دو خبر از دانشگاه آزاد میانه - صدای میانه
منبع : روابط عمومی دانشگاه آزاد میانه

متن شماره 257: دو خبر از دانشگاه آزاد میانهبازدید کننده : 553 نفر

مراسم عزاداری ماه محرم در واحد میانه

 

بمناسبت ایام  سوگواری و شهادت پژمرده شدن گلستان فاطمه (س)، حضرت ابا عبدا...الحسین (ع) و به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحدمیانه، مراسم سوگواری و عزاداری با حضور مسئولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان واحد، به مدت 4 روز در نمازخانه دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم معنوی ابتدا حجت الاسلام و المسلمین صیادی، از اساتید دانشگاه و رئیس اداره تبلیغات اسلامی میانه، برگزاری مراسمات عزاداری و سوگواری حضرت امام حسین (ع) را تسکین قلبی برای آقا امام زمان (عج) دانست و گفت: تمامی این جلسات و عزاداریها، برای تسکین قلب و درد دل با مولایمان حضرت صاحب الزمان (عج) است و این حرکتها باعث ماندگاری نهضت عاشوراست.

وی در ادامه افزود: وظیفه ارادتمندان به اهل بیت، اقامه عزا و ماتم در سوگ سید و سالار شهیدان است که ما دوستداران اهل بیت در این ماه محرم به آن می پردازیم.

صیادی اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) مزد رسالتش را در محبت اهل بیت قرار داده است و شما مؤمنین نیز در رسالت خود به اهل بیت با گریه هایی از روی عبرت و پندآموزی به مصیبتهای حضرت امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) باعث نورانیت دلها و تقرب به اهل بیت خواهد بود.

در ادامه مراسم تنی چند از مادحین اهل بیت عصمت وطهارت میانه از جمله: حاج حسین ابوالقاسم زاده، علی محمدنژاد، کربلایی عادل نجفی و حاج بابایی با نوحه سرایی و مرثیه خوانی در سوگ ابا عبدا...الحسین (ع) به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

 

 


برگزاری شب شعر شهدای کربلا در واحد میانه

 

بمناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا...الحسین (ع ) و یاران با وفایش، به همت انجمنهای علمی، ادبی و هنری و با همکاری دفتر فرهنگ اسلامی واحد میانه، مراسم شب شعر با موضوع " بزرگداشت شهدای کربلا " با حضور مسئولین، دانشجویان و شاعرانی از شهرستان میانه در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.

در این محفل ادبی، شاعران پس از قرائت اشعار خود در مدح عاشورا و شهدای کربلا، به سه شعر منتخب از سوی هیئت داوران جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s