت‌هاي تكواندو قهرماني جهان، دوشنبه با برگزاري دو ديدار انتخابي تركيب نهايي تيم ملي براي حضور در اين مسابقات مشخص مي‌شود.
پيش از اين همراهي ميثم باقري در وزن اول، محمد باقري معتمد در وزن چهارم، عليرضا نصرآزاداني در وزن پنجم، يوسف كرمي در وزن هفتم Ùˆ كوروش رجلي در وزن هشتم با تيم ملي در رقابت‌هاي قهرماني جهان قطعي شده بود.
رقابت‌هاي تكواندوي قهرماني جهان 11 تا 16 ارديبهشت‌ماه در كره جنوبي برگزار مي‌شود.
منبع خبر: خبرگزاري فارس

لينك خبر: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9001080097

 طاهر نائبی(mayana )1390/1/11 - 16:48:26
همانطور که قبلا ً عرض شده بود ورود فرزاد عبدالهی با توجه به قهرمانی اش در تورنمنت آلمان محتمل و قابل پیش بینی بود. این موفقیتها زمانی چشمگیر و بااهمیت جلوه می دهد که بدانیم تربیت بدنی استان اصفهان تمام هم وغم خود را به کار می بندد تا یک مدال المپیکی در این رشته داشته باشد چنانکه مديرکل تربيت بدنی استان اصفهان می گوید:
"تکواندو یکی از 3 ورزشی است که در تاریخ حضور ایران در المپیک موفق به کسب مدال شده است. البته جای خالی این مدال در تکواندوی اصفهان که امروز قهرمانان بسیاری را به آسیا و جهان معرفی کرده است خالی است". تکواندوی اصفهان در بحث مدال آوری، تعداد بیمه شده ورزشی و فعالیت های اجرایی بسیار موفق بوده است اما تنها نکته منفی آن خالی بودن جای یک مدال المپیکی در تالار افتخاراتش است که امیدواریم این نیز به زودی حاصل شود. تکواندو یکی از رشته هایی است که برای کسب این مدال روی آن حساب بازکرده ایم."
این صحبتهای مدیر کل به این دلیل آورده شد که باید به داشته هایمان افتخار کنیم و از آنها استفاده ی مفید و کافی ببریم ،می بینیم که این همه بودجه وبرنامه ریزی در تربیت بدنی شهرستان میانه برای ورزشکاران صورت نگرفته وتنها به دلیل همت و غیرت افرادی مثل یوسف کرمی که راه را برای دیگران باز کردند شهر میانه شده قطب تکواندوی نه تنها استان بلکه کشور ،طوری که امروز یک چهارم اعضای اصلی (8 نفره) و یک چهارم اعضای ذخیره (8 نفره) تیم ملی را همشهریان ما تشکیل می دهد و ما باید به اینها ببالیم .
اگر امروز در رنکینگ جهانی نام یکی دو ورزشکار میانه ای همیشه می درخشد به خاطر این عزیزان ورزشکار است،هر چند که برخی مسئولین شهری در کنار اینها حضور نداشته باشند.
منبع گفته های مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان:
www.iritf.org.ir/News.asp?nid=1848


سامان رفیعی : 1390/1/14 - 14:11:56
اگر مسئولین تربیت بدنی میانه و استان مثل اصفهانی ها از حضور یوسف کرمی در المپیک 2008 پکن حمایت می کردند و مانع از تضییع حقوق ایشان در مقابل هادی ساعی می شدند ، این امکان وجود داشت که یوسف کرمی دومین مدال المپیکی خود و استان را کسب می کرد .


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s