چند خبر از دانشگاه آزاد میانه - صدای میانه
منبع : روابط عمومی دانشگاه آزاد میانه

متن شماره 29: چند خبر از دانشگاه آزاد میانهبازدید کننده : 1400 نفر

بازدید گروه سنجش و نظارت سازمان از واحد میانه

 

فرهیختگان: گروه اعزامی هیأت سنجش و نظارت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از واحدها ومراکز منطقه 13، از واحد میانه، آموزشکده فنی و حرفه ای سما و مراکز آموزشی ترکمان چای، کاغذکنان و ترک بازدید کردند.

دکتر پرتوی، به همراه دکتر ادریسی، رئیس و معاونت دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان و علوم و تحقیقات استان زنجان، ضمن بازدید از امکانات، فضای آموزشی و ادارای، مجتمع آموزشی در حال ساخت، ساختمان آموزشی دانشکده فنی و مهندسی و پروژه ورزشگاه 7هزار نفری دانشگاه و مراکز آموزشی وابسته به واحد و آموزشکده سما، نقاط قوت و ضعف و تهدیدهای مرتبط با وضعیت فعلی و آتی واحد، مراکز آموزشی و سما مورد برسی و آنالیز قرار گرفت.


519 مقاله واحد میانه در همایشهای داخل و خارج کشور

 

فرهیختگان: دکتر علیرضا حسین پور سنبلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، با اشاره به توسعه فعالیتهای پژوهشی این واحد دانشگاهی گفت: تاکنون 519 مقاله از این واحد دانشگاهی به همایشهای داخل و خارج کشور ارائه شده است. که از این تعداد 116 مقاله طی سال گذشته بوده است.

وی تعداد مقالات علمی – پژوهشی ارائه شده در مجلات علمی تخصصی را 94 مجله عنوان کردو بیان داشت: ازاین بین 19 مقاله طی یک سال گذشته و همچنین 18 شماره از مجله دانش نوین کشاورزی ویژه این واحد دانشگاهی به چاپ رسیده است.

دکتر سنبلی همچنین تعداد طرحهای پژوهشی انجام شده و در حال انجام واحد را 221 طرح عنوان و 15 طرح از این طرحها را مربوط به سال گذشته دانست و تعداد انجمنهای فعال دانشجویی را 21 انجمن و اختراعات دانشگاه را 56 اختراع  ذکر نمود.

 

موفقیت دانشجویان واحد میانه در مسابقات قران و عترت

 

فرهیختگان: شش نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، در بخش شفاهی پانزدهمین دوره جشنواره سراسری قران و عترت به مسابقات منطقه ای راه یافتند.

صالح رحیمی، مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد با اعلام این خبر افزود: در این بخش دو نفر از برادران در رشته تحقیق بنامهای مهدی حسنی و محمد کاظم نجاری و یک نفر در رشته ترتیل به نام رضا امامی و همچنین از بین خواهران دو نفر در رشته تحقیق به نامهای لیلا صدیقی و سمیرا جهاندیده و یک نفر در رشته ترتیل به نام سمیه نظامی به عنوان نفرات برگزیده واحد انتخاب شدند و به مسابقات منطقه ای راه یافتند. که از بین آنها رضا امامی توانست در رشته ترتیل قران کریم مقام اول را در سطح منطقه کسب کرده و به مرحله نهایی ( کشوری ) راه پیدا کند.

رحیمی در پایان گفت: مرحله نهایی مسابقات شفاهی، خرداد ماه سال جاری در واحد تبریز با 12 رشته شامل 6 رشته مختص اساتید و 6 رشته مختص دانشجویان با حضور داوران بین المللی قران کریم برگزار خواهد شد و در مجموع از بین 202 نفر از برگزیدگان مرحله نهایی تعداد 72 نفر به عنوان نفرات برتر انتخاب خواهند شد.    

 


 

رئیس واحد میانه: نغمه های شما ادبا و شعرا، همان اقتدا به امامت و ولایت است.

 

فرهیختگان: دکتر حسین پور سنبلی در مراسم شب شعر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: شما ادبا و شعرا آنقدر زیبا سازنده هستید که درد ما بشریت را با نغمه های زیبایی که پهلوی هم می چینید، بیان می کنید و این نغمه ها، همان اقتدا شما به امامت و ولایت است.

در این مراسم که با حضور شاعران جوان، اساتید ادب و هنر و جمعی از دانشجویان و مسئولین دانشگاه برگزار شد، رئیس واحد میانه به راز آفرینش اشاره کرد و افزود: با این همه دیداری که از یک نسلی می آید و از نهایتی به نهایت دیگر سلسله امامت و ولایت ختم می شود، این برای بشر هنوز هم راز آفرینش است. و نهایتا این راز آفرینش را در سیره عاشقان نبوت و امامت می بینیم.

دکتر سنبلی در پایان تصریح کرد: هر چقدر انسان به زیبایی کلمات می اندیشد و به قلم انسانها فکر می کند، به این زیبا کلام پی می برد: " الله جمیل و یحب الجمال."

سپس استاد نجفلو از اساتید ادبیات واحد در بخشی از سخنان خود به تعریف شعر و شاعری و نقش شاهنامه در ادبیات ایران پرداخت و اظهار داشت: شاعر، معمار جامعه خویش است. مسئولیت را احساس می کند و پیام مهمی را برای بشریت می گوید. اندیشمندان جهان بر این باورند که شاهنامه فردوسی، سند و هویت ملت ایران است.

وی در ادامه گفت: فردوسی با سرودن شاهنامه، فرهنگ ایران را که داشت از بین می رفت زنده کرد، خرد، آزادی و آزادگی را ستوده است و در این کتاب زیباترین داستاهای عاشقانه را می توان یافت.

 در ادمه مراسم بعد از قرائت اشعار توسط شاعران جوان، به 3 شعر منتخب برگزیده جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.   المیرا.ر : 1389/11/15 - 21:39:35
مطالب خوبی رو ارائه دادین ممنونم.


المیرا.ر : 1389/11/15 - 21:46:26
مطالب خوبی رو ارائه دادین ممنونم.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s