قافلان می تواند نقش اول در آگاهاندن مردم باشد - نادیه سلطانی
منبع : نادیه سلطانی

متن شماره 4: قافلان می تواند نقش اول در آگاهاندن مردم باشدبازدید کننده : 937 نفر

دیری است که هفته نامه (فعلاً ماهنامه) قافلان را در میان خود می بینیم اما بیشتر مردم اشتیاق و انتظار چندانی برای دریافت شماره بعدی ندارند. دلیل آن این است که اختلاف مطالب این نشریه عزیز با بولتن های داخلی یا ویژه نامه های همراه روزنامه ها خیلی کم است. اگر قرار باشد اخبار ادارات را بنویسیم همان بهتر که ننویسیم. رسیدن به مرحله ای که قافلان اکنون تکیه داده است خیلی سخت است. می بینم که آقای نائبی پس از سالها تلاش برای دریافت هفته نامه بوزقوش هنوز جواب منفی می شنود و مجوز انتشار چنین هفته نامه ای را نمی دهند پس خیلی باید قدر این قافلان را بدانیم.

قافلان

در همین چند روزی که از انتشار شماره جدید قافلان می گذرد هر جا می رویم سخن از مطالب انتقادی این شماره است. قافلان و مدیریت آن آقای قادر حسن زاده اگر روی این موضوع کمی تأمل کنند باید اندکی رویه انتقادی و تحلیلی پیش گیرند. نباید نگران از نگرانی دیگران باشند. باید در هر شماره شاهد نقد و تحلیل عملکرد یک مدیر یا یک اداره باشیم. هیچ مدیری در میانه نباید آسوده خاطر بر میز خود تکیه دهد. باید چشم نقادانه را بالا سر خود احساس کند. در این بین نقش قافلان می تواند کلیدی باشد چراکه گوش هایی که پیام صدای میانه به آنها نمی رسد قافلان می رسد. قافلان در بین تک تک مردم وارد می شود و همه می توانند از آن اطلاع یابند. مطمئن هستم اگر قافلان رویه نقدی و تحلیلی خود را ادامه دهد شمارگان آن بالاتر خواهد رفت و نقش آن در شهرستان میانه بیش از پیش احساس خواهد شد.

برای مدیریت قافلان آقای قادر حسن زاده آرزوی موفقیت داریم.اقدم : 1389/9/13 - 12:39:40
بی حرمتی به ساحت خوبان قشنگ نیست،
باور کنیم پاسخ آئینه، سنگ نیست!
من در جریان ماوقع نیستم، پس قصد قضاوت ندارم، اما همین بس که اگر می خواهیم - اگر و اگر می خواهیم - شهرمان در مسیر پیشرفت لنگ نماند و دغدغه میانه و میانه ای را داریم، پس باید قواعد بازی را قبول کنیم: انتقاد( حتی اگر گاه مرتبط و بجا نباشد) همیشه سازنده است. دقت کنیم که:
"""" سنگی که طاقت ضربه های تیشه را ندارد،
تندیسی زیبا نخواهد شد """"


مهم نیست : 1389/9/13 - 13:18:41
گلون یغشاق ، گئدون جیبهیه

بیائید جمع شویم ، بروید جبهه

جمع شویم (اول شخص جمع) - بروید (دوم شخص جمع)

کدامیک از این مردم!!!! شبهایی که قافلان از زور سرفه های سینه سوزش در سرمای ناجوانمردانه هوا هیزمی برای گرم شدن ندارد؛ برایش یک لحاف مندرس می آورد که طلبش از قافلان هم انفجار بغضش باشد؟؟؟؟؟


المیـرا ناصری(Elmira )1389/9/13 - 15:21:59
سلام دوست قدیمی ام. من هم اعتقاد دارم رشد و بالندگی یک جامعه با انتقاد به حد اعلی می رسد نه خمودگی و سستی و درخواب رفتن. به نوبه خود حرکت نشریه قافلان را می ستایم.


