نان گران شد - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 266: نان گران شدبازدید کننده : 491 نفر

خبرگزاري فارس: فرماندار تبريز با اعلام قيمت‌هاي جديد نان در تبريز گفت: اين قيمت‌ها از اول دي ماه در تبريز اجرايي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، محمود چمني امشب در جلسه تعيين نرخ نان شهرستان تبريز قيمت‌هاي جديد انواع نان را در شهرستان تبريز اعلام كرد.
فرماندار تبريز گفت: روند اجراي طرح افزايش قيمت نان و بازخوردهاي حاصل از اجراي آن به صورت لحظه‌اي و دقيق رصد خواهد شد تا از اجراي آن مردم به عنوان مصرف كننده و نانوايان به عنوان عرضه كننده متضرر نشوند.
وي گفت: هدفمند سازي تدريجي نرخ نان موجب خواهد شد تا علاه بر نتايح ارزشمند و مثبت در اقتصاد كشور شاهد حاكم شدن بازار رقابتي در عرصه توليد نان باشيم.
فرماندار تبريز يادآور شد: در قيمت‌هاي جديد نان لواش سنتي با 170 گرم به 650 ريال و لواش دوار با 170 گرم به 600 ريال تغيير مي‌كند.
وي افزود: بربري سنتي نيز در شهرستان تبريز با 500گرم وزن به 1750 ريال و بربري دوار نيز با 600گرم وزن به 1750ريال عرضه ميشود.
چمني قيمت‌هاي جديد در مورد سنگگ سنتي و سنگگ آزادپز را يكسان اعلام كرد و گفت: هر دو نوع سنگگ به قيمت 2750 ريال به فروش خواهد رسيد.
وي خاطر نشان كرد: لواش ماشيني خشك به قيمت 4650 ريال به ازاي هر كيلو نان عرضه مي‌شود و لواش ماشيني‌تر نيز به قيمت 3550 ريال براي هر كيلو به فروش خواهد رسيد.
چمني گفت: قيمت نان سنگگ ماشيني نيز به قيمت هر كيلو 3550 ريال به فروش مي‌رسد.
وي گفت: در اولين روز از آغاز اجراي طرح افزايش قيمت نان گروه‌هاي متعددي براي نظارت بر حسن اجراي هدفمندي يارانه نان در تبريز فعاليت خواهند كرد.
فرماندار تبريز تصريح كرد: قيمت‌هاي جديد به تصويب كميته قيمت گذاري استان و شهرستان تبريز رسيده و استاندار آذربايجان شرقي نيز به عنوان رئيس كميته اين قيمت‌ها را امضا كرده است.etaci : 1389/10/1 - 23:05:16
با عرض سلام خدمت برادر خوبم آقاي طاهر نايبي:
آقاي طاهر نايبي متاسفانه ما هميشه عادت كرده ايم نيمه خالي ليوان را ببينيم .ونبينيم كه در پس اين آزاد سازي قيمت ها چه خواهد شد واگر اينگونه نمي شد در آينده نزديك چه مي شد .به گفته يكي از طراحان وكارشناسان اقتصادي امروز روز انتخاب است وفردا روز اجبار.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s