تصويب ايجاد پروژه بزرگراه اهر ـ كليبر ـ جانانلو تا نوار مرزي - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 295: تصويب ايجاد پروژه بزرگراه اهر ـ كليبر ـ جانانلو تا نوار مرزيبازدید کننده : 534 نفر

خبرگزاري فارس: نماينده مردم كليبر و هوراند در مجلس شوراي اسلامي از ايجاد پروژه بزرگراه اهر ـ كليبر ـ جانانلو تا نوار مرزي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از واحد ارتباطات رسانه‌اي دفتر ارتباطات مردمي نماينده مردم كليبر و هوراند در مجلس شوراي اسلامي، ارسلان فتحي‌پور اظهار داشت: اين پروژه كه از پيشنهادات سفر رياست جمهوري به آذربايجان شرقي بود پس از تصويب عمليات مطالعاتي آن با تلاش اداره كل راه و ترابري استان به اتمام رسيده و پس از اخذ مجوز از كميسيون ماده 32 و اختصاص اعتبارات لازم عمليات اجرايي اين پروژه مهم منطقه ارسباران از سال آتي آغاز مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه منطقه ارسباران يكي از مناطق مهم گردشگري استان است، توسعه راه‌‌هاي مواصلاتي و ترانزيتي در قالب بزرگراه تبريز ـ اهر ـ كليبر ـ جانانلو تا نوار مرزي موجب رونق اقتصادي منطقه، افزايش درآمد عمومي و توسعه صنعت گردشگري ارسباران عنوان كرد و از مسئولان دست‌اندركار خواست با تسريع در اجراي اين پروژه ملي در عمران و آباداني منطقه ارسباران تلاشي مضاعف كنند.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، ارتقاء بخش خداآفرين به شهرستان را يكي از آرزوهاي ديرينه مردم اين منطقه برشمرد كه با عنايت ويژه دولت دهم اين امر تحقق يافت.
وي گفت: اميدواريم با تسريع در پروسه اداري هرچه زودتر فرمانداري شهرستان خداآفرين فعاليت خود را در راستاي ارائه خدمات بهتر به مردم شريف اين منطقه آغاز كنند تا بيش از اين مردم منطقه از خدمات مقدس جمهوري اسلامي و دولت خدمتگزار بهره‌مند شوند.
فتحي‌پور، منطقه خداآفرين را يك منطقه مستعد با جاذبه‌هاي بكر گردشگري، كشاورزي، دامي و صنعتي براي سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي ذكر كرد و افزود: واقع شدن خداآفرين در داخل منطقه آزاد تجاري ارس اين فرضت را فراهم آورده كه از مزايا و تمهيدات ويژه مناطق آزاد سرمايه‌گذاران بهره‌مند شوند.
وي در پايان خاطرنشان كرد: با راه‌اندازي طرح‌هاي توليدي صنعتي در شهرستان مرزي خداآفرين شاهد تحول عظيم در بخش اشتغال و سرمايه‌گذاري خواهيم بود.همشهری : 1389/10/20 - 19:40:27
با وجود اینکه فرمانده پلیس راه آذربایجان شرقی چند روز پیش اعلام کرده بود که بیشترین تلفات جاده ای در جاده های میانه اتفاق می افتد هیچ اقدامی جهت تعریض جاده های میانه انجام نمی شود و اگر این تعریض جاده های سایر شهرستانهای استان ادامه یابد چند سال بعد باید گفت: به غیر از پر ترافیک ترین و پر تصادف ترین جاده استان (جاده تبریز- میانه- زنجان) همه جاده های استان به بزرگراه تبدیل شد.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s