سعید شیخ الاسلامی(gaflanti )1389/9/13 - 15:57:31
اقای حسن زاده موفق باشید


ا.مختاری(meeanaji )1389/9/13 - 21:52:46
نادیه سلطانی :
رسیدن به مرحله ای که قافلان اکنون تکیه داده است خیلی سخت است. می بینم که آقای نائبی پس از سالها تلاش برای دریافت هفته نامه بوزقوش هنوز جواب منفی می شنود و مجوز انتشار چنین هفته نامه ای را نمی دهند پس خیلی باید قدر این قافلان را بدانیم.
===============
مختاری : متاسفم بگویم که حتماً تا الان مجوز ماهنامه میانه امروز آقای دکتر فرمند به دلیل سستی و عدم انتشار لغو شده. اگر ایشان دوباره بخواهند کاندیدای انتخابات مجلس شوند باید به سووالات زیادی از جمله این مورد جواب دهند.
همشهری : 1389/9/14 - 08:26:25
سرکار خانم سلطانی این روزها انتقاد كننده معمولاً به شكلي غيرمنصفانه فقط روي نقاط ضعف انگشت مي‌گذارد.
انتقاد نادرست احتمال رشد و پيشرفت را از بين مي‌برد. وقت آن رسيده كه در تعريف انتقاد تجديد نظر كنيم ، در روند انتقاد كردن و انتقاد شنيدن تحول و اصلاحاتي ايجاد كنيم. و بدانیم شهر ما شهر شما میانه نیاز به آرامش دارد . باید سطح اختلافات را پایین بیاوریم همه می دانند که باید به مصیبت اختلاف گریست.
.................................
نادیه سلطانی: ممنونم همشهری عزیز ولی سهمیه انتقاد در قافلان آنقدر باقی مانده است که حالا حالا ها باید اصل امر به معروف و نهی از منکر را ادامه دهند. نشریه قافلان بارها از مسئولین منطقه حمایت کرده است ولی آنها هر روز مغرورتر و مغرورتر شده اند حالا یک بار هم نهی از منکر کنند. چه اشکالی دارد؟ اختلاف آن است که روی مسائل پیش پا افتاده و شخصی غرض ورزی شود ولی وقتی می بینیم مسئولی خطا می کند باید از منکر نهی کنیم.


علی میانجی : 1389/9/14 - 11:01:25
بله اگه قافلان اصل بیطرفی و صداقت رو پیش بگیره اون موقع میشه گفت می تواند نقش اول در آگاهاندن مردم باشد ولی همه می دونیم که بیطرف نیست.
اگر باور نمی کنید مطالب شماره های اخیر قافلان را با مطالب شماره های سالهای قبل آن مقایسه کنید.
با این قیاس ساده می تونید متوجه بشید مدیر مسئول این نشریه به مراد دلش رسیده پس بیطرفانه عمل نمی کند.


حامیان مهندس حاجی اصغری(hajasghari )1389/9/14 - 11:29:49
آن روستائی مظلوم که تمام امیدش به مهندس حاجی اصغری است صدای میانه و قافلان را نمیخواند که مسموم هم شود. مطمئن باشید با این گل آلود کردن آب زلال نماینده محبوب میانه هیچ صدمه ای به ساحت پاک محبوب و منتخب مردم نخواهد رسید. از قدیم جامعه ما نخبه کش بوده است. نائبی با اعوان و انصارش دست به رقیب کشی زده اند ولی به هدف شوم خود نخواهند رسید. قافلان تا دیروز هرچه می گفتیم می نوشت حالا که وفق مرادش نشده است برگشته است. شما هم هی هیزم بریزید ولی در نهایت خواهید دید که حامیان ما به پشتیبانی سید مظلوم خواهد برخاست.


