تصادف در جاده قديم ميانه - بستان‌آباد 6 كشته بر جاي گذاشت - صدای میانه
منبع : خبرگزاری فارس

متن شماره 213: تصادف در جاده قديم ميانه - بستان‌آباد 6 كشته بر جاي گذاشتبازدید کننده : 1182 نفر

خبرگزاري فارس: رئيس پليس راه استان آذربايجان شرقي گفت: حادثه رانندگي در جاده قديم ميانه ـ بستان‌آباد شش كشته بر جاي گذاشت.

حسن فرجي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بستان‌آباد افزود: ظهر امروز برخورد يك دستگاه پرايد با يك دستگاه تريلي شش كشته و يك مجروح بر جاي گذاشت.
وي گفت: اين حادثه در 25 كيلومتري بستان‌آباد به طرف قره‌چمن روي داد كه ماشين پرايد از طرف ميانه به طرف بستان‌آباد در حركت بود كه به علت سبقت غيرمجاز و برخورد با تريلر اين تصادف روي داد.
فرجي تصريح كرد: در اين حادثه شش نفر در دم كشته شده و يك نفر به بيمارستان انتقال يافت كه حال وي وخيم اعلام شده است.
وي جاده قره‌چمن ميانه را به علت قرار گرفتن در منطقه كوهستاني از خطرناك‌ترين جاده‌هاي كشور اعلام كرد كه در آن پيچ‌هاي خطرناك وجود دارد و از رانندگان خواست با رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي و با حوصله از اين مسير عبور كنند.
فرجي اضافه كرد: با وجود اينكه آزاد‌راه پيامبر اعظم براي استفاده ماشين‌هاي سنگين و سبك طراحي شده است ولي راننده‌ها ترجيح مي‌دهند كه از اين مسير حركت كنند.
وي همچنين طي گفت‌وگويي كه با رانندگان ماشين‌هاي سنگين در محل حادثه انجام داد؛ رانندگان سر بالايي و شيب تند و اخذ عوارض را بهانه عدم استفاده از آزاد‌راه عنوان كردند كه اين موارد بايد مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گيرد چرا كه جاده قديم ميانه به طرف بستان‌آباد از استانداردهاي جاده‌‌اي برخوردار نيست و عبور و مرور ماشين‌هاي سنگين از اين مسير باعث تصادف در اين منطقه مي‌شود.سید علی اکبر کمالی : 1389/9/9 - 22:33:46
اخبار تاسف باری در این زمینه شنیده میشود. مسولین استان نیز می توانند همانند استان زنجان از ورود ماشین های سنگین به داخل شهرها جلوگیری نمایند. حتی اتوبوسها نیز از 25کیلومتری شهر زنجان در جاده قدیم حق تردد ندارند.


مسعود : 1389/9/10 - 09:02:53
اگر اتوبان زنجان -تبريز از نظر ساختاري استاندارد بود ماشينهاي سنگين و سبك بخودي خود مسير اتوبان را انتخاب ميكردند و در نتيجه جاده ميانه تبريز خلوت گشته و از بروز تصادف جلوگيري ميشد متاسفانه فراز و نشيب در مسير اتوبان بقدري تند است كه راننده مسير قديمي ميانه را ترجيح ميدهد و از طرفي جاده قديم بمراتب نزديكتر از اتوبان به تبريز ميباشد . باز خشم خداوند و نفرين مردم ستمديده ميانه نصيب عاملين دوري اتوبان از ميانه گردد


عباس فتحی : 1389/9/30 - 13:21:19
من برادر جوان خود را در این سانحه از دست دادم. فکر کنم بیشتر مردم میانه محسن را که از هنرمندان شهر بود می شناختند.
من سخنی با مسئولان استان دارم.
مسئولان محترم تا کی خانواده های میانه ای برای یک سفر ساده فرزندانشان به تبریز باید دلواپس و نگران باشند؟
سخنی هم با مسئولان راهنمایی و رانندگی دارم.
1- چرا با وجود خودرو های مسافر بر عمومی( تاکسی های بین شهری) اجازه مسافر کشی آزادانه به سواری های شخصی داده می شود؟
2- در روز حادثه گشتهای پلیس راه محور میانه تبریز چه می کردند که اجازه تردد به پراید مذکور با 7 نفر سرنشین دادند؟ آیا وظیفه پلیس فقط کنترل سرعت وسایل نقلیه است؟ نمی شود گفت که داخل اتوموبیل را ندیده اند چون ماموران محترم پلیس راه به راحتی قادر به تشخیص عدم استفاده سرنشینان از کمربند ایمنی هستند. پس قادر به تشخیص سرنشین اضافی در این پراید هم می توانستند باشند که متاسفانه توجه نکرده اند.
در پایان من هم با مسعود عزیز موافقم که خشم خداوند و نفرین ابدی مردم ستمدیده میانه نصیب عاملین دوری اتوبان از میانه می باشد. من که به نوبه خودم هرگز حلالشان نمی کنم.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s