یوسف كرمي: براي قهرماني در جام جهاني تكواندو كار سختي داريم - سالار یگانه
منبع : خبرگذاری جمهوری اسلامی

متن شماره 2: یوسف كرمي: براي قهرماني در جام جهاني تكواندو كار سختي داريم بازدید کننده : 560 نفر

کاپیتان میانه ای تیم ملی تکواندو جمهوری اسلامی ایران دیروز در مصاحبه با خبرگذاری جمهوری اسلامی ایران گفت :براي كسب عنوان قهرماني رقابت‌هاي جام جهاني تكواندو كار بسيار سختي را پيش روي داريم.

يوسف كرمي روز سه شنبه در گفت وگو با ايرنا، خاطرنشان كرد: رقابت‌هاي جام جهاني بسيار فشرده برگزار مي‌شود و تنها تيم‌هاي مطرح جهان در آن حضور دارند كه اين مساله كار هر تيمي را براي رسيدن به مراحل پاياني سخت مي كند.

وي افزود: تصميم مسوولان كره‌اي فدراسيون جهاني مبني بر كاهش اوزان مسابقات از پنج به چهار وزن، ديگر رقيب تيم ايران در مسابقات سال جاري است.

كرمي اظهار داشت: متاسفانه كره‌اي‌ها با اين تصميم به دنبال اين هستند تا كار را براي تيم قدرتمند ايران مشكل كنند كه بايد با انجام مسابقات مناسب هيچ بهانه‌اي دست حريفان ندهيم.

كاپيتان تيم ملي تكواندوي ايران ادامه داد: ايران تنها تيمي است كه تمامي نفرات حاضر آن در جام جهاني داراي مدال طلاي جهان هستند و حتي كره جنوبي نيز اين شرايط را ندارد.

وي اذعان كرد: اگر مشكلاتي از جمله مصدوميت و دخالت‌هاي كره‌اي‌ها در داوري به وجود نيايد، تيم ايران قهرماني اين پيكارها را به دست مي‌آورد.

كرمي شرايط تيم ايران را بسيار مناسب دانست و افزود: تمرينات بسيار خوبي را در كيش پشت سرگذاشته‌ايم و در اين فاصله كوتاه تا سفر به چين هم كارهاي سرعتي را در دستور كار داريم تا به اوج آمادگي برسيم.

وي در خصوص مشكل اضافه وزن نفرات ياد آور، شد: به دليل اينكه امسال در وزن ‪ ۸۰‬كيلوگرم مسابقه خواهم داد، بايد ‪ ۴‬كيلو وزنم را كاهش بدهم، اما ديگر نفرات از اين بايت مشكل خاصي ندارند.

كاپيتان تيم ملي ايران رقابت‌هاي تيمي جام جهاني را متفاوت از پيكارهاي انفرادي دانست و گفت: در مسابقات جام جهاني، پيروزي هر ورزشكار به نام تيم ثبت مي‌شود و ممكن است يك پيروزي و يك شكست سرنوشت يك فدراسيون را تغيير بدهد و به همين دليل تمامي نفرات بايد با تمام وجود تلاش كنند.

كرمي در خصوص نايب قهرماني ايران در مسابقات سال قبل، گفت: متاسفانه در آذربايجان مصدوميت‌هاي متعددي نصيب بازيكنان شد و دست كادر فني را براي ديدار نهايي خالي گذاشت، ضمن اينكه تيم ما تجربه حضور در مسابقات تيمي را هم نداشت.

وي افزود: اما براي قهرماني در رقابت‌هاي امسال انگيزه فراواني داريم تا اين جام را هم به افتخارات فدراسيون اضافه كنيم.

گفتني است، رقابت‌هاي جام جهاني چين از ‪ ۲۵‬تيرماه در ارومچي برگزار خواهد شد.سعيد : 1389/4/24 - 15:07:14
براي يوسف عزيز آرزوي موفقيت دارم


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s