مسعود : 1389/9/14 - 12:43:26
ما روستائيان مولد ( نه مظلوم ) تمام اميدمان به خداي بزرك است و بس . زمان اميد ودل بستن به فرد يا افراد سپري شده كه همانا خداوند بي منت و با رغبت حامي و هادي تمامي افريده هايش ميباشند و آبهاي گل الوده شده توسط سودجويان و قدرت طلبان را نيز زلال ميگرداند و نه تنها دست به رقيب كشي نخواهد زد بلكه دست دوستي بطرف انها دراز خواهد كرد و مشعل فروزان بر مسير گمراهان و پيروان انها خواهد نهاد. و اوست كه پشتيبان نخبگان و صديقان ميباشد نه ديگري . و همانا محبوبيت هر كس در گرو خواست اوست و در نهايت . خداوندا : دست پر نيازمان را بطرف تو دراز ميكنيم و همواره ميخواهيم ما را از اين بلاهاي خانمان سوز تفرقه و تخريب و منم منمها و رقيب كشيها و در اخر رسيدن به اهداف شوممان باز دار.آمين


مهم نیست : 1389/9/14 - 13:03:40
خداییش حال می کنین وقتی می بینین روستایی ها روزنامه و اینترنت نمی خونن ! نه!!!!
نگران نباشین سم نا آگاهی حالا حالاها عوام المله ما رو مسموم نگه داشته و امثال شماها هنوز می تونین از حربه کهنه و قدیمی استعمار پیر بریتانیا (بهره برداری از جهل ملتها ) - با اینکه به شدت نخ نما شده - استفاده ها ببرید.
آن روستایی را مظلوم نخوان داداش ! آن روستایی مغفول است نه مظلوم. طیف شما مردم را با دادن ماهی به طرف خودشان جلب می کنند آن هم ماهی های چینی!! در حالیکه باید ماهیگیری رو به مردم یاد داد تا از چشم دوختن به دست لطف دولت و این و آن نجات یابند.
منو باش به کی چیا میگم !!!! کو آنتنی که بگیره؟؟؟


مهم نیست : 1389/9/14 - 13:07:44
بابا مظلو و و و و و و و و و مممم

وقتی نمی دونید بپرسید

قافلان یه وام نسبتا سنگین برای تاسیس چاپخانه گرفت که دریافت این وام تا حدودی با حمایت های مهندس حاجی اصغری ممکن شد (البته میگم تاحدودی نه همش؛ اصل قضیه دوندگی و پشتکار جناب قادرخان بود) اگر بحث جیره خواری بود که علی القاعده باید میل قافلان به سمت جناب مهندس حاجی اصغری می رفت ؛ ولی ... پس بدانید و آگاه باشید که اینجوریام که می فرمایین نیست؛ اصل مردمی بودن و مستقل بودن هیچوقت از قاموس قافلان حذف نشده و نخواهد شد. اما اینکه چرا قافلان دست به عصا راه می رود! بحثی است که باید ظرایف شناسی شود. آن هم از طرف دوستان نخبه و نخبه کش و نخبه نما.

اتفاقا جناب آقای حامیان حاجی قادر خان به همچین لقمه دهن گیری هم نرسید که هیچ بلکه از نظر اقتصادی ضربه بزرگی از ناحیه قافلان و چاپخانه معظم کتیبه متحمل شد. چرا که برای جبران ضررهای ناشی از عدم استقبال مردم و بویژه مسئولین شهرستان و علی الخصوص گردانندگان مالی و تدارکاتی ادارات و شرکتها از چاپخانه افست در میانه مجبور شد سمند سفید ال ایکس فول آپشن خوشگل تازه از کمپانی درآورده شو بفروشه؛ دستگاه چاپشو کوچیکتر کنه و از این حرفا ...
میگم که ... وقتی نمیدونی بپرس ! یا حداقل وقتی نمیدونی نگو... ! کسی مجبورت نمیکنه که بگی؛ نگی که راحت تری که !


