معاون وزير در میانه: محدوديتي براي اجراي طرح هاي آبياري تحت فشار وجود ندارد - صدای میانه
منبع : ایرنا

متن شماره 200: معاون وزير در میانه: محدوديتي براي اجراي طرح هاي آبياري تحت فشار وجود ندارد بازدید کننده : 565 نفر

تبريز- معاون آب و خاك و صنايع وزير جهاد كشاورزي گفت: هيچ محدوديتي براي اجراي طرح هاي آبياري تحت فشار در سطح كشور وجود ندارد.
به گزارش ايرنا، رحيم سجادي روز دوشنبه در بازديد از طرح هاي آبياري سد آي دوغموش ميانه، افزود: در اين زمينه دولت در صدد است تا از منابع آبي دربخش كشاورزي بهره برداري اصولي كند.
وي، خواستار مشاركت مردم در طرح هاي آبياري تحت فشار در نقاط مختلف كشور شد و اظهار داشت: دولت در اين زمينه تسهيلاتي را در نظر گرفته تا بهره برداران از آب در مناطق كشاورزي، نوع بهره برداري خود را به سمت و سوي بهره وري سوق دهند.
سجادي گفت: براي رفع مشكل شركت هاي تعاوني در شهرستان ميانه تيم هاي كارشناسي از تهران به شهرستان اعزام خواهند شد تا با بررسي موضوع ، مشكلات پيش روي بهره برداران را مرتفع سازند.
نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين بازديد با اشاره به ظرفيت هاي اين شهرستان، گفت: به دليل اقليم هاي مختلف و ارتفاع بالاي اين شهرستان، در بخش كشاورزي به عنوان پايلوت كشوري انتخاب شده است.
محمدرضا حاج اصغري گفت: پيشرفت سيستم هاي آبياري تحت فشار در پاياب سدها، مشاركت هاي مردمي را در طرح هاي آب و خاك ضروري ساخته است.
در اين بازديد رييس سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان شرقي نيز با اشاره به احداث 110 استخر ذخيره آب پليمري در استان، گفت: استفاده صحيح از آب هاي استان مورد استقبال بهره برداران قرار گرفته و با حمايت جهاد كشاورزي انتظار مي رود جايگاه استان در توليد محصولات كشاورزي ارتقا يابد.
مسعود محمديان افزود: تاكنون يكهزار و 330 هكتار از اراضي سد آي دوغموش كه شش روستاي منطقه را شامل مي شود، زيركشت رفته است.علی کریمی(karimi )1389/9/6 - 12:46:34
جناب آقای محمدیان آیا خبر داری که طرح تان چه مشکلاتی برای کشاورزان منطقه بوجود آورده است؟


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s