نطق میان دستور حاجی اصغری در مجلس - صدای میانه
منبع : خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

متن شماره 277: نطق میان دستور حاجی اصغری در مجلسبازدید کننده : 514 نفر

طرح استیضاح وزیر نیرو چند ماهی است که روی میز مجلس است

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که تعداد سوال از وزیر نیرو افزایش پیدا کرده است، گفت: موضوع طرح استیضاح وزیر نیرو چند ماهی است که روی میز مجلس است و این وزارتخانه در تذکرهای نمایندگان رکوددار است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سیدمحمدرضا حاجی اصغری"، در جلسه امروز چهارشنبه در نطق میان دستور خود 9 دی 88 را روز اعلام شکست ناپذیری انقلاب اسلامی دانست و افزود: ما به جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد اما فقط به شرط ولایت مطلقه فقیه رای «آری» داده ایم.

وی گفت: تا جمرات سه گانه کفر، نفاق و فتنه را رمی نکنیم و نمی توانیم طواف کعبه ولایت را کنیم.

حاجی اصغری با بیان این که ما بسیجیان ولایت ایم گفت: اینجا وصیت نامه شهدا میثاق ماست که به برکت آن قانون اساسی شکل گرفته است که هم سلام دارد و هم والسلام و تاریخ را برای عبرت می گوییم نه برای تکرار.

وی به هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود: از همراهی و حضور مسئولانه مردم در آغاز فاز عملیاتی قانونی هدفمندسازی یارانه ها تشکر و قدردانی می کنم و از خداوند متعادل می خواهیم دولت، مجلس و همه دست اندرکاران و علت بزرگ ایران را در اجرای بزرگترین طرح ملی موفق بدارد.

نماینده مردم میانه گفت: شهرستان میانه شامل بخشهای ترکمانچای، کاغذکنان، مرکزی و کندوان دارای 403 روستا و 4 شهر است که پس از 32 سال تلاش و کوشش در رفع غبار محرومیت از مناطق روستایی هنوز بیش از 10 درصد روستاهای این شهرستان از آب آشامیدنی بهداشتی سالم و مطمئن نیست.

وی تاکید کرد: مگر کشور ما چقدر منابع مالی غیرلازم و اضافی دارد که بدین گونه وزارت نیرو برای پروزه های جدید و نیمه کاره بودجه اختصاص می دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که پروژه ها در 3 تا 4 برابر مدت زمان پیش بینی شده تکمیل می شوند، افزود: سد گرمی چای میانه اگر قرار بود در مدت 4 سال با اعتبار 40 میلیارد تکمیل شود حال در مدت 12 سال و با 120 میلیارد تومان شاید تمام شود.

سد شهریار میانه 200 میلیارد تومان هزینه شده و 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد حتما ماه ها آبگیری و بهره برداری از آن به طور خواهد انجامید.

وی با طرح این سوال ها که نرخ بالای قیمت تمام شده برق و آب چیست؟ و دلایل افت سنگین در شبکه های انتقال توزیع، فوق توزیع برق نشانه چیست؟ گفت: تعداد سوال از وزیر نیرو 3 رقمی شده است و موضوع طرح استیضاح از وزیر محترم نیرو چند ماهی است روی میز کار مجلس است.

و در اجرای ماده 192 قانون آئین نامه داخلی مجلس در دریافت تذکرها رکورددار است.طاهر نائبی(mayana )1389/10/8 - 21:51:30
حاجی اصغری : ((تعداد سوال از وزیر نیرو 3 رقمی شده است )).
تعداد سوال مردم از شما هم 4 رقمی شده!!


همشهری : 1389/10/10 - 16:07:41
جناب اقای حاج اصغری سرباز ولایت بفرمائید زمان جنگ کجا بودید.باوجود سن بالایی که از اکثر شهدا داشتید چرا حاضر نشدید اون زمان هم سربازیه ولایت را به رخ مردم بکشید
الان تو زمان صلح هم همه ادعای سربازی جنگ را میکنند


ا.مختاری(meeanaji )1389/10/10 - 21:28:19
همشهری : 1389/10/10 - 16:07:41
جناب اقای حاج اصغری سرباز ولایت بفرمائید زمان جنگ کجا بودید.باوجود سن بالایی که از اکثر شهدا داشتید چرا حاضر نشدید اون زمان هم سربازیه ولایت را به رخ مردم بکشید
الان تو زمان صلح هم همه ادعای سربازی جنگ را میکنند .
=======================
مختاری : همشهری محترم ، شما در تشخیص سن آقای مهندس دچار اشتباه شدید. من و آقای مهندس سال 69 که دبیرستان امام صادق(ع) افتتاح شد هم مدرسه ای بودیم. من کلاس اول بودم ایشون و برادرشون هم سوم و چهارم.زمانیکه جنگ تموم شد سن شون به 16 یا 17 می رسیده. بچه های دبیرستانی میانه دوره آموزش نظامی را در پادگان مرند گذراندند ولی قسمت نشد اعزام شوند.
احتمالاً مهندس هم در این دوره بوده اند.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s