ا.مختاری(meeanaji )1389/9/14 - 15:29:46
حامیان مهندس حاجی اصغری(hajasghari ) 1389/9/14 - 11:29:49
آن روستائی مظلوم که تمام امیدش به مهندس حاجی اصغری است صدای میانه و قافلان را نمیخواند که مسموم هم شود. مطمئن باشید با این گل آلود کردن آب زلال نماینده محبوب میانه هیچ صدمه ای به ساحت پاک محبوب و منتخب مردم نخواهد رسید. از قدیم جامعه ما نخبه کش بوده است. نائبی با اعوان و انصارش دست به رقیب کشی زده اند ولی به هدف شوم خود نخواهند رسید. قافلان تا دیروز هرچه می گفتیم می نوشت حالا که وفق مرادش نشده است برگشته است. شما هم هی هیزم بریزید ولی در نهایت خواهید دید که حامیان ما به پشتیبانی سید مظلوم خواهد برخاست.
====================
روستایی مظلوم اول امیدش به خداست و بعد تلاش خودش بعد اداره جهاد کشاورزی بعد بانک کشاورزی بعد .... بعد نماینده ی مجلس.
شما یادتان رفته که مهندس در مجلس هست نه در اداره جهاد کشاورزی؟
روستایی مظلوم بیسواد نیست که صدای میانه یا قافلان را نخواند. الان وبلاگهای روستاهای میانه فعالتر از شهر هستند و وبلاگهایی هستند که از روستا به روز رسانی می شوند.
آن که حسابش پاک نیست آب را گل آلود می کند وگرنه چهارتا سوال اگر قابل جواب دادن بود نیاز به تهدید نویسنده و منتشر کننده نداشت. غائله را مهندس تان ایجاد کرد.
آقای مهندس از کی نخبه شده اند؟ شرایط اینکه یک نفر نخبه شناخته شود چیست؟
((........دست به رقیب کشی زده اند...))
سوال پرسیدن از مهندس تان در حیطه وظایف و اختیاراتش رقیب کشی ست؟ شما که داشتید جواب کارشناسانه آماده می کردید پس چه شد؟
((... قافلان تا دیروز هرچه می گفتیم می نوشت ...))
باز هم از این افشاگریها بکنید. تا دیروز شما می گفتید او می نوشت حالا دیگر گوش نمی کند به حرفتان! شما نفهمیدی وقتی یک نویسنده را قلم بدست می خوانی همه ی وب سایتها و نشریات را تهدید کرده ای؟ قافلان این مقاله و جواب را در دفاع از خودش چاپ کرده.
((...حامیان ما به پشتیبانی سید مظلوم خواهد برخاست....)) ، باز هم که داری قسمت اول آیه اشدا ء علی الکفار را اجرا می کنی. فربان تو همشهری بروم که هر که با تو نیست کافر است.


محمدی : 1389/9/15 - 15:48:13
قافلان نشریه ای است که مردم برای شیشه پاک کردن از آن استفاده می کنند ، و مطالبی هم که می نویسه همه از روی احساسات و به نفع جریان مبهم و مخدوشی هست که نماینده آن سالی یکبار به میانه سر نمی زنه و فقط عوامل تخریبی خود را فعال نگه می داره . واقعا واسه قادر حسن زاده متاسفم که ارزش خودش و نشریه اش را با نوشتن این چرت و پرت ها برده . در جریان انتخابات ریاست جمهوری هم که واسه میر حسین موسوی می دوید و حالا یه روزی چوب جلف بازی هایش رو می خوره.
...........................
نادیه سلطانی: متأسفانه ادبیات مخالفان خیلی ضعیف است و هر روز ضعف ادبیاتی و ناشیگری های آنها در برخوردهای اجتماعی و سیاسی خودشو بیشتر و بیشتر نشون میده. نباید به تنها نشریه منطقه چنین ادبیات اهانت آمیزی بکار برد هرچند مخالف ما باشد.


سلجوقی : 1389/9/15 - 15:49:04
از فروش فوق العاده قافلان معلومه که مردم از قافلان خوششون اومده. آفرین بر قافلان و حسن زاده


ناظمی : 1389/9/15 - 19:59:47
آفرین بر غیرت این بزرگوار که در دفاع از آنچه خدا به آن قسم خورده است، از زر گذشت و از زور نترسید و تزویر نکرد و جانانه به نماینده ظاهرساز شهر حمله کرد. قادر حسن زاده! ای که سالها با خون جگر خوردن این قافلان را نگه داشتی! غیرتت را تحسین می گویم. چه بسا حمایتهای قافلان و وب نویسان میانه از آقای نائبی بود تا الآن تسویه حسابهای دیگری با او کرده بودند. هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل اتحاد اهل قلم قد علم کند.


