آذربایجان شرقی رتبه برتر تعداد دانشجو و دانشگاه کشور و بناب قطب دانشگاهی و علمی آذربایجان شرقی - صدای میانه
منبع : ایسنا

متن شماره 242: آذربایجان شرقی رتبه برتر تعداد دانشجو و دانشگاه کشور و بناب قطب دانشگاهی و علمی آذربایجان شرقی بازدید کننده : 856 نفر

رئیس سازمان بسیج اساتید آذربایجان شرقی گفت: این استان رتبه برتر از نظر تعداد دانشجویان و دانشگاه های مختلف را در کشور دارد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) –منطقه آذربايجان شرقي-  میکائیل جمالپـور پیش از ظهر سه شنبه درمراسم گرامیداشت روز دانشجو، در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز بناب، افزود: سهم استان ما از سه هزار مرکز آموزش عالی و پژوهشی کشور مناسب است.

 

وی اظهار داشت: شهرستان بناب را به لحاظ داشتن تعداد زیاد دانشجو و مراکز دانشگاهی نسبت به سایر شهرستان های استان می توان به عنوان قطب دانشگاهی و علمی آذربایجان شرقی معرفی کرد.

 

جمالپور با اشاره به دو وظیفۀ اصلی دانشجویان ایرانی یعنی خواندن و فهمیدن، گفت: دانشجویان ایرانی باید با دو سلاح آینده نگری و دشمن شناسی به مبارزه با جهل و ظلم رفته و نگذارند خون شهیدان دانشجو پایمال شود.

 

وی یادآور شد: اگر دیروز در جبهه های نبرد حق علیه باطل با ژنرال های پادگان نشین جنگ می کردیم امروز پروفسورهای دانشگاه نشین حریف ما هستند و برای مقابله با این دشمنان باید بیدار و دانا باشیم.

 

جمالپور با اشاره به فراز و نشیب های جنبش دانشجویی در تاریخ کشورمان و با تشریح جایگاه و فلسفه روز دانشجو در ایران، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز فعالیت های دانشجویی نه تنها کمرنگ نشد، بلکه تقویت شد.

 

وی افزود: پس از آن دانشجویان فرهیخته و متدیّن وارد بدنۀ مدیریتی و اجرایی کشور شدند و درحقیقت همین دانشجویان بودند که جنگ هشت ساله در برابر عراق را اداره می کردند.

 

جمالپور با بیان اینکه هم اکنون چهار میلیون نفردانشجو و 200 هزار استاد در دانشگاه های کشور ما وجود دارند، تصریح کرد: سنگینی مسائل علمی و صنعتی و تکنولوژیکی بر روی دوش جوانان دانشگاهی است و باید جهش و حرکت علمی آنها با آینده نگری و قوّت هرچه تمام تر ادامه یابد.

 

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بناب نیز در این مراسم از قبولی 71 نفر از دانشجویان این مرکز در آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مراکز معتبر آموزش عالی کشور درسال تحصیلی جدید خبرداد.

 

داوود جباری اظهار داشت: در راستای توسعۀ کمّی و کیفی این مرکز دانشگاهی، سالن ورزشی مرکز به مساحت 2500 مترمربع به عنوان بزرگترین مجموعه ورزشی دانشگاه های پیام نور درحال احداث است که تا 10 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

 

جبّاری نبود دیوار کشی دانشگاه پیام نور مرکز بناب را از مشکلات و نگرانی های عمدۀ این مرکز درسال های اخیر اعلام کرد و گفت: این مشکل پس از 17 سال و با صرف هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال برطرف و عملیات دیوار کشی به اتمام رسید.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s