تبدیل کشتارگاه سنتی میانه به صنعتی - سعيد صادقيان
منبع : ایرنا

متن شماره 290: تبدیل کشتارگاه سنتی میانه به صنعتیبازدید کننده : 776 نفر

هفت کشتارگاه صنعتي در آذربايجان شرقي ايجاد مي شود
تبريز- معاون عمراني استانداري آذربايجان شرقي گفت: به جاي 24 کشتارگاه سنتي اين استان هفت کشتارگاه صنعتي ايجاد مي شود.

به گزارش ايرنا، " محمد اشرف نيا " روز سه شنبه در کارگروه ساماندهي کشتارگاه هاي آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه اين اقدام به منظور تمرکز امور ، کاهش هزينه ها و در آمدزايي مناسب در کنار ارتقاي بهداشت غذايي صورت مي گيرد ، گفت: در حال حاضر کشتارگاه صنعتي بناب به صورت کامل و کشتارگاه تبريز با نواقصي آماده ارائه خدمات است.
وي با اشاره به اينکه براي شهرهاي مرند ، ميانه ، اهر ، بناب و شبستر هم کشتارگاه صنعتي در نظر گرفته شده اظهار داشت: کشتارگاه هاي سنتي ميانه و مرند با ايجاد تغييراتي در حال تبديل به کشتارگاه صنعتي است.
اشرف نيا با توجه به درآمد زايي کم کشتارگاه هاي ايجاد شده ، خاطرنشان کرد: سياست مسوولين استان در اين خصوص ، ايجاد کشتارگاه هاي منطقه اي و خدمات دهي به چند شهر همجوار است.
وي وظيفه اصلي در خصوص کنترل سلامت فراورده هاي غذايي را بر عهده دامپزشکي و بهداشت محيط دانست و گفت: فرمانداران هم به عنوان نماينده دولت و با همکاري شهرداران و اعضاي شوراهاي اسلامي بايد بستر لازم را براي ارتقاي بهداشت کشتار دام فراهم کنند.
اشرف نيا با اشاره به نامناسب بودن وضعيت کشتارگاه هاي سنتي استان بر ضرورت اطلاع رساني شفاف به منظور آگاهي افکار عمومي تاکيد کرد و افزود: پنهان کاري در اين خصوص به سلامت جامعه لطمه مي زند.
"بيوک رييسي" مدير کل حفاضت محيط زيست آذربايجان شرقي هم در اين نشست با اشاره به اينکه در ايجاد کشتارگاه صنعتي تبريز استانداردهاي زيست محيطي رعايت نشده گفت: در ايجاد کشتارگاه هاي منطقه اي علاوه بر ملاحظات زيست محيطي ، تبعات اجتماعي هم بايد مد نظر قرار گيرد.
"سعيد برقي" فرماندار بناب هم در اين نشست با اشاره به عدم تمايل بخش خصوصي در سرمايه گذاري در اين زمينه با توجه مقرون به صرفه نبودن کشتارگاه ها بر اعتمادسازي عمومي به خصوص صنف قصاب در استفاده از کشتارگاه هاي صنعتي تاکيد کرد.
در اين نشست مقرر شد با نظر اداره کل دامپزشکي و تاييد اداره کل محيط زيست استان کشتارگاه هاي سنتي ارزيابي و در صورت عدم رعايت مسايل بهداشتي تعطيل شوند.
در اين نشست همچنين مقرر شد ، خدمات دو کشتارگاه صنعتي استان از نظر قيمت، زمان و کيفيت با ديگر استانها به صورت تطبيقي بررسي شده و به منظور پيشگيري از خروج دام زنده از استان ، همسان سازي شود.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s