تکمیل راه‌آهن تبريز- ميانه با مشاركت طرف خارجي - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 264: تکمیل راه‌آهن تبريز- ميانه با مشاركت طرف خارجي بازدید کننده : 651 نفر

راه‌آهن تبريز- ميانه با مشاركت طرف خارجي تكميل مي شود
تبريز- نماينده شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور در آذربايجان شرقي از صدور مجوز تكميل راه‌آهن تبريز - ميانه با مشاركت طرف خارجي خبر داد.
حميد علي محمد زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه شوراي اقتصاد مجوز اجراي طرح به صورت فاينانس خارجي با اعتبار هفت هزار و 400 ميليارد ريال را داده است ، گفت: مناقصه اين طرح براي انتخاب فاينانسر خارجي به زودي برگزار مي شود.
وي اظهار اميدواري كرد: تا پايان سال درصد پيشرفت اين طرح در دو بخش زيرسازي و روسازي به 50 درصد برسد.
راه آهن تبريز ـ ميانه كه به طول 183 كيلومتر به صورت دو خطه اجرا مي‌شود، ادامه راه‌آهن تهران ـ ميانه است كه در صورت تكميل ، فاصله بين تهران - تبريز را از نظر مسافت 114 كيلومتر و از لحاظ زماني 5.5 ساعت كاهش مي‌دهد.
همچنين در صورت تكميل ‌اين طرح،‌ ترانزيت ريلي ‌ايران براي نخستين بار به ‌اروپا متصل مي‌شود.
با وجود آنكه عمليات ساخت راه‌آهن ميانه ـ بستان‌آباد ـ تبريز از سال 1380 آغاز شده ولي پيشرفت فيزيكي طرح مذكور به دليل عدم اختصاص اعتبار كافي از رشد لازم برخوردار نيست.
نماينده شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور در استان همچنين از آغاز تجهيز كارگاه براي چهار خطه كردن بزرگراه سراب - بستان آباد خبر داد.
وي با اشاره به اينكه اين طرح شهريور ماه امسال به پيمانكار واگذار شده ، گفت: پيمانكار متعهد شده در مدت 24 ماه طرح را تكميل كند.
علي محمد زاده مبلغ قرارداد اين طرح براي قطعه اول به طول 25 كيلومتر را 110 ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: طول كلي طرح 60 كيلومتر است.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s