هاشمی: بخش صنعت 24 درصد انرژي کشور را مصرف مي کند - سعيد صادقيان
منبع : ايرنا

متن شماره 96: هاشمی: بخش صنعت 24 درصد انرژي کشور را مصرف مي کند بازدید کننده : 571 نفر

   
تبريز- رييس کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: طبق آخرين آمار بخش صنعت کشور 24 درصد از انرژي کشور را مصرف مي کند.

حسين هاشمي روزدوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، افزود: اين در حالي است که بخش صنعت کشور از 17 درصد يارانه هاي توزيع شده درکشور برخوردار است و اين نسبت در تخصيص يارانه ها به بخش صنعت و معدن درست نيست.
وي گفت: اين در حالي است Ú©Ù‡ سهم بخش‌هايي مانند حمل‌ Ùˆ نقل، خانگي Ùˆ تجاري از مصرف انرژي در کشور بيشتر از بخش صنعت است Ú©Ù‡ اين مورد در زمينه مصرف برق نيز وجود دارد.
هاشمي، از اجرايي نشدن قوانين حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو Ùˆ رفع برخي از موانع توليد Ùˆ سرمايه‌گذاري‌هاي صنعتي انتقاد کرد Ùˆ اظهارداشت: متاسفانه با وجودي Ú©Ù‡ قرار بود سه ماه پس از تدوين آيين‌نامه‌هاي اجرايي، قوانين حمايت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو Ùˆ رفع برخي از موانع توليد Ùˆ سرمايه‌گذاري‌هاي صنعتي اجرا شود، اما هنوز با گذشت چند سال به طور کامل اجرايي نشده‌اند.
وي افزود: در حالي Ú©Ù‡ بخش صنعت کشور در بسياري از کشورها نسبت به ساير بخش‌ها از بيشترين حمايت برخوردار است، اما اين وضعيت در ايران کاملا برعکس است.
هاشمي گفت: هم‌اکنون برخي از واحدها Ú©Ù‡ در حال ساخت هستند يا قرار است به زودي به بهره‌برداري برسند، با مشکل جدي تامين گاز Ùˆ برق مورد نياز خود مواجه هستند.
نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي واردات بي‌رويه کالا به کشور را مورد انتقاد قرار داد Ùˆ خاطرنشان کرد: اين حجم عظيم واردات کالا به کشور، مصرف‌کنندگان داخلي را تهديد مي کند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s