رييس بهداشت ميانه بر ضرورت آموزش مهارتهاي زندگي تاکيد کرد - سعيد صادقيان
منبع : ایرنا

متن شماره 235: رييس بهداشت ميانه بر ضرورت آموزش مهارتهاي زندگي تاکيد کرد بازدید کننده : 733 نفر

 
ميانه، تبريز - رييس شبکه بهداشت ودرمان ميانه بر ضرورت آموزش مهارتهاي زندگي و نحوه برخورد با دوستان در مدارس تاکيد کرد.

به گزارش ايرنا، يعقوب شيوياري روز پنجشنبه در همايش پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي و سوء مصرف مواد مخدر در مدارس منطقه ميانه گفت: اولين قدم در عرصه اعتياد عموما سيگار است که بيشتر از سوي دوستان تعارف مي شود و بايد به جوانان آموزش بدهيم تا نه گفتن را ياد بگيرند و به کار ببرند و گرنه گرفتار تعارفات دوستان خواهند شد.
وي افزود: ارتباط با دوستان و همسالان ناباب، کاهش کنترل خانواده ها، آلوده بودن فضاي مدارس و محلهاي زندگي، کاهش عزت نفس و خودباوري جوانان و نوجوانان و همچنين ضعف اعتقادات ديني از جمله عوامل تاثيرگذار در اعتياد جوانان و نوجوانان و بويژه دانش آموزان مي باشد.
شيوياري با اشاره به موضوع شهرنشيني و سلامت که شعار روز جهاني بهداشت در سال جاري است، گفت: شهرنشيني ارتباط تنگاتنگي با مدارس و دانش آموزان دارد و با توجه به اينکه حدود 16 درصد معتادان را در کشور ما جوانان زير 20 سال تشکيل مي دهد، پس براي رهايي از اين معضل خانمان سوز بايد آگاهي دهي و آموزشهاي مناسب در زمينه اعتياد و مضرات آن را از مدارس شروع کنيم.
مسوول کارشناس سلامت و پيشگيري و مشاوره آموزش و پرورش منطقه ميانه نيز در اين همايش يکروزه گفت: اين همايش به صورت فراخوان دانش آموزان در منطقه بوده که از 200 اثر رسيده به پژوهش سرا 30 اثر پس از بررسي و مطالعه از سوي کارشناسان به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند که از اين تعداد دو مقاله نيز در همايش ارايه شد.
حميدي اضافه کرد: براي 30 نفر از برگزيدگان همايش از سوي آموزش و پرورش منطقه لوح تقدير و هدايايي اهدا شد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s