چند خبر از دانشگاه آزاد میانه - سعيد صادقيان
منبع : سایت اینترنتی روابط عمومی دانشگاه آزاد میانه

متن شماره 277: چند خبر از دانشگاه آزاد میانهبازدید کننده : 717 نفر

برپایی نمایشگاه زمین شناسی درواحد میانه

 فرهیختگان: به همت دفتر انجمنهای علمی، ادبی و هنری و گروه زمین شناسی، نمایشگاه تخصصی با موضوع  << پدیده های زمین شناسی >> به منظور معرفی علم زمین شناسی درمحوطه ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برپا گردیده است.

در این نمایشگاه آثاری از نمونه سنگهای نیمه قیمتی اعم از آذرین، دگرگونی و رسوبی، و همچنین عکسهایی از پدیده های مختلف زمین شناسی، کتابهای مرجع، نرم افزار، نمونه های آزمایشگاهی و بررسی عکسهای هوایی به همراه پخش فیلم مستند از پدیده های زمین شناسی به چشم می خورد.

ضمنا این نمایشگاه به مدت 4 روز در معرض دید علاقمندان و دانشجویان قرار گرفته است.


 دانشگاه آزاد اسلامی، میعادگاه عاشقان علم و ادب است.

 

فرهیختگان: دکتر علیرضا حسین پور سنبلی، در مراسم ششمین جشن جمعی از دانش آموختگان گروه گیاه پزشکی واحد میانه گفت : به دانشگاه آزاد اسلامی سر تعظیم فرود می آورم که میعادگاه عاشقان علم و ادب است.

در این مراسم که با حضور خانواده های دانش آموختگان، مسئولین، اساتیدگروه و جمع کثیری از دانشجویان برگزار شد، رئیس واحد میانه به بحث تکامل اشاره کرد و افزود: در علم، همه این تلاشها حتی رسالت اصالت نیست، رسیدن به کمالت معنوی است. کمالات معنوی یعنی بهشت را به بها می دهند نه به بهانه.

وی در ادامه اظهار داشت:  اولین مؤلفه ای که با هم خواهیم داشت، علم داری و دینداری است و نهایتا هدیه ای است به بشر به عنوان اشرف مخلوقات؛ که با عقل دین وعلم، خداگونه شدن یعنی از پائین ترین نقطه به بالاترین نقطه صعود کردن است.

دکتر سنبلی تصریح کرد: بحث بعدی آغازین است، که شما دارید و نهایت کوچک است. اما این آغازین لیسانس و فوق لیسانس شما را به نهایت نرسانده است و شمامی خواهید هنوز در بی نهایت جریان پیدا کنید و نهایت، بصیرت دیگری است و حکمتی در آن نهفته است که ما به آن تکامل دهنده این دستاوردها: خداوندمطلق، رسیدن به اصلیت، ربوبیت، شناخت و نهایتا همان وصف اشرف مخلوقات شدن می گوییم. 

 سپس نماینده ولی فقیه در ناحیه بسیج میانه یاد آورشد: درست است که شما فارغ التحصیل شدید، ولی امیدوارم از علم فارغ نباشید، بدلیل اینکه انسان هر وقت فارغ از علم باشد، مرده به حساب می آید. و انسان زنده آن است که هر روز از روز قبلش بهتر باشد و رشد و تعالی او به وضوح مشاهده گردد.

حجت الاسلام تقوی آزاد گفت: از دیدگاه قران کریم در مورد علم و عالم اینگونه آمده است: کسانیکه میدانند با کسانیکه نمیدانند یکسان نیستند و منظور علمای دین از علم و دانشمند در قران، همان معرفت است و این علم است که انسان را به تعالی می رساند.

وی درپایان، علم و عالم را از دیدگاه پیامبر اسلام عنوان کرد: از دیدگاه پیامبر، هر زن و مردی در هر مقام و مکانی که هست باید به دنبال این فریضه برود و کسب علم نماید یعنی زگهواره تاگور دانش بجوی.

در پایان این مراسم، با اهدا لوح تقدیر از فارغ التحصیلان گروه گیاه پزشکی وروردی 85 تقدیر بعمل آمد.


مراسم غبار روبی مزار مطهر شهدا با حضور هیأت رئیسه و کارکنان واحد میانه

 

فرهیختگان: بمناسبت سالروز آزادی خرمشهر، هیأت رئیسه و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در مراسم غبار روبی، عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدا شرکت کردند.

دراین مراسم که با حضور مسئولین ادارات و لشکری برگزار گردید، با حضور بر سر مزار شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، ضمن تجدید با آرمانهای شهدا، با قرائت فاتحه و اهداء شاخه گل مزار آنها را با گلاب  شستشو دادند.


بازدید رئیس واحد میانه از مرکز آموزشی ترک

فرهیختگان: دکتر حسین پور سنبلی به همراه هیأت رئیسه واحد میانه از دانشگاه آزاد اسلامی مرکز شهر ترک بازدید کردند.

مهندس شهرام محمدی، رئیس مرکز آموزشی ترک درارائه گزارش خود گفت: این مرکز با 164 نفر دانشجو در 9 رشته کاردانی فنی و مهندسی و تربیت بدنی در یک ساختمان 800 متر مربع در حال فعالیت می باشد. و همچنین یک قطعه زمین اهدایی از طرف خیرین بخش کندوان میانه به مساحت 6 هکتار که در آینده نزدیک مراحل ساخت وساز ساختمان جدید آموزشی و اداری آغاز خواهد شد.

در حاشیه این بازدید، جلسه ای با حضور دکتر سنبلی و هیأت همراه، بخشدار بخش کندوان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ترک در سالن اجلاس بخشداری برگزار شد و در مورد مسائل و مشکلات بحث و تبادل نظر گردید و تصمیماتی در جهت بهبود وضعیت کمی کیفی این مرکزآموزشی گرفته شد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s