ايجاد سازمان اتوبوسراني در اهر ضروري است - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 298: ايجاد سازمان اتوبوسراني در اهر ضروري است بازدید کننده : 601 نفر

اهر، تبريز- فرماندار شهرستان اهر، راه اندازي سازمان اتوبوسراني در اين شهرستان را خواستار شد.
' رضا صديقي ' روز جمعه در جلسه برنامه ريزي توسعه شهرستان اهر با اشاره به جمعيت 110 هزار نفري آن و پاسخگو نبودن ناوگان حمل و نقل درون شهري، ايجاد سازمان اتوبوسراني در شهر اهر را ضروري برشمرد.
وي گفت: متأسفانه تاكنون به رغم اينكه در اكثر شهرهاي بالاي 100 هزار نفر اتوبوسراني داخل شهري ايجاد شده است، به علت كم توجهي شوراي شهر و شهرداري تاكنون اين امر در شهرستان اهر تحقق نيافته است.
رييس كميته برنامه ريزي شهرستان اهر با اشاره به اجرايي شدن قانون هدفمندي يارانه ها، راه اندازي اين سازمان را موجب كاهش ترافيك شهري و سوخت اعلام كرد.
فرماندار اهر همچنين از آغاز عمليات اجرايي سد ايثار اهر در سالجاري خبر داد و افزود: با اجراي اين پروژه كه از مصوبات سفر سوم رييس جمهور به آذربايجان شرقي مي باشد علاوه بر تحقق يكي از خواسته هاي اصلي كشاورزان دهستان آذغان و روستاهاي تابعه شاهد رونق كشاورزي و تأمين آب كشاورزي روستاييان، افزايش درآمد و در نتيجه كاهش مهاجرت از روستاهاي هدف به شهر خواهيم بود.
وي با اشاره به اينكه مطالعات سد علي آباد هوراند با پيشرفت 70 درصد در دست اقدام مي باشد، گفت: با اتمام مطالعات اين طرح تا پايان سالجاري عمليات اجرايي آن نيز در سال 90 آغاز مي شود.
صديقي خاطرنشان كرد: با بهره برداري از اين سد علاوه بر تأمين آب كشاورزي منطقه هوراند آب آشاميدني شهر هوراند نيز تأمين مي شود.
فرماندار اهر با اشاره به خشكسالي هاي اخير و خسارت جدي به كشاورزان و باغداران منطقه اعتبارات تخصيصي از محل اعتبارات خشكسالي را به اين شهرستان را ناچيز اعلام كرد و خواستار اعتبارات بيشتر در اين زمينه شد.
فرماندار اهر در پايان تسريع در ايجاد زيرساختهاي شهرك صنعتي اهر، تملك محل جديد پليس راه و اختصاص اعتبار براي طرحهاي آبرساني، آسفالت راه روستايي بالاي 50 خانوار، اختصاص اعتبارات بيشتر در حوزه ميراث فرهنگي و گردشگري و كمربند شرق اهر را خواستار شد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s