بهسازي و نوسازي 24 هزار واحد مسكن روستايي در آذربايجان شرقي - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 297: بهسازي و نوسازي 24 هزار واحد مسكن روستايي در آذربايجان شرقي بازدید کننده : 502 نفر

خبرگزاري فارس: مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي آذربايجان شرقي گفت: 24 هزار واحد مسكن روستايي در اين استان بهسازي و نوسازي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي فرمانداري ميانه، قربان محمدي در همايش دهياران و شوراهاي اسلامي با اشاره به اينكه وضيعت مسكن‌هاي روستايي هنوز رضايت‌بخش نيست، اظهار داشت: امسال 24 هزار متقاضي شناسايي و پرونده آنها تشكيل و براي عقد قرارداد به بانك معرفي شده‌اند كه با توجه به اين موضوع قرار است سال آينده 24 هزار واحد مسكن روستايي بهسازي و نوسازي شود.
وي در ادامه گفت: 70 درصد از خانه‌هاي روستايي شهرستان ميانه كم دوام و يا بي‌داوم است كه با عنايت به اين مهم، سهم شهرستان ميانه دو هزار و 200 واحد است كه اميدواريم با همكاري و هماهنگي مردم و مسئولان شاهد مقاوم‌سازي اين واحدها باشيم.
مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي آذربايجان شرقي با بيان اينكه 85 درصد خانه‌هاي روستايي در سال 75 كم داوام يا بي‌داوم بوده، تصريح كرد: با توجه به سياست‌هاي دولت نهم و دهم اين رقم به كمتر از 50 درصد كاهش يافته است.
وي از احداث 10 هزار واحد مسكن مهر در استان خبر داد و گفت: در شهرستان ميانه 205 واحد مسكن مهر توسط بنياد مسكن در حال احداث است.
محمدي به واگذاري 154 هزار سند مالكيت مسكن روستايي اشاره و عنوان كرد: اين طرح از ابتداي برنامه چهارم توسعه آغاز شده و هر سال 22 هزار سند مالكيت در آذربايجان شرقي صادر مي‌شود كه اين امر سبب شده اين استان در اجراي اين طرح رتبه نخست كشور را كسب كند.
اين مسئول با بيان اينكه دهياران در روستاها بايد با بنياد مسكن همكاري كنند يادآور شد: روستاييان مي‌توانند با مراجعه به دهياران نسبت به تشكيل پرونده اقدام و از تسهيلات اعطايي دولت به ميزان 100 ميليون ريال استفاده كرده و از خدمات فني بنياد مسكن انقلاب اسلامي نيز بهره‌مند شوند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s