افتخاری : 1389/9/15 - 19:59:53
خبرحمایت قافلان از موسوی برام جالب بود. از این به بعد بیشتر شیفته قادر حسن زاده شدم. ساغ اول قارداش یاشاسین آذربایجان


یک معلم : 1389/9/15 - 20:16:09
واکنش مردانه قافلان به گفته های نماینده ی اول شهر برای دفاع از حیثیت شغلی خبرنگاران بود که در بهترین زمان ممکن صورت گرفت. حتی در جایی سراغ ندارم که مردم یک شهر در حمایت از یک حرکت اینقدر منسجم عمل کنند. آفرین بر خبرنگاران قافلان و تمام آنهایی که در وب مطلب می نویسند. یه آفرین جانانه هم به عوامل صدای میانه. امیدوارم دوستداران اطلاع رسانی در شهرمان این حرکت مجموعه قافلان را فراموش نکنند. دیروز از محل های فروش نشریه شنیدم که یه عده اجیر شدند با پول نشریه ها رو بخرند و معدوم کنند که این حرکت واقعا برای آقای حاجی اصغری گران تمام خواهد شد.


میانالی : 1389/9/15 - 21:07:27
نادیه خانم میانه واین کار نمیسازه الان خود صدای میانه خبرا را سانسور میکنه و اونایی که به نفع خودشونه میزنه مطمئنن اینم پاک میشه چون اینا ترسو هستند با هر بیدی میلرزن


ساناز صبحی(sanaz )1389/9/15 - 21:56:52
واقعاً این حرکت دسته جمعی اهل رسانه در برخورد با این حرکت چکشی قابل ستایش است. باورم نمی شد در میانه چنین اتحاد و انسجامی باشه. نقش حسن زاده و قافلان در دوئل نائبی ـ حاج اصغری مانند علی دائی بود که گل تمام کننده را زد و شیرازه باقی مانده حاج اصغری را از هم پاشید. احساس عذاب وجدان می کنم وقتی یادم می افتد که با التماس مادر بزرگم که از سادات است مجبور! شدم به حاج اصغری رای بدم که شخصیتش را تازه شناختم.


ساناز صبحی(sanaz )1389/9/15 - 22:01:51
دیروز رفتم قافلان بخرم. برخلاف همیشه که دو سه هفته روی دکه ها موجود بود اینبار با اینکه پنج هزار تا چاپ کرده در سومین روزنامه فروشی موفق شدم آنرا پیدا کنم. همین آمار نشان میده که استقبال مردم از قافلان و حرفهاش خیلی بالا رفته.


ساجدی خدمتگزار مردم : 1389/9/16 - 10:12:10
ظرافت رفتار حامیان حاجی اصغری ماهیت آنها را بیشتر عیان می کند. دروغ و تهدید و مرعوب کردن اهل قلم جوابش همین است.


مداح اهل میانه : 1389/9/16 - 10:15:25
حاجی اصغری به جای این که بلند بشه از تهران بکوبه بیاد برا مداحان تعیین تکلیف بکنه، باید می اومد و از اهالی قلم عذرخواهی می کرد. مداحان جیره خوار حسینند نه دیگران


سلیمانی- بازنشسته : 1389/9/20 - 08:04:17
چه جالب. بلاخره در میانه هم از این کارا شد. من 60 سالمه ولی چنین حرکت هایی رو در این شهر سراغ نداشتم. البته یه سری حرکت های انتقادی بوده ولی نه به این صورت که طرف انتقاد کنه علناً و عکسشم بزنه روش بکه من اینارو نوشتم و من اینارو نقل قول می کنم. به نوبه خودم حرکت این نشریه و انتقادات آقای نایبی رو به فال نیک گرفته تبریک می گم.


سالار صفی خانی : 1389/9/27 - 13:29:11
انشاا... که خدا توفیق دهد مردم درست را از نادرست تشخیص دهند و سرنوشت یک مملکت را به دست آدمای فرصت طلب نسپارند. ... در حال رایزنی است تا ضربه کاری به اهالی قلم وارد کند تا دیگر نتوانند اعلام وجود کنند


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s