تجليل از مدال‌آوران بازي‌هاي گوانگجو در تبريز - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 302: تجليل از مدال‌آوران بازي‌هاي گوانگجو در تبريزبازدید کننده : 647 نفر

 

خبرگزاري فارس: مديركل تربيت بدني آذربايجان شرقي گفت: با حضور استاندار آذربايجان شرقي 10 بهمن‌ ماه آيين تجليل از قهرمانان و مدال‌آوران بازي‌هاي آسيايي و پارآسيايي 2010 گوانگجو برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي اداره كل تربيت‌بدني آذربايجان شرقي، سيد محمدشروين اسبقيان اظهار داشت: ورزشكاران آذربايجان شرقي با يك مدال طلا، يك مدال نقره و يك مدال برنز در 16 دوره بازي‌ها‌ي آسيايي و كاروان ورزشي محرم با كسب 14 مدال طلا، نقره و برنز ذر نخستين دوره بازي‌هاي پارآسيايي گوانگجو چين و در مجموع با 17 مدال باارزش براي استان و كشور افتخارآفرين شدند تا برگ زرين ديگري بر افتخارات ورزش خطه آذربايجان افزوده شده و فصل نويني براي ورزش آذربايجان شرقي آغاز شود.
وي گفت: ورزشكاران آذربايجان شرقي نسبت به دوره گذشته بازي‌هاي آسيايي در دوحه قطر رشد پنج برابري داشته و از چهار ورزشكار، مربي و داور به 18 ورزشكار، مربي و داور ارتقاء يابد تا كاروان ورزش جمهوري اسلامي ايران با كسب 20 مدال طلا، 14‌ نقره و 25 برنز در مجموع با كسب 59 مدال به عنوان چهارمي شانزدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي گوانگجو برسد.
مديركل تربيت‌بدني آذربايجان شرقي بيان داشت: توجه دولت نهم و دهم به ورزش عامل موفقيت ايران اسلامي در بازي‌هاي آسيايي و پارآسيايي 2010 گوانگجو بود و اهتمام و توجه جدي دولت به ورزش قهرماني موجبات درخشش بي‌نظير سفيران ورزشي ايران اسلامي در رقابت‌هاي گوانگ‌ژو چين شد.
اسبقيان تصريح كرد: بي‌شك با توجه به ديدگاه توسعه ورزش قهرماني و همگاني در كشور جهش ورزش آغاز شده است و سربازان ايران اسلامي اقتدار نظام را در گوانگجو به جهانيان نشان دادند.
در پايان رقابت‌هاي آسيايي گوانگجو يوسف كرمي مرد پرآوازه تكواندو جهان از خطه ميانه و تنها مدال‌آور تاريخ آذربايجان شرقي در رقابت‌هاي المپيك تنها مدال طلاي كاروان 18 نفره آذربايجان شرقي را در گوانگجو از آن خود كرد، فرزاد عبداللهي در رشته تكواندو همشهري يوسف كرمي نيز به مدال برنز قناعت كرد و مهرداد صمصامي هندباليست تبريزي نيز به همراه تيم ملي هندبال به مدال نقره تيمي بسنده كرد.
در رقابت‌هاي نخستين دوره بازي‌هاي پارآسيايي 2010 گوانگجو چين نيز كاروان محرم آذربايجان شرقي با يك طلا و يك نقره مرضيه صدقي، يك مدال طلاي هادي ساجدي‌نيا، يك مدال نقره جلال خاكزاديه، يك مدال مهدي اصغري، يك مدال طلا و دو مدال برنز سيامك صالح فرجزاده، مدال نقره جواد فولادى، يك مدال نقره كاظم رجبي، مدال نقره محمد ملك‌پور و سه مدال نقره اميرپورجبي، مسعود قلي‌زاده، اصغر روحي در فوتبال پنج نفره نابينايان و كسب 14 مدال براي كشور و برافراشته شدن و نواخته شدن سه باره پرچم و سرود مقدس جمهوري اسلامي ايران در چين به كار خود در رقابت‌ها پايان داد.
اما ساير ورزشكاران آذربايجان شرقي در رقابت‌هاي بازي‌هاي آسيايي گوانگجو چين به نتايج زير دست يافتند:
سجاد هاشمي دووميداني 400 متر و دوي امدادي 4 در 400 متر ايران با كسب مقام چهارمي 400 متر در گروه از صعود بازماند و در رشته 4 در 100 متر با همراه تيم ملي به دليل خطا حذف شد.
صابر پرستي در تيراندازي از رسيدن به مدال بازماند.
حسن ملكي در دوچرخه‌سواري استقامت در حاليكه تا پايان دور پنجم در رده دوم قرار داشت با زمان چهار ساعت و 17 دقيقه و پنج ثانيه و 44 صدم ثانيه به عنوان آخرين ركابزن از خط پايان گذشت و عنوان سي و چهارم را از آن خود كرد.
مسعود ابراهيم‌زاده در فوتبال مقام چهارمي رقابت‌ها را كسب كرد.
مجتبي ولي‌پور شيرجه تخته 10 متر هماهنگ و سه متر هماهنگ مقام ششم را به دست آورد.
اصغر گلي‌زاده استاد بزرگ در رقابت‌هاي شطرنج تيمي مقام چهارمي را كسب كرد.
در تيراندازي با كمان نيز ميلاد وزيري، حامد فوري، زهرا شمس و ليلا سخايي در دورهاي مقدماتي از رقابت‌ها با كسب عناوين ششمي به كار خود پايان دادند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s