حاجی اصغری: کلنگ زنی شهرک صنعتی ترکمنچای در سال 85 با اهداف سیاسی بود - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 3: حاجی اصغری: کلنگ زنی شهرک صنعتی ترکمنچای در سال 85 با اهداف سیاسی بودبازدید کننده : 607 نفر

نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار فارس در تبريز گفت: معضل ايجاد شهرك‌هاي صنعتي در ميانه به موضوعي پردردسر و لاينحل تبديل شده است.
محمدرضا حاج‌اصغري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در تبريز اظهار داشت: شهرك صنعتي تركمن‌چاي به موضوعي اصلي و بودار براي منطقه ميانه تبديل شده است كه رفع آن سخت به نظر مي‌رسد.
وي اضافه كرد: پس از اين سال‌ها هنوز مشخص نيست كه اين منطقه شهرك هست يا نيست و قضيه به آنجا برمي‌گردد كه رئيس جمهور در سفر دوم خود به استان دستور دادند كه اين شهرك صنعتي در ميانه ايجاد شود كه به تصويب هيئت دولت هم رسيد.
حاج‌اصغري ادامه داد: با پايان دوره نهم رياست جمهوري و آغاز دور دهم انتخابات و پس از پيگيري‌هاي مسئولان امر، از مدير اين شهرك صنعتي خواستيم اين شهرك هر چه زودتر ايجاد شود، اما وي عنوان كرد اين امر تشريفات قانوني دارد و اگر در اين مرحله انجام پذيرد كار تبليغاتي به حساب مي‌آيد.
وي تصريح كرد: سه سال قبل كلنگ‌زني اين شهرك توسط بخشداري و اداره كل شهرك‌هاي صنعتي استان انجام شده كه البته به نظر مي‌رسد به خاطر اهداف سياسي خودشان به اين اقدام دست زده‌اند.
نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي ابراز داشت: سال 86 متوجه شديم كه كلنگ‌زني اين شهرك در سال 85 كه مصوبه‌اي و مجوزي در كار نبوده صورت گرفته و به سياه‌كاري بيشتر شبيه بوده است بنابراين مجبور شديم كه اقدامي انجام داده و آن راه به اطلاع رئيس‌ جمهور رسانديم كه ايشان هم سال 87 در دور دوم سفري كه به استان داشتند، ايجاد آن را به تصويب رسانند.
وي عنوان داشت: اما مشكل حل نشده و مسئولان امر متولي شهرك‌هاي صنعتي در استان امروز روي دنده كج افتاده‌اند، از ابتدا هم قصد داشتند راه‌اندازي شهرك به اسم دولت نهم تمام نشود اما بعد از اينكه احمدي‌نژاد براي دور دوم روي كار آمد، مجبور هستند مصوبه را اجرايي كنند ولي با عناوين گوناگون تعلل كرده و ايجاد و تكميل آن را به تاخير انداخته‌اند.
حاج‌اصغري گفت: اداره كل شهرك‌هاي صنعتي استان با توجيهات نادرست سعي دارد از ايجاد اين شهرك جلوگيري كرده كه اين اقدام غيرقانوني براي مردم و صنعتگران منطقه مشكلات زيادي به وجود آورده است.
وي با بيان اينكه شهرك شماره يك منطقه به نام تركمن‌چاي تنها 20 درصد پيشرفت فيزيكي پس از سه سال با وجود مصوبه دولت داشته، اظهار داشت: اين شهرك فاقد هرگونه امكانات و زيرساخت مناسب است و قابل بهره‌برداري نيست هر چند تعداد كمي از صنايع در آن جمع شده‌اند اما با مشكلات عديده‌اي به دليل عدم وجود برق و شاخصه‌هاي اصلي يك شهرك صنعتي روبه‌رو هستند.
نماينده مردم ميانه در مجلس ادامه داد: 100 سرمايه‌گذار امروز در ليست متقاضيان دريافت زمين در ميانه هستند تا واحدهاي مورد نياز صنعتي را ايجاد كنند كه از نيازهاي اساسي منطقه ميانه همين راه‌اندازي شهرك‌هاي صنعتي است اما به دليل بهانه‌هاي بي‌مورد با مشكل مواجه شده‌اند.
وي ايجاد شهرك‌هاي صنعتي در ميانه و منطقه تركمن‌چاي را براي حل مشكلات مردم آن مهم ارزيابي كرد و خواستار دخالت دولت در حل اين مشكل شد.
حاج‌اصغري خاطرنشان كرد: شرايط شهرك شماره دو ميانه هم كه از مصوبات دور دوم سفر هيئت دولت به استان بود، اميدوار كننده نيست و تا 20 سال آينده با اين روندي كه وجود دارد تحقق نمي‌يابد كه جا دارد فكري براي حل مشكلاتي از اين دست كه كمك حال مردم منطقه است، كرد.غفاري : 1388/10/7 - 09:05:34
به نام خدا
تا اينجا درد بود براي درمان چه داريد؟


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s