گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک ضرورت دینی و ملی است - صدای میانه
منبع : خبرگزاری ایسنا

متن شماره 205: گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک ضرورت دینی و ملی است بازدید کننده : 440 نفر

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه گفت:گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک ضرورت دینی و ملی است.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، محسن عبداللهي در آئين تجليل از خادمان كتاب و كتابخانه در اين شهرستان با اشاره به اهميت و جايگاه كتاب خاطرنشان كرد: بزرگترين افتخار و معجزه دين اسلام کتاب قرآن است كه محدود به مقطع زمانی خاصي نبوده و جاودانه است.

 

وي افزود:قرآن راهنما و هدایتگر انسانها در طول تاريخ بوده و برهمين اساس نبرد حق و باطل درآينده نیز بر محور اندیشه و فرهنگ خواهد بود.

 

عبداللهي همچنين با اشاره به فعاليتهاي فرهنگي اداره، افزود: در حال حاضر پنج باب كتابخانه عمومي با چهل و هفت هزار  جلد كتاب در چهل هزار عنوان در سطح شهر ميانه فعال است.

 

وي تعداد مراجعین آبانماه سال جاری را نه هزار و 57 نفر اعلام كرد و گفت: آمار ذكر شده نشان دهنده ارتقاي سرانه مطالعه و استقبال مطلوب از کتابخانه ها است.

 

عبداللهی با اشاره به طرح "کتاب من" گفت: از طریق این طرح که به صورت سامانه اینترنتی است مراجعین می توانند کتابهایی را که در کتابخانه های عمومی موجود نيست درخواست كرده و يا سفارش دهند.

 

وي افزود: این طرح  از امسال  آغاز شده و تاکنون يكهزار و 250 عنوان کتاب از این سامانه سفارش داده شده که از این تعداد 474 عنوان خریداری و به کتابخانه ها ارسال شده و 723 عنوان نیز در انتظار خرید هستند.

 

وي همچنین به پژوهش آسیب شناسی فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بررسی میزان مطالعه و ارائه راهکارها ی آن در شهرستان میانه اشاره كرد و افزود: اين طرح جهت بررسی و تایید نهایی به شورای پژوهشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال شده است.

 

وی کسب رتبه های کشوری و استانی توسط کتابخانه های عمومی شهرستان میانه و بخشهای توابع جهت جذب نیم در صد شهرداری را از تعامل خوب وسازنده بین اعضاي انجمن كتابخانه هاي عمومي دانست و افزود: در سال جاري نیز شهرداری آقکند قبل از اتمام سال سهم نیم درصد کتابخانه را به حساب انجمن واریز نموده است.

 

در اين آئين از اعضاي انجمن و كتابداران کتابخانه های عمومی میانه، آقکند، ترک و ترکمانچای تجليل شد.



استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s