27 نفر مبتلا بهHIV+ در ميانه وجود دارد - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 236: 27 نفر مبتلا بهHIV+ در ميانه وجود دارد بازدید کننده : 495 نفر

ميانه، تبريز- رييس شبكه بهداشت و درمان ميانه گفت: هم اكنون در اين شهرستان 27 نفر  مبتلا به HIV مثبت وجود دارد.
يعقوب شيوياري روز دوشنبه در همايش مبارزه با گسترش ايدز در ميانه، افزود: بايد با پرهيز از هرگونه تبعيض، افراد مبتلا را به سمت زندگي معمولي سوق داد، چراكه زندگي در كنار آنها براي خانواده ها و شهروندان ايجاد خطر نمي كند.
وي، اطلاع رساني و گسترش خدمات پيشگيرانه در مورد بيماري ايدز را پر اهميت خواند و گفت: تهيه و ارايه مقالات در سايت هاي مختلف، تشكيل جلسات براي دانش آموزان، دانشجويان و خانواده ها و تهيه بنر و بروشور در خصوص بيماري ايدز از اقدامات انجام شده در يك ماه اخير است.
شيوياري، به فعاليت پايگاه مشاوره ايدز در شهرستان ميانه اشاره كرد و گفت: اين پايگاه آمادگي كامل دارد تا به مسايل و مشكلات شهروندان و دانشجويان رسيدگي نمايد.
وي، دسترسي به آموزش، پيشگيري، مراقبت و درمان ايدز را حق هر انسان دانست و گفت: شبكه بهداشت و درمان با همكاري مردم از هيچ تلاشي براي پيشگيري و درمان بيماري ايدز دريغ نمي كند.روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میانه : 1389/9/16 - 00:46:11
با سلام .تیتر خبر نیاز به اصلاح دارد27نفرمبتلا به HIV+صحیح است نه مبتلا به ایدز.در خصوص کسب اطلاعات در خصوص ایدز به مطالب منتشر شده در همین سایت مراجه شود.


روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میانه : 1389/9/16 - 00:47:46
با سلام .تیتر خبر نیاز به اصلاح دارد27نفرمبتلا به HIV+صحیح است نه مبتلا به ایدز.در خصوص کسب اطلاعات در خصوص ایدز به مطالب منتشر شده در همین سایت مراجعه شود.


روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان میانه(nobahkt )1389/9/16 - 09:01:04
با سلام
درخبردرج شده بعنوان 27 بیمارایدز در میانه
عنوان بیمار صحیح نمی باشدکه اشتباها نوشته شده است و عنوان درست آن HIV مثبت می باشد
ايدز با عفونت اچ آي وي ( HIV ) چه تفاوتي دارد ؟
از زماني كه فرد به ويروس مولد ايدز(اچ آي وي) آلوده مي شود تا شروع بيماري ايدز ممكن است بيش از 10 سال طول بكشد. در اين مدت فرد سالم بوده مي تواند به كار و فعاليت خود ادامه دهد. ولي احتمال انتقال آلودگي از طريق او به ديگران وجود دارد . آلودگي از ظاهر فرد مشخص نمي شود.
------------------------------------------

صدای میانه: با تشکر از دقت نظر و تذکر شما، اصلاح گردید.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s