ایجاد پنج منطقه ویژه اقتصادی در آذربایجان شرقی - صدای میانه
منبع : خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

متن شماره 260: ایجاد پنج منطقه ویژه اقتصادی در آذربایجان شرقیبازدید کننده : 517 نفر

سرويس  صحن  -  28 آذر 1389 ساعت 12:21

با تصویب مجلس صورت می‌گیرد؛

ایجاد مناطق ویژه اقتصادی سهندمراغه، آستارا و سهلان
 

با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مناطق ویژه اقتصادی سهند مراغه، آستارا و سهلان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ماده واحده لایحه ایجاد مناطق ویژه سهند مراغه، آستارا و سهلان رای مثبت دادند.

براساس این ماده واحده، به دولت اجازه داده می شود در استانهای آذربایجان شرقی (سهند، مراغه و سهلان) و گیلان (آستارا)  در محدوده ای که به تصویب هیات وزیران می رسد، مناطق ویژه اقتصادی ایجاد نماید.

این مناطق براساس قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 اداره خواهد شد.

سرويس  صحن  -  28 آذر 1389 ساعت 12:26

با تصویب نمایندگان

14 منطقه ویژه اقتصادی جدید ایجاد می شود

نمایندگان در جریان جلسه امروز با ایجاد 14 منطقه ویژه اقتصادی جدید در کشور موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان بعد از استماع گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه ایجاد 14 منطقه ویژه اقتصادی با ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

نمایندگان متن ارجاع شده این لایحه را که بعد از بررسی آن از سوی کمیسیون اقتصادی، برای تصویب به مجلس ارجاع شده بود با 137 رای موافق، 31 رای مخالف و 18 رای ممتنع از 223 نماینده حاضر به تصویب رساندند.

متن ماده واحده لایحه ایجاد 14 منطقه ویژه اقتصادی که به تصویب مجلس رسید به شرح زیر است:

به دولت اجازه داده می شود در استان های هرمزگان (پارسیان و لاوان)، یزد (فولاد اردکان و صدوق)، مرکزی (کاوه، زرندیه و مبلمان و دکوراسیون، خراسان شمالی (بجنورد)، خراسان رضوی (سبزوار)، لرستان (بروجرد)، گیلان (لاهیجان)، فارس (جهرم)، کرمانشاه (قصر شیرین)، اصفهان (شهرضا)، سمنان (گرمسار)، کردستان (بانه)، خراسان رضوی (کاشمر)، آذربایجان شرقی (سراب و بستان آباد)، سیستان و بلوچستان (میرجاوه ـ زاهدان)، همدان (ملایر) و خوزستان (شوش) منطقه ویژه اقتصادی ایجاد نماید. مناطق یاد شده براساس قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب 1384 ـ اداره خواهند شد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s