راه آهن تبريز- ميانه نبايد براساس معيارهاي 40 سال قبل ساخته شود - سعيد صادقيان
منبع : ایرنا

متن شماره 273: راه آهن تبريز- ميانه نبايد براساس معيارهاي 40 سال قبل ساخته شود بازدید کننده : 682 نفر

تبريز- نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح راه آهن تبريز- ميانه نبايد بر اساس معيارها و اصول مهندسي 40 سال قبل ساخته شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مسعود پزشکيان شنبه شب در جلسه شوراي اداري استان، افزود: عمليات اجرايي اين طرح که از سال 76 آغاز شده است و تاکنون به نتيجه نرسيده، لااقل بايد براساس معيارهاي روز و خط ريلي مدرن ساخته شود.
وي اضافه کرد: در غير اين صورت ، ساخت و هزينه کرد براي اين پروژه عظيم بر پايه همان طرح هاي تاريخ گذشته، دردي را دوا نکرده و مثمرثمر نخواهد بود.
وي با انتقاد از کندي عمليات اجرايي راه آهن تبريز- ميانه، تشريح کرد: در طول 13 سال گذشته بسياري از پروژه هاي خط ريلي در سطح کشور و استان هاي ديگر تصويب، اجرا و به بهره برداري رسيد، اما اين طرح همچنان در قيد و بند اعتبارات است.
پزشکيان اضافه کرد: نبايد اين خط آهن که عمليات اجرايي اش اين قدر به تاخير افتاده ، قادر به تحمل سرعت هاي 60 تا 80 کيلومتري قطارها باشد و بايد در اين خصوص اقدامي انجام داد تا قطارها با سرعت بيشتر بتوانند مردم را در اين مسير جابجا کند.
وي با اشاره به برنامه چشم انداز 20 ساله کشور، دست يابي به اهداف اين برنامه را تنها در سايه ارايه نقشه راه و انجام کارهاي کارشناسي عميق ميسر دانست.
نماينده مردم تبريز گفت: بايد توجه داشت که با سرعت فعلي پروژه هاي عمراني و انجام کارهاي زيربنايي نمي توان به اهداف چشم انداز رسيد و بايد شبانه روز تلاش کنيم.
پزشکيان اظهار داشت: براي تحقق اهداف ياد شده ما بايد هم اکنون و از همين امروز استانداردهاي 20 سال آينده را لحاظ کنيم.
وي با تاکيد بر ضرورت تلاش براي محقق کردن فرمايشات رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص همت و کار مضاعف به عنوان راهبرد سند چشم انداز ، تشريح کرد: براي رسيدن به اين منظور ما نقشه راه کم داريم چون به سادگي اين امر امکان پذير نيست و کار منطقه اي و فرا منطقه اي مي طلبد.
وي، بسيج همگاني نيروها را تنها راه دست يابي به آرمان ها و اهداف تعين شده در چشم انداز 20 ساله دانست و گفت: مثل زمان جنگ بايد از تعلقات دنيوي کاست و با همت و کار مضاعف و با ايمان و اراده اي قوي براي توسعه کشور تلاش کرد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s