نماینده تبریز: دولت در انتقال وزارتخانه‌هاي صنايع و معادن و بازرگاني به آذربايجان شرقي تعلل نكند - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 230: نماینده تبریز: دولت در انتقال وزارتخانه‌هاي صنايع و معادن و بازرگاني به آذربايجان شرقي تعلل نكندبازدید کننده : 563 نفر

 

خبرگزاري فارس: نماينده مردم تبريز و نايب رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: دولت در انتقال وزارتخانه‌هاي صنايع و معادن و بازرگاني به استان آذربايجان شرقي كه بسيار مستعد است، تعلل نكند.

رضا رحماني امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبريز تعطيلي ادارات و وزارتخانه‌ها را راه حلي مناسب براي كاهش آلودگي تهران ندانست و اظهار داشت: اين آلودگي محصول متمركز شدن بي‌حد و حصر ادارات و وزارتخانه‌ها در تهران است.
وي در خصوص آلودگي هواي تهران خاطرنشان كرد: اين تعطيلي‌هاي مكرر شايد يك تسكين دهنده مقطعي باشد اما راه حل مناسبي نيست و لطمه زيادي به اقتصاد كشور وارد مي‌كند بر همين اساس دولت بايد در سياست تمركززدايي از پايتخت جدي باشد.
نماينده مردم تبريز در مجلس اظهار داشت: نبايد به هر بهانه‌اي اقدام به تعطيلي ادارات و كارخانجات كرد بلكه تعطيلي مدارس و برخي مراكز آسيب‌پذير آن هم در حد ضرورت كفايت مي‌كرد.
عضو ارشد كميسيون صنايع و معادن مجلس با بيان اينكه براي كاهش آلودگي‌هاي احتمالي آينده فكر اساسي و بنيادي بايد بشود، افزود: دولت در اين راستا در انتقال وزارتخانه‌ها به برخي استان‌هاي مستعد، جدي باشد.
رحماني خاطرنشان كرد: در همين راستا دولت در انتقال وزارتخانه‌هاي صنايع و معادن و بازرگاني به استان آذربايجان شرقي كه بسيار مستعد است، تعلل نكند.
وي همچنين توسعه حمل و نقل عمومي؛ ساماندهي پاركينگ‌ها، انتقال پاركينگ خودروهاي سنگين و نيمه سنگين به خارج از شهر را از ضروريات اجتناب‌ناپذير در كاهش آلودگي هواي تهران قلمداد كرد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s