افزايش 93 درصدي بيمه مزارع غلات در ميانه - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 303: افزايش 93 درصدي بيمه مزارع غلات در ميانهبازدید کننده : 477 نفر

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه از افزايش 93 درصدي بيمه مزارع غلات در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان شرقي، نادر زارع‌تالي اظهار داشت: نسبت به سال زراعي گذشته اين شهرستان در مورد بيمه مزارع غلات افزايش 93 درصدي داشته است.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه با اشاره به اينكه بيمه مزارع غلات شهرستان نسبت به سال زراعي گذشته افزايش خوبي داشته است، گفت: در سال زراعي 90-89 با هماهنگي‌هاي به عمل آمده مديريت جهاد كشاورزي اين شهرستان با صندوق بيمه كشاورزي توانستيم با تشكيل جلسات متعدد، بسيج تمام پرسنل، برگزاري همايش‌ها و كلاس‌هاي آموزشي و با اطلاع‌رساني گسترده در سطح روستاها ميزان بيمه مزارع غلات را افزايش دهيم.
وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه با توجه به شرايط آب و هوايي خاص و عدم بارش‌هاي موثر و احتمال خسارت شديد به محصولات در اثر خشكسالي همچنين كاهش منابع آبي بايد برنامه‌ريزي دقيق داشت، عنوان داشت‌: تاكيد بر بيمه محصولات به منظور جبران بخشي از خسارت‌هاي وارده با بهره‌گيري از توان كارشناسي شركت‌هاي فني و مشاوره‌اي مستقر در مراكز جهاد كشاورزي بخش‌ها و دهستان‌ها از سياستگذاري‌هاي موكد اين مديريت است.
زارع تالي تصريح كرد: مزارع غلات اين شهرستان در سال زراعي جاري در سطح 24 هزار و 806 هكتار بيمه شده است كه رقم خوبي به نظر مي‌رسد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه خاطرنشان كرد: اين ميزان نسبت به سال زراعي گذشته كه بيمه غلات 12 هزار و 858 هكتار بود، 93 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s